“КАРПАТСЬКИЙ КОЛОРИТ” АНТОНА ТА ВОЛОДИМИРА ШПІЛЬЧАКІВ (ВІДЕО)

17 травня 2019 р. вперше у Ямницькій об’єднаній територіальній громаді відбулася персональна виставка живописних робіт Антона Васильовича та Володимира Антоновича Шпільчаків під назвою “Карпатський колорит”.

Антон Васильович Шпільчак – прикарпатський художник, родом із с. Ямниця. Любов до пензля виникла у талановитого митця ще з дитинства, проте після важких часів виселення до Сибіру та поневірянь, мрію малювати вдалося здійснити лише у зрілому віці. Антон Васильович закінчив художньо-графічний факультет Хабаровського педінституту, а в 1965 році він повернувся на Батьківщину, оселився у смт. Ворохта, де став вчителем образотворчого мистецтва місцевої школи. Працював як живописець, графік. Саме у цьому мальовничому містечку і розкрилася його улюблена пейзажна тематика. Серед найкращих краєвидів – «Гірський пейзаж», «Ворохта взимку», «Зимовий вечір у Карпатах» та інші. Свою любов до пензля художник передав і синові.

Володимир Антонович Шпільчак – доцент кафедри дизайну і теорії мистецтв інституту мистецтв ПНУ ім. В.Стефаника. Зараз проживає в Ямниці. Важливе значення у його професійній діяльності посіла наукова та навчально-методична робота. В. Шпільчак займався вивченням пам’яток архітектури і є автором близько 120 наукових і навчально-методичних праць, серед яких важливе місце займають підручники, посібники, курси лекцій для студентів художніх спеціальностей. Науково-педагогічну роботу Володимир Антонович поєднує з активною громадською діяльністю. Серед художніх робіт митця є десятки пейзажів, натюрмортів, натхненням для створення яких стала краса Карпатських гір, зокрема мальовничі краєвиди Ворохти.

Ознайомитися з творчістю майстрів пензля до виставкового залу Ямницького ліцею прибули представники влади, духовенство, художники, друзі, колеги по роботі та інші поціновувачі образотворчого мистецтва. З вітальними словами і щонайкращими побажаннями митців привітали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, митрофорний протоієрей о. Богдан Курилів, громадський діяч і член виконавчого комітету Ямницької ОТГ Романія Постолянюк, директор Ямницького ліцею Йордана Лесів.

Про моменти з життя художників, знайомство з ними, і  внесок в художню справу говорили у своїх промовах заступник директора інститут мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника Василь Хомин, художник, мистецтвознавець, викладач ПНУ ім. В. Стефаника Олег Чуйко, художник, живописець, графік Григорій Михнюк та ямничанин, друг дитинства Антона Шпільчака, голова товариства “Сільський господар” Антон Іваночко. Про свій творчий доробок у царині художньої краси розповіли й самі автори.

Вихованці Ямницької дитячої музичної школи привітали майстрів пензля та гостей зустрічі чудовим співом і грою на бандурі. Вокальними переливами звучали пісні у виконанні вокально-інструментального ансамблю “Реприза”.

Після завершення урочистої частини творчого вечора, гості із задоволенням під музичний супровід фортепіано та саксофона милувалися барвистими картинами батька і сина. А наостанок усі згуртувалися до спільної пам’ятної фотографії на згадку про мистецьку подію.

Художня виставка “Карпатський колорит” стала визначною подією у культурно-мистецькому житті Ямницької ОТГ. Бажаємо Антону та Володимиру Шпільчакам плідних напрацювань, нових творчих здобутків, самоутвердження і сподіваємось ще не одноразово зустрітися у Ямницькій громаді щоби полюбуватися їхніми унікальними картинами.

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”