РОЗВИТОК ГРОМАДИ ЧЕРЕЗ РОЗУМНУ ВЗАЄМОДІЮ ТА АКТИВІЗАЦІЮ МОЛОДІ

Представники Ямницької об’єднаної територіальної громади юрисконсульт Ямницької сільської ради ОГТ  Мар’ян Дерун та системний адміністратор Ямницької сільської ради ОГТ Микола Босович протягом 24-28 червня 2019 р. взяли участь у семінарі-тренінгу “Розвиток громад через розумну взаємодію та активізацію молоді і залучення громадян”, який був реалізований в рамках проекту “Розумна Взаємодія”, ініційованого  Британською Радою в Україні.

До робочої зустрічі були залучені 30 учасників громад з цілої України, які протягом чотирьох днів у м. Біляївка Одеської області обмінювалися досвідом та вивчали кращі практики створення місцевих бюджетів в інноваційному міжсекторальному ІТ-середовищі, а також дієві плани економічного зростання та істотної мобілізації ресурсів з різних джерел за допомогою проекту “Розумна Взаємодія”, що спрямований на налагодження ефективної співпраці з громадянами з використанням сучасних технологій.

Протягом тренінгу представники Ямницької ОТГ разом із колегами з Одеської, Волинської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Луганської, Сумської, Вінницької та Запорізької областей навчалися основ “мапування” своїх громад (нанесення на електронну карту маячків), розглядали проблеми територій, використовуючи інструменти “Розумної Взаємодії”, дізнавалися про італійський досвід залучення молоді до вирішення локальних питань, адже на заході були присутні і представники італійської делегації.

Програма семінару була насиченою, адже проведення теоретичних  навчань було урізноманітнене практичними сесіями, під час яких присутні  вивчали досвід співпраці з Радою Європи, познайомились з роботою представників “Молодіжного банку” ком’юніті фонду “Комо” з Італії. Спікери презентували італійський досвід залучення молоді до вирішення локальних проблем регіонів. Учасники навчання працювали над новими інструментами взаємодії громадськості з владою та бізнесом, напрацьовували ідеї та проекти для вирішення питань у своїй громаді, дізнались про можливості співпраці з Британською Радою в Україні стосовно співфінансування таких проектів.