ГРОМАДА ЗСЕРЕДИНИ. ПРЕС-ТУР У ЯМНИЦЬКУ ОТГ

У четвер 26 вересня 2019 р. вперше відбувся прес-тур у Ямницьку ОТГ, організований Івано-Франківським Центром розвитку місцевого самоврядування за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe. Захід зібрав більше десяти представників ЗМІ Прикарпаття, котрі мали нагоду дізнатися, чим живе громада зсередини. Разом із представниками медіа у Ямницьку громаду завітали радник з питань децентралізації Івано-Франківського ЦРМС Максим Чопей та радник питань комунікації Івано-Франківського ЦРМС Наталія Вінничук.

Під час діалогу з головою Ямницької ОТГ Романом Крутим журналісти дізнавалися про досягнення громади в умовах об’єднання, співпрацю з міжнародними партнерами, роботу з молоддю, пошук додаткових ресурсів для бюджету ОТГ, практики державно-приватного партнерства; про те, як наближають адміністративні послуги до людей; також була нагода на власні очі побачити зміни, які відбулися за два роки роботи у новому форматі.

Учасники прес-туру відвідали Ямницький та Павлівський ліцеї, Тязівську та Сілецьку гімназії. Начальник відділу освіти Наталія Винник і директори ліцеїв та гімназій розповіли гостям про впровадження  реформи Нової української школи, провели екскурсії навчальними закладами, демонстрували оновлені класи, меблі та обладнання. За словами Романа Крутого, створення комфортних умов у закладах освіти громади є першим кроком до успіху в отриманні шкільних знань.

Представники ЗМІ змогли побачити реальні результати децентралізації, відвідавши об’єкти інфраструктури, комунальні підприємства, освітні та медичні установи Ямницької ОТГ. Зокрема побували у відремонтованих і наповнених новим обладнанням Тязівському ФАПі та Павлівській амбулаторії.

“Надання якісних медичних послуг мешканцям є одним із пріоритетних завдань для керівництва громади, саме тому спрямовуються кошти і на медицину. Було придбано новий аналізатор та кардіограф. Крім того, нещодавно у селах громади відбулися дні здоров’я, під час котрих мешканці мали можливість безкоштовно обстежитись, пройти флюорографію, здати ряд аналізів та зробити кардіограму”, – розповів журналістам сільський голова.

Під час прес-туру увазі медійників був продемонстрований приклад запровадженого та успішно реалізованого у громаді “Бюджету участі”, завдяки якому мешканці за кошти ОТГ можуть втілити у життя суспільно-корисні власні ідеї. Так у с. Сілець цьогорічною реалізацією одного з таких проєктів стало встановлення волейбольного майданчика.

Цікавий захід показав представникам медіа приклад успішної спроможної Ямницької об’єднаної територіальної громади, яка не тільки робить прогресивні кроки на шляху власного розвитку, але й віддає у державний бюджет реверсну дотацію, котра у 2019 р. склала 12 мільйонів гривень.

“Завдяки спільним зусиллям керівництва громади, депутатського корпусу, небайдужих мешканців та співпраці з бізнесом Ямницькій ОТГ за два роки вдалося досягнути чимало і стати прикладом для інших в багатьох аспектах. Але попереду ще багато роботи, тому ми не збираємось зупинятися на досягнутому”, – підсумував Роман Крутий.

На завершення зустрічі очільник громади подякував представникам медіа за візит, а  журналісти в свою чергу висловили вдячність  за цікаві та інформативні відповіді.

В рамках прес-туру з представниками ЗМІ спілкувалися голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, заступник сільського голови Микола Зелінський, в.о. старости с.Тязів Василь Боднарчук, в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, начальник відділу освіти ОТГ Наталія Винник, керівник КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Марина Островська, директор Ямницького ліцею Йордана Лесів, директор Павлівського ліцею Олександра Боднар, директор Тязівської гімназії Оксана Щербій та директор Сілецької гімназії Любов Гнатковська.