КЕРІВНИЦТВО ГРОМАДИ ТА ДУХОВЕНCТВО ПРОВЕЛИ НАРАДУ З ПИТАНЬ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ COVID-19

У п’ятницю 13 березня 2020 р. відбулася нарада з питань запобігання розповсюдженню нової коронавірусної інфекції COVID-19 серед населення Ямницької ОТГ за участі сільського голови Романа Крутого та настоятелів церков громади отця-митрата Богдана Куриліва, отця Василя Смицнюка, отця Дмитра Кубацького та отця Василя Сенька.

Темою зустрічі була глобальна світова проблема, пов’язана коронавірусом COVID‑19, оскільки влада та представники духовенства, зважаючи на загальнонаціональну загрозу життю громадян, повинні докласти максимум спільних зусиль, щоби запобігти поширенню гострої респіраторної інфекції коронавірусу серед населення Ямницької ОТГ.

Щоби запобігти спалаху коронавірусу у громаді, із врахуванням рекомендацій Глави Української Греко-Католицької Церкви Блаженнійшого Святослава, під час засідання було прийнято відповідні рішення.

Під час дії карантину з 12 березня по 03 квітня 2020 р. рекомендовано:

• парафіянам обов’язково дотримуватися правил особистої гігієни в храмах під час богослужінь;
  • в церквах посилити заходи протиепідемічної безпеки, щоби храми були завжди чистим і безпечним місцем для особистої та спільної молитви;
  • уникати дотиків з церковною атрибутикою (цілування Євангеліє, ікон, розп’ять тощо);
  • обмежити міжособистісні контакти, рукостискання;
  • обмежити відвідування богослужінь особам похилого віку, батькам з малими дітьми та тим, хто перебуває у групі ризику (низький імунітет, хронічні захворювання).

Увага! Якщо Ви відчуваєте ознаки будь-якого гострого респіраторного захворювання у період поширення коронавірусної інфекції, велике прохання здійснити самоізоляцію, зменшивши контакти з іншими людьми, щоб запобігти можливому розповсюдженню інфекції.

На час карантину скасовуються усі додаткові релігійні заходи:

• хресні дороги у формі ходи, які відбуваються на вулицях;
  • заняття у катехитичних школах при церквах;
  • різноманітні гуртки, репетиції церковних хорів тощо.

Крім того, у всіх храмах Ямницької ОТГ буде відновлено традицію старих часів – вводиться практика дзвонити у церковні дзвони щодня о 17:30 год., з метою нагадування мешканцям громади про спільну проблему, яка сколихнула світ, стосується кожного зокрема і несе велику небезпеку для життя та здоров’я людей.

Просимо парафіян свідомо віднестися до даної інформації та дотримуватися усіх наведених рекомендацій, бо кожен для себе повинен усвідомити, що перед нами – серйозна загроза, і ми спільно маємо з нею боротися.

Щиро дякуємо за розуміння!