СЕЛО СІЛЕЦЬ ВІДЗНАЧИЛО 581-У РІЧНИЦЮ З ЧАСУ ЗАСНУВАННЯ (ВІДЕО)

08 вересня 2019 р. село Сілець відзначило 581-у річницю від першої писемної згадки про населений пункт.

За традицією для кожного українського християнина святкування розпочалося з Божественної Літургії у місцеву храмі за участі священиків сіл Ямницької ОТГ. Богослужіння відвідали голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк,секретар Ямницької сільської ради ОТГ Юрій Проценко, в.о. старости села Сілець Інна Дейдей, депутати Ямницької сільської ради ОТГ Михайло Юркевич, Любов Гнатковська та Ігор Добрянськаий.

На завершення Літургії настоятель храму Різдва Христового о. Василь Смицнюк вручив Роману Крутому подяку за співпрацю, сприяння й підтримку парафії церкви Різдва Христового у с. Сілець.

Після Служби Божої подвір’я храму наповнилось щирим дитячим сміхом, адже для дітвори було організовано банси – танці-руханки, котрі подарували усім присутнім радісний настрій та піднесену атмосферу.

Святкування продовжилися спортивними заходами для жителів села. Зокрема, на місцевому стадіоні відбувся футбольний матч між командами c. Сілець та с. Верхній Угринів, який приніс перемогу гостям із рахунком 2:1.

В рамках організованих спортивних змагань мешканці Сільця спробували свої сили в армреслінгу, ударах по м’ячу на точність, волейболі, шашках, підніманні гирі, стрибках через скакалку та перетягуванні канату. Найактивніші спортсмени були нагороджені грамотами й подарунками.

Організатори свята подбали про те, щоб усім, незалежно від віку й уподобань, було весело та цікаво. Діяла виїзна торгівля, а для найменших влаштували розважальні атракції.

До уваги гостей та жителів Сільця було представлено виставку картин сілецьких майстрів декоративно-прикладного мистецтва. Пейзажі, натюрморти та портрети захоплювали відвідувачів виставки майстерністю виконання і засвідчили справжні таланти місцевих умільців.

Згодом розпочалися урочиста частина та концертна програма святкування. До мешканців і гостей звернувся голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, який від імені депутатів Ямницької ОТГ та від себе особисто привітав жителів з Днем народження населеного пункту. Очільник громади зазначив, що вже другий рік поспіль село Сілець продовжує свій активний розвиток у складі Ямницької ОТГ:

“Керівництво ОТГ надалі допомагатиме громаді села у вирішенні ключових проблем і завдань, щоб створити кожному мешканцю доступні й комфортні умови для проживання”.

Роман Крутий подякував усім, хто своєю працею робить внесок у процвітання населеного пункту і побажав жителям здоров’я, добробуту, гарного настрою, Божого благословення, достатку і щонайкращих гараздів.

З вітальним словом до громади села звернулася й голова районної ради Тетяна Градюк, яка поздоровила жителів села з цим чудовим святом та побажала щастя, добра, успіхів, миру і благополуччя.

Приємним моментом недільного дійства стало нагородження жителів села у різних номінаціях. Відзначили найстаршого і наймолодшого мешканців, а також найстаршу і наймолодшу подружні пари. Крім того, відзнакою та грамотою була нагороджена Вікторія Ганущак, лауреат Премії Ямницької ОТГ “Обдаровані діти громади” 2019 р. у номінації “Творча особистість року”.

Слова вдячності й вітання для односельців лунали з вуст в.о. старости с. Сілець Інни Дейдей та пароха села о. Василя Смицнюка.

Зі щирими вітаннями до сільчан почергово звернулися  в. о. старости села Тязів Василь Боднарчук, парох с. Тязів о. Дмитро Кубацький, парох с. Павлівка о. Василь Сенько, а також сотрудник парафії св. Миколая с. Ямниця о. Ярослав Рожак.

Насичена концертна програма додавала всім присутнім піднесеного настрою. Гостей та учасників свята розважали виступи місцевих аматорських колективів і вокалістів.

Музичними дарунками привітали жителів Сільця й представники будинків культури населених пунктів Ямницької ОТГ.

Продовжив дійство і потішив усіх запальними піснями прикарпатський гурт “Гардамани”. Публіка була в захваті, адже артисти вийшли між рядів і співали разом з глядачами.

Фестини завершилися далеко за північ святковою дискотекою під відкритим небом. Святкування 581-ї річниці села Сілець вдалося на славу, а тепла атмосфера недільного дійства подарувала всім учасникам торжества незабутні враження та емоції.

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “Телерадіоорганізація Тисмениця”