У ПАВЛІВСЬКОМУ ЛІЦЕЇ УВІКОВІЧНИЛИ ПАМ’ЯТЬ ЗАСЛУЖЕНИХ ВЧИТЕЛІВ

26 травня 2019 року у Павлівському ліцеї Ямницької ОТГ було відкрито анотаційні дошки заслуженим учителям Олександрі Табачин та Роману Мачкуру.

Урочиста подія символічно відбулася у день відзначення свята Останнього дзвоника, яке сповіщає про завершення для учнів навчального року. Вшанувати світлу пам’ять заслужених вчителів у Павлівському ліцеї того дня зібралось чимало людей: голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, начальник відділу освіти громади Наталія Винник, директор Павлівського ліцею Олександра Боднар, голова профспілкового комітету педагогічних працівників Тисменицького району, депутат Ямницької сільської ради ОТГ Іван Когуч, отець Василь Сенько, учні та вчителі Павлівського ліцею, а також рідні, друзі, колеги.

Освятив пам’ятні дошки парох села Павлівка отець Василь Сенько. Присутні вшанували заслужених учителів хвилиною мовчання. Зі словами теплих спогадів про учительку біології й екології Олександру Станіславівну Табачин та вчителя фізики Романа Васильовича Мачкура розповідали в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, директор Павлівського ліцею Олександра Боднар, начальник відділу освіти Ямницької ОТГ Наталія Винник, доцент кафедри української літератури факультету філології Прикарпатського національного університету імені В. Стефаника, дочка покійної – Лариса Шевчук (Табачин).

Чоловік заслуженої учительки, письменник Тарас Табачин у своїй промові з трепетом та душевним болем згадував про дружину і ділився приємними спогадами про свого колегу Романа Мачкура, з яким колись разом вчилися й працювали у Павлівській школі. Крім того, Тарас Миколайович висловив щиру подяку голові Ямницької ОТГ Романові Крутому за підтримку у виході друком книги про заслуженого вчителя України Олександру Табачин.

Учні Павлівського ліцею виступили з поезіями та піснями на знак пошани і вдячності великій учительській праці. Відтепер Олександра Станіславівна Табачин та Роман Васильович Мачкур, які стали гідним прикладом служіння обраній справі життя, назавжди залишаться у стінах рідної альма-матер.

Довідково:

ОЛЕКСАНДРА СТАНІСЛАВІВНА ТАБАЧИН (20.06.1941-06.12.2017)

Учитель біології та екології Павлівського навчально-виховного комплексу (1962-2017);

Відмінник народної освіти (1979);

Старший учитель (1982);

Учитель-методист (1987);

Заслужений вчитель України (1993).

Член обласної творчої групи вчителів біології, керівник районного методичного об’єднання вчителів біології. Підготувала сотні переможців та призерів олімпіад. Автор низки праць. Нагороджена орденом Трудового Червоного Прапора (1986); медалями: “За трудову відзнаку” (1981), “За заслуги перед Прикарпаттям” (2013).

РОМАН ВАСИЛЬОВИЧ МАЧКУР (24.07.1928-22.10.1997)

Учитель фізики та математики (1958-1990);

Голова виконавчого комітету Павлівської сільської ради (1973-1977, 1984-1985);

Директор Павлівської середньої школи (1985-1988).

Відмінник народної освіти (1974).

Старший учитель (1974).

Заслужений вчитель УРСР (1984).

Нагороджений медалями: “За довголітню працю” (1970), “Ветеран праці” (1974).