СПІВПРАЦЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ СТАЄ МІЦНІШОЮ (ВІДЕО)

04 серпня 2019 р. між Ямницькою об’єднаною територіальною громадою та ґміною Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща) було підписано Договір партнерського співробітництва у галузях освіти та культури.

Знакова подія символічно відбулася у приміщенні бібліотеки Ямницького ліцею, оскільки підписаний Меморандум передбачає співробітництво між Ямницьким ліцеєм і Навчально-виховним комплексом у Свьонтках та між Ямницькою бібліотекою і Ґмінною Публічною Бібліотекою у Свьонтках.

Офіційний документ від української сторони підписали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, начальник відділу культури, молоді та спорту громади Христина Попадинець та начальник відділу освіти ОТГ Наталія Винник. Підписантами з боку польських партнерів стали директор Навчально-виховного комплексу Аґнєшка Мьонско і керівник Ґмінної Публічної бібліотеки Ґаліна Кір’єв.

Договір було укладено, з метою взаємного бажання співробітництва задля багатовимірного суспільно-культурно-освітнього розвитку обох громад. Завдяки міжнародному партнерству представники Ямницької ОТГ та ґміни Свьонтки матимуть більше можливостей для зустрічей, комунікації, обміну досвідом та участі в різних заходах. Віддалене розташування бібліотек та шкіл не є перешкодою, адже вони мають спільну мету, набувають багатокультурного виміру, навчають повазі до історико-культурної і літературної спадщини країн-сусідів, толерантності та відкритості до інших. Найближчим часом заплановані перші кроки на шляху реалізації підписаного Меморандуму.

За словами голови Ямницької об’єднаної територіальної громади Романа Крутого, завдяки укладеному Договору співпраця з іноземними партнерами стане ще міцнішою, а освітньо-культурний обмін надасть можливість реалізовувати цікаві ефективні і сучасні проекти.

Після підписання Угоди партнери з Польщі мали нагоду поспілкуватися з українськими колегами про книжковий фонд бібліотеки та особливості її функціонування, ознайомитися з умовами навчання учнів у Ямницькому ліцеї.

В рамках офіційного візиту делегація ґміни Свьонтки також побувала на святкуванні 575-ї річниці села Ямниця. Гості з Польщі висловили свої щирі вітання й побажання ямничанам, подякували громаді за гостинність і результативне співробітництво. До слова, партнерство з ґміною Свьонтки та Ямницькою ОТГ розпочалася ще у березні 2018 р. і на сьогодні, як бачимо, має успішне продовження.

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ”