СПІВПРАЦЯ З ПОЛЬСЬКИМИ ПАРТНЕРАМИ: ТІСНІШІ ЗВ’ЯЗКИ ТА НОВІ МОЖЛИВОСТІ

Протягом 15-17 листопада 2019 р. голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий у складі офіційної делегації Тисменицького району побував з робочою поїздкою у місті Стшельце Опольське (Республіка Польща). Учасниками візиту були також голова Тисменицької районної ради Тетяна Градюк, начальник Тисменицького районного відділу управління ДСНС України в Івано-Франківській області Ігор  Дмитрів і працівники пожежно-рятувальної служби району.

Делегати відвідали місцеві пожежні частини, ознайомилися з сучасними зразками пожежно-рятувальної техніки й обладнання, умовами організації та несення служби польських вогнеборців.

В рамках співпраці пожежно-рятувальна служба Тисменицького району отримала від польських партнерів пожежний автомобіль, котрий сприятиме більш ефективному подоланню наслідків надзвичайних ситуацій.

Крім того, була обговорена можливість надання допомоги у вигляді пожежного автомобіля для пожежно-рятувальної частини, що дислокується на території Ямницької ОТГ. Візит делегації з Польщі у Ямницьку громаду очікується наприкінці весни 2020 року.

Співпраця Ямницької об’єднаної територіальної громади з ґміною Стшельце Опольське розпочалася з моменту створення ОТГ і продовжує міцніти. Зокрема, молодь громади влітку 2018-го мала нагоду взяти участь у міжнародному проекті “В якій Європі ми хочемо жити? (What kind of Europe we would like to live in?)” від програми Erasmus+, одним з організаторів котрого була польська сторона. Крім того, делегація міста Стшельце Опольське відвідала Ямницьку громаду під час святкування Дня Незалежності України у 2018 році. А цьогоріч команда польських юнаків-футболістів ФК “П’яст” була учасником Міжнародного молодіжного футбольного турніру з нагоди 90-річчя футбольного клубу “Вихор” у Ямниці.

До слова, в рамках візиту української делегації бургомістр м. Стшельце Опольське Тадеуш Ґоц подякував Романові Крутому за можливість долучитися до спортивної події у Ямницькій ОТГ та українську гостинність, зазначивши, що такі заходи зміцнюють дружбу і єднають молодь обох країн. На згадку про турнір бургомістр передав Романові Крутому спеціально виготовлену футболку зі світлинами учасників футбольного дійства.

Під час зустрічі з керівництвом ґміни було обговорено кроки подальшого спільного партнерства. Від колег з Польщі надійшла пропозиція підписання Угоди про співпрацю між громадою села Ґроджіско ґміни Стшельце Опольське та одним із населених пунктів Ямницької ОТГ. Було окреслено шляхи і напрямки різнопланової взаємодії обох сторін в освітньому, культурному та спортивному напрямках, націлені на  зміцнення партнерських взаємин.

Роман Крутий висловив щиру вдячність керівництву ґміни Стшельце Опольське за теплий прийом під час візиту і прагнення до подальшої обопільної співпраці, яка зміцнюватиме українсько-польські відносини.  За словами очільника громади, міжнародне співробітництво є доброю можливістю для Ямницької ОТГ переймати досвід іноземних колег, працювати та розвиватися у напрямку європейського майбутнього.