КУЛЬТУРНО-МИСТЕЦЬКИЙ КОЛОРИТ ЯМНИЦЬКОЇ ГРОМАДИ НА ПОЛЬСЬКІЙ СЦЕНІ

Протягом 05-09 вересня 2019 р. відбулася чергова поїздка представників Ямницької ОТГ в ґміну Свьонтки Ольштинського повіту Вармінсько-Мазурського воєводства (Республіка Польща). Цього разу українська делегація стала учасником щорічного традиційного ґмінного Свята обжинок.

До складу чисельного представництва Ямницької громади увійшли заступник сільського голови Микола Зелінський, в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, депутати Ямницької ОТГ Руслан Савуляк, Михайлина Боднарчук, Ігор Литвинець, Олександра Боднар, Михайло Третяк, начальник відділу культури ОТГ Христина Попадинець, працівники апарату сільської ради Ямницької ОТГ, директор Ямницького ліцею Йордана Лесів, завідувач сільської бібліотеки с. Ямниця Ганна Суп, учасники ГО “Молодіжний альянс Ямниці”, викладачі Ямницької дитячої музичної школи, представники будинків культури сіл Ямниця і Павлівка, а також талановиті учасники самодіяльності,  які мали честь репрезентувати польським колегам унікальний колорит українських культурно-мистецьких традицій. Усі витрати за проживання і перебування української делегації взяла на себе влада ґміни-партнера.

Святкування розпочалося з ранкового Богослужіння у костелі святих Косми і Даміана, після чого відбулася урочиста хода від храму до Сільського Парку, де й проходили основні урочистості. Похмура погода та дощ не стали перешкодою гарному настрою та піднесеній атмосфері серед відвідувачів торжества, оскільки місцеві жителі щорічно з нетерпінням чекають і ретельно готуються до відзначення Свята врожаю. Господарі дійства під супровід оркестру несли від храму до місця проведення фестин сплетені з колосся обжинкові вінки, ґазди і ґаздині пригощали смаколиками, для присутніх влаштували розважальні конкурси і забави, а місцеві аматорські колективи дарували глядачам цікаві артистичні номери.

Частувала відвідувачів свята і Ямницька ОТГ. Гості заходу із задоволенням смакували справжні українські вареники й пельмені, борщ, плов та канапки із салом, які з любов’ю й ентузіазмом приготували учасники делегації.

Вітаючи українських партнерів під час відкриття фестин, війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик висловив щиру вдячність за візит, міцну дружбу та співробітництво. У свою чергу, представники Ямницької громади подякували колегам за запрошення, передали поздоровлення від голови Ямницької об’єднаної громади Романа Крутого і привітали усіх присутніх, побажавши ґміні щонайкращих гараздів, процвітання, добробуту та успішного розвитку. На знак вдячності за плідну співпрацю та з нагоди свята представники Ямницької громади подарували друзям мальовничу картину із зображенням українського пейзажу.

Гарним презентом для публіки став виступ аматорських колективів Ямницької ОТГ. Ансамбль народного танцю “Ямничанка” представив три українські народні танці, які неабияк вразили присутніх своїм запалом та унікальним колоритом. Приємні незабутні емоції польському глядачеві принесли музичні номери у виконанні вокально-інструментального ансамблю Ямницької ОТГ.

Окрім урочистостей з нагоди відзначення Свята врожаю, ямницька делегація мала нагоду ознайомитися з розвитком зеленого туризму в регіоні та функціонуванням місцевих природних територій, відвідавши екскурсію мазурськими озерами.

Успішна міжнародна співпраця між Ямницькою ОТГ та ґміною Свьонтки не тільки стає міцнішою, але й приносить взаємні результати, адже в рамках підписаного нещодавно Меморандуму партнерського співробітництва у галузях освіти та культури відбувся обмін досвідом між представниками освітньої та культурної сфери обох сторін. Польські колеги ознайомили українських партнерів з функціонуванням Публічної бібліотеки та Навчально-виховного комплексу у Свьонтках.

Ямницька об’єднана територіальна громада та її очільник Роман Крутий щиро вдячні владі ґміни Свьонтки за можливість бути учасниками захоплюючого традиційного польського дійства і за теплий прийом української делегації.

“Ось уже півтора року минуло з того часу, як Ямницька ОТГ підписала Угоду про співпрацю з ґміною Свьонтки. Відтоді громада отримала не лише партнерів, з котрими налагодила тісне співробітництво, але й добрих друзів, з якими підтримує товариські відносини й активно працює у напрямку спільного розвитку, націленого на європейське майбутнє”, – зазначив Роман Крутий.