ЯМНИЦЬКА ОТГ ДІЛИЛАСЯ ДОСВІДОМ НА ФЕСТИВАЛІ ГРОМАД (ВІДЕО)

У неділю, 08 вересня 2019 р. Ямницька об’єднана територіальна громада стала одним з одинадцяти учасників Фестивалю Громад, який пройшов у Старобогородчанській ОТГ.

Метою Фестивалю є поширення кращих практик залучення мешканців ОТГ до прийняття рішень, обмін досвідом між громадами та налагодження комунікації.  Ямницьку ОТГ запросили долучитися до цікавої ініціативи як учасника Міжнародного проекту “Децентралізація приносить прозорість та ефективність в освіті та медицині” за фінансової підтримки міжнародної організації Глобал Ком’юнітіз (Global Communities). Таке свято було вперше організоване для громад-партнерів Програми DOBRE в рамках проекту “Голос громади у місцевому самоврядуванні”.

Ямницьку об’єднану громаду на Фестивалі у Старих Богородчанах представляли: депутат сільської ради ОТГ Мар’ян Дерун, начальник відділу освіти громади Наталія Винник, радник сільського голови Мар’яна Підгаєцька, керівник КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Марина Островська, головний спеціаліст відділу загальної та організаційної роботи ОТГ Микола Босович, учитель образотворчого мистецтва Ямницького ліцею Анатолій Лесів, представник ГО “Молодіжний альянс Ямниці” Станіслав Павлів, а також ямничанка Роксолана Гасяк.

Кожна громада-учасниця ділилася досвідом та репрезентувала свої культурні, економічні й інші надбання від часу об’єднання. Представники громад проводили різноманітні майстер-класи, демонстрували вироби декоративно-прикладного мистецтва, посуд, етнічний національний одяг та предмети побуту. Зокрема, під час дійства функціонувала “алея громад”, на якій Ямницька ОТГ мала нагоду представити свої досягнення, самобутність, привабливість, історико-культурні особливості й успішні приклади економічного розвитку.

Учасники фестин активно підходили до намету Ямницької громади для ближчого знайомства, і її представники охоче ділилися успішними прикладами розвитку ОТГ після реформи децентралізації, зокрема, у сферах освіти, культури, медицини, молодіжної політики, інфраструктури, економіки та міжнародного співробітництва.

У другій половині дня відвідувачів заходу чекала культурно-розважальна програма. Аматорські колективи-учасники Фестивалю розважали публіку музичними, вокальними, інструментальними й танцювальними виступами. Ямницьку об’єднану територіальну громаду на сцені представила талановита вокалістка, лауреат першого ступеня Міжнародного вокального конкурсу ім. Квітки Цісик Роксолана Гасяк із піснею “Я піду в далекі гори”.

Протягом усього фестивального дня панувала піднесена атмосфера, яка подарувала всім учасникам незабутні враження та емоції. Організатори дійства запевняють, що такий захід на Прикарпатті, починаючи з цього року, стане доброю традицією.

Ямницька ОТГ вдячна організаторам Фестивалю Громад за можливість бути частиною цікавого заходу, що згуртував прикарпатські ОТГ для ближчого знайомства, взаємообміну досвідом та напрацювання креативних ідей щодо успішного розвитку в різних напрямках.

За словами голови Ямницької об’єднаної територіальної громади Романа Крутого, участь Ямницької ОТГ у Фестивалі стала корисним досвідом, оскільки такі заходи не тільки єднають людей, але й дозволяють обмінятися кращими практиками у сфері залучення громадськості  до суспільного життя в ОТГ, що є невід’ємним фактором успішної взаємодії влади та мешканців.

ВІДЕО: