КРИНИЦЯ У МЛИНІВЦІ. КОЛИ СПІЛЬНІ ЗУСИЛЛЯ ДАЮТЬ РЕЗУЛЬТАТ

У Ямниці реалізовано один з переможних проектів Програми Бюджету участі Ямницької об’єднаної територіальної громади на 2019 р. під назвою “Криниця у Млинівці”.

Природне джерело, що знаходиться по вул. Зелена, дуже давнє і, за словами місцевих жителів, має цілющі властивості. Понад сто років люди приходять сюди набрати води, всупереч тому, що прилегла до даного місця територія була занедбаною і важкодоступною.

Цікавий суспільно-корисний проект облагородження джерела, ініційований депутатом округу №22 Ростиславом Сьовком та місцевим активістом Тарасом Ткачем, був поданий як проектна заявка на конкурс Бюджету участі, метою котрого є залучення мешканців до вирішення проблем у громаді і надання можливості за кошти місцевого бюджету реалізувати власну ідею. Проект передбачав покращення доступності до криниці шляхом проведення благоустрою прилеглої до нього території, що дозволило би людям у комфортних умовах користуватися джерелом.

Ідея отримала велику підтримку жителів, і з’явилася можливість на суму 25 тис. грн., а саме таким є призовий фонд виграшу, виконати частину робіт з облагородження. За виграшні кошти вдалося забрукувати територію довкола місця витоку води та зробити частину стежки, що веде до криниці.

Відтак, жителі округу № 22 з ініціативи депутата Ростислава Сьовка провели толоку.  Дружнім колективом небайдужі мешканці зібралися разом, щоб навести лад біля природнього джерела. Того дня на вул. Зелена кипіла робота – активісти розвозили привезений ґрунт, розрівнювали територію, облаштовували клумби і засіяли траву. А по завершенні копіткої праці, як годиться, усі разом мали нагоду побесідувати у дружній атмосфері та почастуватися за імпровізованим столом.

Добра справа з упорядкування джерела була продовжена коштом бюджету Ямницької ОТГ. За сприяння керівництва громади і звернення депутата, з місцевого бюджету було виділено 89 500 тис. грн. на підсипання локації ґрунтом та облаштування бруківкою решти стежки, яка вестиме до джерела.

“Питання відновлення природних водних джерел та поліпшення стану водних ресурсів у громаді є актуальним в умовах сьогоднішньої екологічної ситуації. На жаль, з кожним роком якісна питна вода стає все більшою рідкістю, тому наш безпосередній обов’язок – дбати про такі об’єкти”, – зазначає голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий.

Завдяки спільній праці на сьогодні шлях до криниці від вул. Зелена повністю викладено бруківкою, а сам об’єкт набув приємного вигляду. У майбутньому планується засадити місцину саджанцями, облаштувати кілька лавочок і встановити накриття над місцем витоку джерела.

Відтепер кожен охочий матиме змогу набирати воду у комфортних умовах, адже завдяки ініціативі депутата округу №22 і місцевих жителів, а також підтримці керівництва ОТГ вдалося зберегти природне джерело й облагородити його.

Ямничани щиро вдячні сільському голові Ямницької ОТГ Роману Крутому, представникам депутатського корпусу, зосібна депутату Ростиславу Сьовку, та усім мешканцям, хто посприяв благоустрою криниці у Млинівці, долучився своїми робочими руками, вніс лепту у добру справу, аби привести чисте диво природи у належний стан. Реалізація суспільно-корисного проекту засвідчила, що завдяки небайдужості жителів, згуртованості та спільним зусиллям можна отримати дійсно якісний результат.

ПЕРЕД ПОЧАТКОМ РОБІТ:

ПРОЦЕС ОБЛАГОРДЖЕННЯ ДЖЕРЕЛА: