ВІЧНА СЛАВА ТА НИЗЬКИЙ УКЛІН ГЕНІЮ ПЕНЗЛЯ, СЛОВА І ПЕРА

   У ці березневі дні українці по всьому світі вшановують великого поета, митця і національного пророка й патріота Тараса Григоровича Шевченка, творчість якого є святинею, що духовно збагачує українські серця. З нагоди 205‑х роковин від дня народження Кобзаря, у Ямницькій об’єднаній територіальній громаді 10 березня 2019 року відбулися заходи з ушанування творчості та самої особистості Тараса Шевченка.

  У с. ТЯЗІВ після недільної Служби біля монумента Т. Шевченку тязівчани зібралися на віче, де вшановували пам’ять про Кобзаря. Отець Дмитро Кубацький відслужив поминальний молебень. До присутніх з вітальним словом звернувся в.о. старости села Василь Боднарчук, який зазначив, що постать Великого українського генія повинна жити у душі кожного українця, який відчуває себе патріотом рідної землі, адже твори цієї великої людини вчать нас цінувати життя і не повторювати помилок своєї історії. Після молебня учні Тязівської гімназії читали вірші поета та співали пісні.

  Відзначення шевченківських днів у Тязові продовжилось щорічним традиційним концертом. Жителі села прийшли до місцевого Будинку культури, де артисти-аматори подарували глядачам 20 творчих номерів концертної програми, під орудою художнього керівника Оксани Ковальчук. Зі сцени лунали пісні на слова Шевченка, його поезії, драматичні постановки та цікаві факти про життя Кобзаря. Перед глядачами виступали: хор “Родина”, дует “Намисто”, ансамбль “Яворина”, драматичний гурток “Під владою слова”, талановиті тязівські солісти, а також учні та вчителі Тязівської гімназії. Ведучі мистецького заходу Ірина Садула та Марія Роман упродовж концерту знайомили глядачів з маловідомими сторінками життя Тараса Шевченка, озвучували цікаві факти про поета та присвячені йому вірші.

  Вшановували Великого Корифея і у с. ПАВЛІВКА Ямницької об’єднаної територіальної громади. Погожого березневого дня мешканці села прийшли на поминальну панахиду та урочисте віче “Великий Син Великого народу”. Парох села о. Василь Сенько відслужив поминальний молебень. Хор Будинку культури с. Павлівка виконував музичні твори “Реве та стогне Дніпр широкий” і “На високій дуже кручі”, Анастасія Філь заспівала пісню “Така її доля”, а учні Павлівського ліцею підготували цікавий виступ – зачитали поезії українського митця, зокрема його “Заповіт” п’ятьма мовами світу. На завершення віче до громади звернувся в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба. Він наголосив, що Тарас Григорович є прикладом патріотизму для кожного з нас і вшановувати його особистість та звертатися до його творів ми повинні не тільки у ці дні, а постійно, і Шевченковий “Кобзар”, друга Біблія української нації, повинен бути в кожній оселі.

  Урочистості з нагоди вшанування народного пророка 10 березня 2019 р. пройшли у с. СІЛЕЦЬ. Біля пам’ятника Великому Кобзареві, який зведено ще у далекому 1914 році, відбулося віче-реквієм “Не забудьте пом’янути незлим тихим словом”. На заході були присутні депутати Ямницької сільської ради ОТГ Любов Гнатковська та Михайло Юркевич. Отець Василь Смицнюк відправив поминальну панахиду. Також парох висипав грудочку привезеної з могили Кобзаря канівської землі, таким чином поріднивши її із землею біля одного із найдавніших на Прикарпатті монументів Тарасу Шевченку. Урочисте віче розпочалося спільним виконанням “Заповіту”, за участі хору церкви Різдва Христового, після чого представники театру художнього слова та колектив “Вишиванка” Будинку культури с. Сілець представили увазі присутніх літературну композицію на вшанування особистості Народного Генія. На завершення віче-реквієму усі спільно заспівали молитву “Отче наш”.

   Почитання творчості Народного Пророка у Сільці продовжилось літературно-музичною композицією “Шевченкові слова, і думи, і палітра у океані вічного життя” у стінах місцевого Будинку культури. Благословив захід настоятель церкви Різдва Христового о. Василь Смицнюк. Учасники театру художнього слова читали вірші Тараса Шевченка, танцювальні колективи демонстрували хореографічні номери, солісти виконували тематичні пісні. Дитячий і дорослий колективи театру-студії “Літопис” представили увазі глядачів цікаві інсценізації на шевченківську тематику, а наймолодші учасники дійства колектив “Чепурненькі” презентували репродукції Шевченкових картин та читали уривки з його творів. Наостанок всі, хто взяв участь в заході, зі свічками у руках виконали “Заповіт”. Спеціально до свята, приуроченого вшануванню великого митця, завідувач бібліотеки с. Сілець Надія Шидивар оформила мистецьку виставку “Я на сторожі коло їх поставлю слово…”

   На урочисте дійство завітали в.о. старости села Сілець Михайло Владика, депутат Ямницької сільської ради ОТГ Михайло Юркевич, які щиро подякували усім, хто долучився до проведення мистецького заходу, зокрема художньому керівнику Галині Бибик, бібліотекарю Надії Шидивар, директору Будинку культури с. Сілець Галині Галюк та його представникам, які своїми стараннями повсякчас прикладаються до проведення урочистостей. Щирі оплески глядачів лунали впродовж усієї літературно-музичної композиції.

   У ЯМНИЦІ 10 березня 2019 р. з нагоди 205-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка в актовій залі Ямницького ліцею відбувся урочистий концерт “На струнах Кобзаревої душі”Захід відвідали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, депутати Ямницької сільської ради ОТГ, депутат обласної ради Роман Ткач, член виконавчого комітету Ямницької сільської ради ОТГ Романія Постолянюк, начальник відділу освіти громади Наталія Винник, начальник відділу культури, молоді та спорту ОТГ Христина Попадинець, духовенство, громадськість і гості села.

   Розпочалося дійство словами благословення отця-митрата Богдана Куриліва. Депутат облради, ямничанин і знаний колекціонер Шевченкіади Роман Ткач представив громаді унікальне зібрання “Кобзарів” різних видань, зокрема військових, котрі у важкі воєнні часи виходили друком за кордоном і на теренах України. Крім того, увазі присутніх була репрезентована цікава колекція художніх листівок та конвертів минулого століття із зображенням Т. Шевченка, його картин та героїв його творів.

  Продовжився святковий концерт виступами талановитих ямницьких артистів. Данину пам’яті Кобзаря віддали поетичними читаннями та пісенним виконанням його творів місцеві виконавці аматорського мистецтва. Зі сцени звучали поеми Шевченка, уривки творів, а також пісенні композиції у виконанні народної, аматорської, хорової капели “Дзвін” ім. Романа Долчука, ансамблів “Калина”, “Відродження”, “Берегиня”, ансамблю учнів Ямницького ліцею, бандуристів Ямницької ДМШ. Присутні мали змогу вкотре переконатися у величності, відданості Батьківщині та незламній волі Великого майстра слова. Завершилася концертна програма традиційним виконанням хоровою капелою “Дзвін” спільно із залом “Заповіту” Кобзаря. Наприкінці із заключним словом виступила начальник відділу культури, молоді та спорту Ямницької ОТГ Христина Попадинець, щиро подякувавши артистам та всім, хто долучився до організації дійства, зокрема голові Ямницької ОТГ Романові Крутому.

   Вшанування великого сина українського народу, пророка і генія Тараса Григоровича Шевченка є невід’ємною частиною життя кожного українця, бо Він – то вічний вогонь, що ніколи не згасне в серцях народу.

Хорова капела Дзвін – Світе тихий

Ансамбль Відродження – Над Дніпровою сагою

Ансамбль Берегиня – Не щебече соловейко

Ансамбль бандуристів Ямницької ДМШ – Зацвіла в долині

Ансамбль бандуристів – По діброві вітер віє (уривок)