ШЕВЧЕНКІВСЬКІ ЧИТАННЯ У ЯМНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ

09 березня 2019 р. з нагоди 205-ї річниці від народження Великого Кобзаря в актовій залі Ямницького ліцею зібралися поціновувачі Шевченкового слова, щоби вшанувати його творчість.

Ініціаторами літературної зустрічі були депутат обласної ради Роман Ткач та член виконавчого комітету Ямницької сільської ради ОТГ Романія Постолянюк, яка модерувала дійство. Перед початком заходу отець Ярослав Рожак поблагословив читців та глядачів, і усі спільно помолились Отче наш.

Звернувся до присутніх також Роман Ткач, який у своєму вітальному слові зазначив, що добра традиція шевченківських читань в Ямниці повинна підтримуватись, адже Тарас Григорович для кожного українця є другим батьком, до чийого слова, не залежно від віку, ми повинні звертатися протягом усього свого життя.

Охочих зачитати „Кобзар” виявилось чимало. Піднесено і урочисто звучали твори Великого Генія у  виконані читців-аматорів, яких із захопленням та зацікавленням слухали глядачі. Загалом до Шевченківських читань долучились 15 учасників, котрі декламували „Гайдамаки”, „Тополя”, „Кавказ”, „І мертвим, і живим…” та багато інших творів, а дехто навіть під музичний супровід.  За старання й майстерність у володінні літературним словом кожен отримав у подарунок книгу. Наостанок всі присутні вшанували Корифея, виконавши акапельно „Заповіт”.

Тарас Григорович Шевченко – батько українського народу, який крізь століття доносить нам історичну правду життя через свої твори, а „Кобзар” – національна Біблія, яку кожен справжній українець повинен брати до рук, зачитуватися пророчою поезією і відкривати для себе велику мудрість цього народного Генія.