СВЯТКОВА РОЗКОЛЯДА У ЯМНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ

У неділю 27 січня 2018 року небо над Ямниччиною наповнилось відлунням дзвінких колядок та щедрівок, адже у Ямницькій ОТГ вже вдруге пройшла традиційна Розколяда “Ой, радуйся, земле, Син Божий народився!” – дійство, котре гармонійно увінчало цикл новорічно-різдвяних святкувань у громаді.

Погожого зимового дня усі, від найменших до найстарших, зібралися разом на подвір’ї Ямницького ліцею, щоб послухати, як на великій мистецькій сцені колядують кращі фольклорні колективи й артисти-аматори сіл Ямниця, Павлівка, Тязів і Сілець. На велелюдне свято завітали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, заступник сільського голови Микола Зелінський, секретар Ямницької сільської ради ОГТ Юрій Проценко, в.о. старост старостинських округів громади, представники депутатського корпусу, духовенство, працівники Ямницької сільської ради, ЗМІ, громадськість.

Спільним виконанням однієї з найпопулярніших колядок “Нова радість стала” та урочистою ходою колективів до сцени артисти відкривали святкову програму. Отець-мітрат Богдан Курилів благословив учасників дійства на вдале проведення мистецького заходу, побажавши Господнього благословення у щирих намірах.

З вітальним словом до присутніх звернувся очільник Ямницької ОТГ Роман Крутий. Він подякував активістам, котрі були задіяні в участі та організації заходу: колективам громади за добру справу, за те, що зберігають християнські звичаї та українські традиції, а також громаді, яка відвідує свята й активно підтримує виконавців. Голова об’єднаної громади щиро побажав усім міцного здоров’я, благополуччя, злагоди в родинах і всіх земних благ.

“Нехай новонароджений Ісус принесе на нашу землю мир та добробут українському народові. Христос Рождається!”, – завершив свій виступ Роман Крутий.

Вбрані у колоритні українські строї, артисти-аматори подарували присутнім незабутні номери. Учасники фестин вшановували новонародженого Месію у вертепному дійстві й колядках, щедрували, віншували на мир та добро, маланкували, веселилися і створювали піднесений настрій. У ямницькій Розколяді взяли участь талановиті фольклорні колективи, представники будинків культури та закладів освіти сіл Ямницької ОТГ, зокрема:

1. Народна, аматорська, хорова капела “Дзвін” ім. Романа Долчука. Художній керівник та диригент Ярема Павлик, концертмейстер – Андрій Дейчаківський.
  2. Вокальний ансамбль “Берегиня” Ямницького Будинку культури. Художній керівник – Ірина Павлик.
  3. Хор вихованців Ямницької дитячої музичної школи. Керівник Світлана Бойко.
  4. Дует вокалістів І. Бойко та А. Філь. Керівник Світлана Бойко.
  5. Ансамбль бандуристів Ямницької дитячої музичної школи. Керівник Марія Павлусик.
  6. Ансамбль духових інструментів. Керівник Андрій Павлусик.
  7. Ансамбль народного танцю “Ямничанка” Ямницького Будинку культури. Керівник Ярослав Семкович, концертмейстер – Петро Харук.
  8. Ансамбль дівчат Ямницького ліцею. Керівник – Христина Павлів.
  9. Вокально-інструментальний ансамбль “Реприза”. Художній керівник Світлана Бойко, концертмейстер – Мар’яна Гусар.
  10. Молодіжний, фольклорний колектив “Вишиванка” та аматорський дитячий театр-студія “Літопис”. Художній керівник – Галина Бибик.
  11. Молодіжний церковний хор церкви Різдва Христового с. Сілець. Регент хору – Василь Величко.
  12. Учні Сілецької гімназії.
  13. Аматорський художній колектив “Вифлеємська зоря” Будинку культури с.Павлівка. Художні керівники: Олександра Боднар, Світлана Бойко та Заслужений діяч мистецтв України Володимир Савчук.
  14. Учні Павлівського ліцею.
  15. Солістка із с. Павлівка Наталія Салій. Керівник – Христина Попадинець.
  16. Дитячий квартет із с. Павлівка.
  17. Учасники художньої самодіяльності із с.Тязів “Театральна скриня” з театралізованим дійством “Маланка”. Художні керівники: Світлана Желюк та Оксана Ковальчук.
  18. Учні Тязівської гімназії.

Протягом святкового дійства у повітрі витали щира особлива атмосфера та приємні враження, лунала дружня розмова, мелодійна українська різдвяна пісня, було продемонстровано утвердження найкращих національних та християнських традицій, втілених в одному мистецькому заході. Завершилася насичена програма недільної феєрії чарівною музичною композицією “Різдвяна ніч!” у виконанні начальника відділу культури, молоді та спорту Ямницької ОТГ Христини Попадинець. Наостанок гарним подарунком для громади стала вечірня дискотека.

Приємно, що Розколяда в Ямницькій ОТГ переросла у щорічну традицію, котра не тільки збагачує високодуховні і загальнолюдські взаємини, а й щоразу підносить на новий рівень колективно-громадське і національне почуття єдності та любові.

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“