ОЙ, НА ІВАНА, ТА Й НА КУПАЛА… (ВІДЕО)

06 червня 2019 р. у с. Ямниця Ямницької об’єднаної територіальної громади відбулося феєричне театрально-обрядове купальське дійство “Ой, на Івана, та й на Купала…”

Магія купальського вечора зібрала під відкритим небом в урочищі “Обрінки” чимало ямничан та гостей, які мали нагоду переглянути вельми цікавий перформанс, підготований талановитою молоддю за підтримки керівництва ОТГ. Колоритний сценарій чарівної містерії був наповнений співом, танцями, майстерною грою акторів-аматорів, підсиленою мотоциклетними трюками зі спецефектами. Юні дівчата пускали на воду віночки, закохані пари стрибали через вогонь, а насамкінець запалала яскрава ватра, котра, за сценарним задумом, спопеляє у Купальську ніч все зло.

Місцеві молоді актори та сценаристи зуміли не тільки ефектно поєднати з сучасністю прадавні культурні традиції, обряди й минуле, але й відобразити таким чином унікальну національну самобутність українського народу.

У цьому році купальські фестини були особливими, оскільки на святкування завітало чимало поважних гостей: Міністр культури України Євген Нищук, делегації з Республіки Польща – представники ґміни Свьонтки та ґміни Стшельце Опольське, які протягом 05-07 липня були учасниками Міжнародного молодіжного футбольного турніру з нагоди 90-річчя ФК “Вихор” у Ямниці.

Очільник Міністерства культури України Євген Нищук був приємно вражений переглядом Купальської містерії. У своєму вітальному слові він висловив вдячність керівництву Ямницької ОТГ за запрошення, привітав іноземні делегації, а також подякував місцевій молоді за зворушливе і заворожуюче відображення українських національних традицій, відзначивши високу майстерність, творчий задум та професіоналізм гри юних акторів.

Сільський голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий висловив вдячність керівнику відомства за візит і подарував на згадку про Ямницьку ОТГ колоритну вишиванку, створену руками ямницьких майстринь. У своєму виступі очільник громади привітав поважних гостей, жителів громади та всіх присутніх зі святом, побажавши здоров’я, добра, достатку, оптимізму і всіх благ. Роман Крутий щиро подякував усім, хто долучився до проведення обрядового дійства, зокрема, талановитій молоді,  яка доклала максимум зусиль, щоби купальське свято стало захоплюючим і незабутнім.

З вітальним словом для ямничан виступали й представники польських партнерів війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик та віце-президент ФК “Пяст” м. Стшельце Опольське пані Ґражина Ґлапяк, котрі висловлювали щиру вдячність за запрошення до Ямницької ОТГ і можливість відвідати настільки захоплюючі Купальські фестини.

Щонайкращих гараздів бажали усім присутнім начальник відділу культури, молоді та спорту громади Христина Попадинець та депутат обласної ради, активний громадський діяч, ямничанин Роман Ткач. По завершенні чарівної містерії учасники дійства запрошували всіх гостей до спільного танцю. Купальські забави продовжились святковою дискотекою і тривали до пізньої ночі.

Щира подяка усім, хто долучився до організації даного заходу, зокрема,  сільському голові Романові Крутому, депутатському корпусу Ямницької ОТГ, начальнику відділу культури, молоді та спорту громади Христині Попадинець, робітникам КП “Ямниця” та їх керівнику Руслану Савуляку, працівникам Ямницької сільської ради ОТГ, громадському діячеві Романові Ткачу, художньому керівникові народного драматичного театру Ярославу Колобаньку, художньому керівникові танцювального колективу “Ямничанка” Ярославу Семковичу. І окрема, особлива вдячність молоді села – громадській організації “Молодіжний Альянс Ямниці” на чолі з активістами: Мар’яном Новосільським, Іванною Грабарович, Олегом Стельмахом,  Тетяною Деркач, Христиною Жовнір, Наталією Деркач, Володимиром Галіпчаком, Христиною Галіпчак, Христиною Сташенко, Іриною Щербій та іншими молодими людьми, котрі витратили чимало часу, сил, енергії і праці, щоб провести свято на належному рівні.

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”