У ТЯЗЕВІ ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ВЕЛИКОГО КОМПОЗИТОРА ВОЛОДИМИРА ІВАСЮКА

“Його життя – обірвана струна…” Cаме під такою назвою у с. Тязів Ямницької ОТГ 06 жовтня 2019 р. пройшов концерт пам’яті великого українського композитора Володимира Івасюка, адже цьогоріч минуло 70 років від дня народження славетного генія української музики.

Творчий вечір, що відбувся за задумом  місцевої активістки Ірини Садули, проводився вперше і зібрав у залі тязівського будинку культури чималу аудиторію поціновувачів музичних творінь композитора. Місцеві учасники художньої самодіяльності виконали відомі пісні музичного генія. Ведучі свята Ольга Босович та Ірина Садула відкрили глядачам особистість Володимира Івасюка не тільки як композитора, але поета, автора та виконавця своїх пісень, талановитого  фотографа, а також малознаного  художника, зачинателя української естрадної музики.

Концерт розпочався драматичною постановкою з сімейного життя композитора, за участі артистів-аматорів Мар’яна Дорошенко, Марії Роман та Арсена Левіцького. Виступи тазівських солісток (Ірини Садули, Вікторії Музики, Марини Сербин, Інни Гуляк, Аліни Маліновської, Василини Галюк) та їх наставниці, художнього керівника Оксани Ковальчук щоразу оцінювалися глядачами бурхливими оплесками. Особливі емоції викликали пісні “Водограй”, “Мальви”, “Жовтий лист”, “Балада про дві скрипки”, “Нестримна течія”, “Один лиш раз цвіте любов”. Глядачі мали можливість послухати чуттєве звучання поезій, присвячених композитору, у виконанні Марії Роман та Інни Гуляк, а монологи-одкровення  втілювали на сцені Наталія Королевич та Ольга Босович. Вразив публіку аматорський виступ Мар’яна Дорошенко.  Артист в образі “кагебіста” продемонстрував відображення усієї радянської системи, системи-убивці геніального митця, смерть якого досі залишається таємницею для світу. Цікавий вигляд того недільного вечора мала і тязівська сцена, адже учениця Тязівської гімназії разом зі своєю мамою виготовили символічну квітку червону руту, про яку і співається у пісні видатного композитора. Саме “Червону руту” на завершення спільно з глядачами виконали всі учасники художньої самодіяльності будинку культури с. Тязів.

Після завершення святкового концерту з вітальним словом звернулася до присутніх головний спеціаліст відділу культури Наталія Сагітова, котра передала вітання від голови Ямницької об’єднаної територіальної громади Романа Крутого. Вона подякувала тязівчанам за чудовий вечір і наголосила на постійному сприянні керівництва ОТГ у проведенні культурно-мистецьких заходів громади.

Авторка та натхненниця недільного  дійства Ірина Садула подякувала владі громади за всебічну підтримку, висловила вдячність усім, хто причинився до проведення концерту, а глядачам побажала берегти й популяризувати національну пісню та гордитися славним сином України – Володимиром Івасюком!