ПЕРШИЙ РІК РОБОТИ ОТГ. ЯМНИЦЯ

     На адміністративний центр об’єднаної громади за перший рік було виділено понад 16 млн.грн., а це приблизно п’ята частина бюджету. Основний акцент було зроблено на покращенні благоустрою та інфраструктури. Протягом року здійснено поточний ремонт більше десятка вулиць села на суму понад 1,5 млн.грн, а капітальний ремонт дорожнього покриття – на 2,6 млн.грн.

  Для покращення дорожньо-транспортної інфраструктури продовжились роботи з освітлення вулиць, влаштування тротуарів та пішохідних доріжок, ремонту та встановлення світлофорів, покращення залізничного переходу, встановлення габіонів для укріплення берегів.

   Водночас з дорожніми роботами у селі виконувалось каналізування та водовідведення домогосподарств, а також розпочались проектно-вишукувальні роботи для більшої частини села, каналізування якої буде вже в наступному році.

    За 2018 рік було здійснено ремонт та благоустрій адміністративних приміщень сільської ради. Разом з тим, одним з нагальних питань здійснення управлінської діяльності стало просторове планування та будівництво адміністративно-культурного центру громади. Для цього було проведено два громадських слухання, підготовлено проект будівлі та зонування території.

   Не без уваги залишилось покращення надання основних соціальних послуг. Освітній простір припав на реформу – Ямницький НВК перепрофільовано в ліцей, створені всі умови для впровадження Нової української школи, зміцнена інформаційно-технологічна база, здійснено благоустрій території, учнів та вчителів підтримано і залучено до різноманітних проектів (в т.ч. і міжнародних), музичну школу переведено в приміщення Ямницького ліцею.

   Медична сфера теж зазнала реформи – утворено КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги», який уклав договір з Національною службою здоров’я України. Була покращена матеріально-технічна база. Також Центр отримав у подарунок від ПрАТ «Івано-Франківськцемент» медичний автомобіль.

   В сфері житлово-комунального господарства постійно підтримується діяльність місцевого КП «Ямниця», для якого придбано трактор з причепом та комплектуючими, і таким чином, була зміцнена технічна сторона діяльності комунального підприємства.

    Завершено ремонтні та підготовчі роботи для відкриття ЦНАПу.

  В селі активно підтримується здоровий спосіб життя та розвиток спорту. Найбільше уваги приділяється підтримці футбольного клубу «Вихор» та функціонуванню стадіону. Цього року Ямниця була представлена не тільки в чемпіонаті області, а й міському чемпіонаті.

  За 2018 рік було проведено чимало культурно-масових заходів: Розколяда та гаївки, Івана Купала, відзначення історичних дат, святкування Дня села Ямниця та Дня Незалежності України, у рамках якого відбулося фольклорне подвір’я за участі громад Тисменицького району.

      Завдяки напрацюванням попереднього керівництва, підтримці депутатів і активній роботі відділу проектів та програм місцевого самоврядування Ямницької сільської ради ОГТ навесні 2018 р. було підписано Угоду про співробітництво між Ямницькою сільською радою ОТГ та ґміною Свьонтки (Варміно-Мазурське воєводство, Республіка Польща). Протягом року відбулося декілька взаємних візитів делегацій (соціально-культурний візит польської молоді в ОТГ; візит керівництва ґміни польських партнерів на святкування дня села Ямниця; візит української делегації на святкування Дня Урожаю в Сьвьйонтки). Активна співпраця також проводиться з партнерами Тисменицького району – ґміною Стшельце Опольське (Опольське воєводство, Республіка Польща) та м.Бандера (Техас, США). На святкування Дня Незалежності Ямницьку ОТГ відвідала офіційна делегація з Стшельце Опольського та з м.Зост (Німеччина).

   Постійна робота ведеться над залученням та співпрацею з громадськістю і бізнесом. Активно підтримуються всі ініціативи місцевих жителів, особливо Молодіжної ради Ямниці.

ФОТОЗВІТ: