МІНІСТР КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ ВІДВІДАВ ЯМНИЦЬКУ ГРОМАДУ

06 червня 2019 р. Ямницьку об’єднану територіальну громаду відвідав Міністр культури України Євген Нищук.

В рамках робочого візиту на Прикарпаття і на запрошення голови Ямницької ОТГ Романа Крутого та секретаря Ямницької сільської ради ОТГ Юрія Проценка очільник Міністерства культури України завітав до с. Ямниця на святкування купальського дійства  “Ой, на Івана, та й на Купала…”, організованого місцевою молоддю за підтримки керівництва Ямницької ОТГ.

Після перегляду феєричної містерії Євген Нищук звернувся до присутніх з вітальним словом, висловивши щиру вдячність керівництву ОТГ за запрошення. Очільник відомства подякував талановитій молоді громади за відмінну постановку театралізованого заходу, відзначивши творчий задум, професіональний підхід сценаристів, акторського складу та усіх, хто був задіяний у театрально-обрядовому купальському перформансі.

„Це було дійсно зворушливе і заворожуюче якісне відображення українських національних традицій, що сягають дохристиянського періоду, символізують чистоту щирих почуттів і свідчать про те, що хоч ми і молода держава, але ми – древній народ”, – ділився враженнями міністр.

Окремі вітання керівник відомства висловив також для поважних гостей з Республіки Польща, які відвідали купальське дійство в рамках участі в Міжнародному молодіжному футбольному турнірі з нагоди 90-річчя ФК “Вихор”.

„Приємно, що наші польські друзі своєю участю у футбольному турнірі підтримують нас у прагненні розвивати здоровий дух у здоровому тілі. І це ще один доказ того, що між нами немає жодних бар’єрів, а є лиш партнерська взаємодія, спілкування і прагнення жити у спільному європейському майбутньому”, – зазначив Євген Нищук.

Сільський голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий щиро подякував міністру за візит, котрий став ще однією знаковою подією для культурно-мистецького історичного життєпису ОТГ, і подарував керівнику відомства на згадку колоритну вишиванку, створену талановитими руками ямницьких майстринь.

Під час зустрічі керівництво громади обговорило з Міністром культури України актуальні для ОТГ питання, з-поміж яких, зокрема, розвиток інфраструктури, підтримка локальних мистецьких проектів, поповнення бібліотечних фондів, питання соціального забезпечення працівників галузі культури; було наголошено на важливості вирішення проблем на місцях через прямий діалог з мешканцями громади.