ПОРУШЕННЯ ЗАКОНОДАВСТВА ПРО РЕКЛАМУ

 У 2018 році Держпродспоживслужбою Івано-Франківщини встановлено 44 порушення законодавства про рекламу.

  В сучасному суспільстві реклама оточує нас у будь-який час та у будь-якому місці, бо є найдієвішим інструментом впливу на людей при продажі того чи іншого продукту або послуги.

  Однак реклама може також ввести споживачів в оману, завдати шкоди особам, державі чи суспільству внаслідок неточності, недостовірності, двозначності, перебільшення, замовчування, порушення вимог щодо часу, місця і способу розповсюдження. Недобросовісна реклама заборонена законом.

  На Івано-Франківщині в 2018 році з метою контролю за дотриманням законодавства про рекламу  спеціалістами Держпродспоживслужби досліджено 520 рекламоносіїв. 

  З них у 44 випадках виявлено порушення законодавства про рекламу та прийнято 40 рішень про накладення штрафу на загальну суму 36,9 тис. грн.

  37 штрафів на суму 25 тис. грн. було сплачено порушниками добровільно,  3 рішення, за якими порушники не сплатили штрафи в добровільному порядку, направлено до суду. Крім цього, 3 справи про порушення законодавства про рекламу направлено до Держпродспоживслужби для прийняття рішень про накладення штрафу на суму більше 1 млн. грн.

 Окрім згаданого, в 2018 році було прийнято 2 рішення про зупинення розповсюдження реклами та надіслано для виконання 4 приписи про усунення порушень.

  Основними порушеннями законодавства про рекламу, які встановлено на Прикарпатті в 2018 році, були :

  • зовнішня реклама алкогольних напоїв, переважно пиво;
  • реклама, що містить інформацію або зображення, що порушує етичні, гуманістичні та моральні норми, нехтує правилами пристойності, а також містить твердження, які є дискримінаційними за ознакою статі;
  • реклама про знижки (розпродаж), яка не відповідала вимогам щодо змісту;
  • розміщення зовнішньої реклами без відповідного дозволу органу місцевого самоврядування;
  • реклама методів лікування, яка не містила визначеного законодавством тексту попередження;
  • розповсюдження реклами послуг з ворожіння.

   З метою недопущення порушень вимог законодавства про рекламу,  захисту інтересів споживачів реклами, Держпродспоживслужбою Івано-Франківської області в січні 2019 року буде проведено семінар для рекламодавців, виробників та розповсюджувачів реклами на тему «Основні вимоги до реклами, контроль та відповідальність».

  Крім того в 1 кварталі 2019 року заплановано виїзні наради в ОТГ області з метою реалізації механізму співпраці з органами місцевого самоврядування частині контролю за дотриманням законодавства про рекламу.