СВІЧКОВА ХОДА І НАРОДНЕ ВІЧЕ ДО 100-РІЧЧЯ ПРОГОЛОШЕННЯ АКТУ ЗЛУКИ

22 січня 2019 р. в Ямниці відбувся свічковий похід до символічної могили січовим стрільцям і народне віче з нагоди однієї з найважливіших дат в історії нашої держави – Дня Соборності України.

Цьогоріч виповнилось 100 років, відколи на Софіївській площі у столиці було урочисто проголошено Акт возз’єднання Української та Західно-Української Народних Республік в єдину соборну Українську державу. З нагоди пам’ятної дати в історії державотворення, ямничани пройшли свічковою ходою від церкви св. Миколая до пам’ятного знаку січовим стрільцям. Віддати шану полеглим за Україну воякам прибули голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, заступник сільського голови Микола Зелінський, секретар Ямницької сільської ради ОГТ Юрій Проценко, начальники відділів та працівники апарату Ямницької сільської ради, вчителі місцевого ліцею, громадськість.

Отець-мітрат Богдан Курилів та отець Ярослав Рожак відслужили поминальну панахиду за полеглими героями, після чого відбулось народне віче. Ямничани заспівали символічні стрілецькі пісні “Ой, у лузі червона калина”, “За Україну! За її волю!” та Державний гімн України.

З вітальним словом до учасників ходи звернувся голова ОТГ Роман Крутий. У своєму виступі він наголосив, що День Соборності є нагадуванням кожному українцеві про те, що сила нашої держави – в спільності зусиль, соборності душ та єдності українських земель.

“Ми повинні вірити у те, що територіальна цілісність, пролита кров’ю мільйонів українців, незламних борців за волю України, назавжди має залишатися непорушною!” – підкреслив очільник Ямницької об’єднаної громади.

Наостанок усі разом виконали Державний Гімн України і поклали свічки до пам’ятної могили.