МУЗИЧНІ ВІТРАЖІ МАР’ЯНИ ГУСАР (ВІДЕО)

  02 березня 2020 р. відбулася визначна подія у культурно-мистецькому житті Ямницької громади – талановита піаністка, викладач музичного училища ім. Д. Січинського, викладач Ямницької ДМШ, учасниця вокально-інструментального ансамблю “Реприза”, ямничанка Мар’яна Гусар презентувала збірку аранжувань різножанрових композицій під назвою “Музичні вітражі”.

  У святковому залі привітати авторку з творчим дебютом численно зібралися поважні гості – голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, депутати Василь Попадинець, Михайло Третяк, Олександра Боднар, в.о. старости с. Павлівка Іван Вацеба, секретар сільської ради ОТГ Юрій Проценко, в.о. начальника відділу культури ОТГ Марта Вацеба, родина, колеги і друзі.

   Концерт-презентація, попри те, що тривала більше двох годин, пролетіла, мовби одна мить. Чимало теплих слів і щонайкращих побажань того мистецького вечора прозвучало для обдарованої піаністки. Знаково, що презентація книги стала для авторки подвійним святом, адже відбулася саме у день ангела Мар’яни. У програмі заходу свої музичні вітання дарували ансамбль викладачів Ямницької ДМШ “Реприза”, ансамбль з м. Калуш “Драйвові дівчата”, ансамбль Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, тріо бандуристок, ансамбль “Alter ego”, ансамбль “Бельканто” викладачів Івано-Франківського музичного училища ім. Д. Січинського, інструментальне тріо “New Sound” Львівської музичної академії ім. М. Лисенка, камерний хор Львівського музичного коледжу ім. С. Людкевича, а також відомі прикарпатські виконавиці Роксолана Калин та Христина Попадинець.

   Привітав Мар’яну Гусар із виходом у світ її творіння й очільник Ямницької ОТГ Роман Крутий, побажавши дебютантці міцного здоров’я, наснаги, добра, успіху, щастя і нових творчих злетів:

Від себе особисто та усієї Ямницької громади поздоровляємо Вас із подвійним святом – насамперед, з іменинами, щоби ангел завжди був поряд, допомагав та оберігав. А також вітаємо з презентацією збірки аранжувань. Висловлюємо щиру вдячність за старання, радіємо і пишаємося що у Ямницькій дитячій музичній школі працює така талановита, обдарована і креативна викладачка. Продовжуйте працювати й насолоджуватися музикою. Хай легкою буде Ваша праця, а глядачі – завжди щедрими на оплески”.

   За словами авторки, назва збірки відповідає її наповненню, адже до неї увійшли найрізноманітніші твори – майже сотня пісень багатогранного характеру, із супроводом і без,  дитячих, народних, патріотичних, колядок, духовних та сучасних. Усі ці композиції гармонійно переплелися музичним розмаїттям, ніби кольорова мозаїка на вітражному склі.  Відтак,  слово “вітражі” найкраще підходило для того, щоби поєднати музичні стилі та жанри воєдино.

   Наприкінці презентації Мар’яна Гусар підписувала і дарувала гостям свою книгу, а потім усі разом робили спільні фото на згадку про чудовий мистецький вечір. 

   По завершенні заходу авторка у формі невеликого інтерв’ю залюбки поділилася своїми думками стосовно такої визначної у її житті події.

– Мар’яно, скажіть, де черпаєте натхнення, і що, чи, можливо, хто для Вас є музою?

Мене надихають емоції, життєві події і люди. Я дуже емоційна людина, і іноді, коли особливо гарний настрій, за один день можу написати твір, а іноді можу тиждень виношувати його в собі, буквально “страждати” кожним звуком. Крім того, останнім часом дуже багато хороших моментів трапилось у моєму житті, і це також впливає на кількість та якість музики. Її стало набагато більше. Ну і, звісно, це люди… Є такі, для яких хочеться писати, є такі, що надихають…

– З чого саме почалася любов до музики, що стало поштовхом обрати саме музичний шлях?

– Любов до музики, здається, жила у мені завжди. Я сама записалась у музичну школу, після уроків щодня її відвідувала, не за розкладом. А коли вчителька з сольфеджіо Чучук Оксана Емілівна відкрила у мені абсолютний слух, то це додало ще більшого бажання пізнати світ музики. Як тільки навчилась грати на фортепіано, відразу почала підбирати усі пісні, які знала. І було відчуття, ніби завжди уміла їх грати… Музичну школу закінчила за напрямком фортепіано, в музичному училищі та музичній академії вчилась на теоретичному відділі. Далі – робота в музичному училищі і Ямницькій ДМШ, де розпочався спільний творчий шлях з ансамблем “Реприза”, з яким співпрацюємо понад десять років. Саме з роботи все і почалось. Я придумувала супроводи до пісень, розписувала мелодію на декілька голосів, переробляла твори на свій смак. І от коли назбиралось вже дуже багато всього, виникла потреба це все якось систематизувати. Я вирішила розпочати з вокальних аранжувань, бо їх у мене найбільше… Так і народилась перша збірка.

– За період своєї мистецької діяльності, Ви, звісно, брали участь у багатьох заходах, а Ваші аранжування здобували нагороди на різноманітних фестивалях-конкурсах. Що можете розповісти про це?

– Не вважаю свої здобутки настільки визначними (зізнається зі скромністю – прим. ред.), проте кожному автору приємно, коли його творіння хтось оцінює. З “Репризою” у нас ІІ премія на 8 Міжнародному конкурсі “Прем‘єр” (Київ 2018); Роксолана Калин здобула І премію на Міжнародному фестивалі-конкурсі мистецтв “Golden Lion” (Львів, 2014) з моєю піснею “А літо промайнуло…”; Тетяна Кицай отримала І премію на 3 відкритому дитячо-юнацькому музичному фестивалі-конкурсі “Сонячний маестро” з тією ж піснею “А літо промайнуло…” (м. Дубляни, 2020); Ансамбль “Драйвові дівчата” взяли гран-прі на Міжнародному вокальному конкурсі ім. Квітки Цісик з моїм аранжуванням пісні “Музиченьки” Злати Огнєвіч (Київ, 2019).

– Хто з композиторів Вас надихає найбільше і які улюблені жанри у музиці, над котрими самій до вподоби працювати?

– Мої улюблені композитори – Моцарт, Шопен, Мендельсон і Чайковський, а улюбленим жанром, все-таки, є пісня – причому як народна, так і сучасна, естрадна. Це така глибина, у якій можна втілити усе що завгодно. Пишу для дитячих і дорослих ансамблів, хорів, для чоловічого, жіночого і мішаного складу, із супроводом і без нього.

– І наостанок скажіть, скільки часу працювали над збірником загалом і які маєте творчі плани на майбутнє?

– До книги “Музичні вітражі” увійшли твори навіть 10-річної давності, а саму збірку готувала близько року, редагувала, оформляла, збирала в одне ціле, набирала на комп’ютері ноти, тому що дуже багато творів були писані вручну. Саме це найбільше часу і забирало. Здавалось, що твір придумати легше, ніж його набрати на комп’ютері і оформити як слід… А поки збірка була в друці, тобто від травня 2019 р., було написано вже дуже багато нових творів. У мене є мрія – видати збірку вокальних композицій для дитячих ансамблів і хорів з фортепіанним супроводом. Ще маю близько 20 творів для капели бандуристів (обожнюю писати і для бандури), з яких також планую створити збірку… Тому, планую не зупинятись і проводжувати працювати далі над аранжуванням пісень.

(Спілкувалася Надія Криховецька)

   Мар’яна Гусар висловлює щиру вдячність керівництву Ямницької ОТГ за сприяння і підтримку у здійсненні великої мрії – виданні збірки її авторських аранжувань.

  Маса емоцій та надзвичайно потужний енергетичний посил концерту-презентації аранжувань “Музичні вітражі” залишив незабутні враження у душах кожного слухача. Плеяда талантів Ямницької об’єднаної громади зарясніла ще одним видатним митцем. Тож, хочемо побажати Мар’яні Гусар натхнення і сил підкорювати нові музичні горизонти.

ФОТОЗВІТ:

ВІДЕО:

Відео комунального підприємства “ТЕЛЕРАДІООРГАНІЗАЦІЯ “ТИСМЕНИЦЯ“