ВІД РІЗДВА БОЖОГО ДО ВОДОХРЕЩА ГОЖОГО…

20 січня 2019 року, у день великого релігійного свята Івана Хрестителя у с. Сілець на парафії Різдва Христового вперше відбулася святкова Розколяда.

На Різдвяне дійство до храму погожої недільної днини завітали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, секретар Ямницької сільської ради ОТГ Юрій Проценко, в. о. старости с. Сілець Михайло Владика, депутат Ямницької сільської ради ОТГ Михайло Юркевич, гості і жителі села.

Розпочинав свято отець Василь Смицнюк, який виступив зі словами благословення на успішне проведення Розколяди. Святковий концерт під назвою “Від Різдва Божого до Водохреща гожого” налічував кілька постановок і, як годиться, відображав хронологію Різдвяних подій. Програму заходу підготувала художній керівник будинку культури с. Сілець і ведуча дійства Галина Бибик, залучивши учасників Театру художнього слова, фольклорний колектив “Вишиванка”, гурт “Весела академія”.

Колоритний Вертеп дозволив присутнім поринути у величну історію божественного народження Ісуса, яка завершилася символічною піснею “Різдво” під музичний супровід бандур. Після Різдвяної постановки учасники театру художнього слова представили  глядачам мистецькі композиції “Маланка іде і козу веде”, “Старий рік – у ноги, Новий – у пороги” та “Йордан”. Одягнені у традиційні різнобарвні українські костюми, діти засівали, співали колядки та щедрівки. Звучання Різдвяних пісень у виконані хору церкви Різдва Христового (регент Василь Величко) та віншування хористів гармонійно доповнювали святкову феєрію.

На закінчення концертної програми до присутніх з вітальними словами та віншуванням звернувся голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий. Він поздоровив парафіян з Різдвом Христовим та Йорданом, а також подякував отцю Василю Смицнюку, організаторам, учасникам Розколяди та усім, хто причинився до створення цього незабутнього дійства.

“Бажаю усім добра, достатку, благополуччя, і нехай позитивний настрій та хороші емоції завжди будуть супутниками у Вашому житті” – з найщирішими побажаннями вітав громаду очільник Ямницької ОТГ.

Символічним завершенням святкових фестин у храмі стало спільне виконання “Многая літа”. Сілецька Розколяда вдалася на славу, а той факт, що дійство відбувалось у церкві, створював особливу теплу атмосферу, наповнену духом Різдва.