БОРОТЬБА З ПАНДЕМІЄЮ. ДОДАТКОВІ ЗАХОДИ ЩОДО ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ У ЯМНИЦЬКІЙ ОТГ

У четвер 19 березня 2020 р. відбулися наради стосовно запобігання розповсюдженню нової коронавірусної інфекції COVID-19 серед населення Ямницької об’єднаної територіальної громади.

Для обговорення епідемічної ситуації в громаді та з метою вжити усіх необхідних заходів, щоби не допустити розповсюдження коронавірусної інфекції серед мешканців Ямницької ОТГ, були проведені чергові зустрічі за участі сільського голови Романа Крутого, заступника голови Миколи Зелінського, в.о. старост населених пунктів ОТГ, керівника КНП “Центр первинної медико-санітарної допомоги” Марини Островської, керівників структурних підрозділів сільської ради та настоятелів церков громади.

Під час засідань було обговорено поточну ситуацію у Ямницькій об’єднаній територіальній громаді, пов’язану з  дотриманням карантинного режиму, що триватиме з 12 березня по 03 квітня включно. Зважаючи на ускладнення в межах області епідемічного процесу, пов’язаного з COVID-19, під час засідань було прийнято рішення докласти максимальних зусиль, щоби мінімізувати ризики поширення коронавірусної інфекції серед мешканців Ямницької ОТГ.

Зокрема, починаючи з 20 березня 2020 р. працівники виконавчого апарату сільської ради на час дії карантину працюватимуть в обмеженому режимі. Прийом громадян буде здійснюватися із дотриманням вимог карантинного режиму та усіх протиепідеміологічних заходів безпеки з протидії поширенню коронавірусної хвороби.

Під час наради керівництва громади, в.о. старост, керівника КНП “ЦПМСД” та настоятелів храмів Ямниці, Павлівки, Сільця, Тязева і Рибного було прийнято рішення вжити додаткових заходів безпеки і серед християнської спільноти Ямницької ОТГ.

З огляду на ситуацію, яка склалася через поширення гострої респіраторної інфекції коронавірусу, спираючись на постанову Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року № 211, у зв’язку з неухильним дотриманням карантинного режиму з 12 березня по 03 квітня 2020 р. та з урахуванням виданого Архієпархією УГКЦ звільнення від обов’язку фізичної участі у Богослужіннях, на засіданні було прийнято відповідні рішення.

19 березня Архієпископом і Митрополитом Івано-Франківської УГКЦ Кир Володимиром Війтишиним було видано ДИСПЕНЗУ (звільнення) від обов’язку фізичної участі у Божественній Літургії в неділі і свята на час карантинних заходів, згідно з якою парафіяни не будуть порушувати церковної заповіді, котра зобов’язує їх брати участь у Божественній Літургії в неділі і свята.

Шановні мешканці Ямницької об’єднаної територіальної громади!

Просимо з розумінням поставитися до ситуації, коли є загроза людському здоров’ю і життю, та дотримуватися наступних рекомендацій:

• не збиратися у храмах більше 10 осіб на одному Богослужінні;
  • обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни в храмах;
  • уникати дотиків з церковною атрибутикою (цілування Євангеліє, ікон, розп’ять тощо);
  • обмежити міжособистісні контакти при спілкуванні, рукостискання;
  • не створювати скупчення людей і пам’ятати про необхідність збереження безпечної відстані між людьми (щонайменше 1,5 метра);
  • утриматися від участі у Богослужіннях особам похилого віку, батькам з малими дітьми та тим, хто перебуває у групі ризику (низький імунітет, хронічні захворювання);
  • осіб, які відчувають ознаки хвороби (температуру, нежить, кашель, ускладнене дихання), нездужають на респіраторну інфекцію, нещодавно контактували з хворими на COVID-19 або перебували у країнах, де виявлено випадки зараження населення коронавірусом, прохання здійснити самоізоляцію.

Велике прохання до кожного особисто бути свідомим і на час великої небезпеки для нашого здоров’я та життя, подбати, про себе і ближніх.

Щиро дякуємо за розуміння!