ПРОТИДІЯ COVID-19 У ГРОМАДІ ТРИВАЄ

Шановні мешканці сіл Ямниця, Павлівка, Сілець, Тязів, Рибне!

   В умовах складної для всіх нас ситуації керівництво громади разом з депутатським корпусом та усіма небайдужими жителями продовжує робити усе необхідне, щоби не допустити розповсюдження COVID-19 на території Ямницької ОТГ.

  Станом на 15:00 год. 03 квітня 2020 р. на території нашої громади не зафіксовано жодного випадку коронавірусної  інфекції. Сподіваємось, завдяки нашій свідомості та дисциплінованості ця тенденція  буде збережена і надалі.

   До слова, Центром надання первинної медико-санітарної допомоги було здійснено оплату 50 тест-систем для виявлення антитіл до коронавірусу та 30 тестів для виявлення антигенів вірусів грипу А та B. 25 тестів уже отримано, поставка решти очікується. Тест-системи планується використовувати у випадках підозри на коронавірусну інфекцію.

  Продовжується ведення постійного моніторингу поточної ситуації у Ямницькій ОТГ, пов’язаної з дотриманням карантинного режиму, що триватиме з 12 березня по 24 квітня включно. Розміщено агітаційні матеріали на офіційних сайтах та у місцях скупчення людей.

   Спільними зусиллями керівництва громади і депутатського корпусу було придбано тканину для пошиття масок. Завдяки старанням волонтерів було пошито близько 9 000 екземплярів (Ямниця – 4000 шт., Павлівка – 3650 шт., Тязів – 755 шт., Сілець – 1330 шт.)

    У кожному селі громади було організовано волонтерський рух з пошиття індивідуальних захисних масок, до якого долучилися чимало небайдужих мешканців громади, котрі робили викрійки, займалися пошиттям і складанням масок (Ямниця – 33 волонтери, Павлівка – 53 волонтери, Тязів – 25 волонтерів, Сілець – 13 волонтерів).

ЯМНИЦЯ

ПАВЛІВКА

СІЛЕЦЬ

ТЯЗІВ

    Протягом двох днів біля приміщень сільських рад Ямниці і старостинських округів жителі мали змогу отримати комплекти засобів індивідуального захисту (дезінфікуючий розчин для рук та захисні маски). Загалом мешканці населених пунктів ОТГ отримали 2130 таких наборів (Ямниця – 860 шт., Павлівка – 450 шт., Тязів – 300 шт., Сілець – 300  шт., Рибне – 220 шт.). Також захисні маски було доставлено у домівки соціально-незахищених, одиноких та малозабезпечених жителів кожного населеного пункту. Крім того, розповсюдження захисних масок відбувалося у всіх магазинах Ямницької ОТГ, де кожен відвідувач міг отримати цей засіб індивідуального захисту. Процедура передачі засобів дезінфекції відбувалася зі збереженням відповідних санітарно-гігієнічних норм, адже в умовах карантину повинно бути забезпечене дотримання усіх необхідних заходів безпеки.

    Крім того, сільською радою було додатково закуплено 9000 медичних масок та 50 захисних комбінезонів, які уже передано для медпрацівників КНП «ЦПМСД» Ямницької ОТГ та для робітників КП «Ямниця».

   500 респіраторів для медиків ОТГ було також надано місцевим підприємцем ТМ «Рибак».

    За сприяння керівництва Ямницької ОТГ та ПАТ «Завод тонкого органічного синтезу «Барва» громада отримала 1360 л  розчину ізопропилового спирту, частину якого передано в установи комунальної власності ОТГ, у магазини і церкви, де жителі матимуть змогу обробляти руки при відвідуванні, а решту – було розподілено у комплекти засобів індивідуального захисту для мешканців населених пунктів громади.

   Комунальне підприємство «Ямниця» за допомогою спеціального засобу гіпохлорид натрію щодня проводить дезінфекцію дитячих та спортивних майданчиків, зупинок громадського транспорту, зовнішніх і внутрішніх дверних ручок та поручнів громадських установ.

     Шановні мешканці, перші кроки збоку влади для забезпечення жителів індивідуальними засобами захисту зроблено. Керівництво громади разом з депутатським корпусом продовжують докладати максимум зусиль, щоби запобігти розповсюдженню коронавірусної хвороби у населених пунктах Ямницької ОТГ. Прохання до кожного особисто бути свідомим, з розумінням поставитися до ситуації, у якій ми всі опинилися, не панікувати та відповідально дотримуватися карантинного режиму. У разі крайньої необхідності або неможливості придбати засоби індивідуального захисту, повідомляємо, що у резерві сільських рад Ямниці та старостинських округів залишаються в наявності захисні маски.

   Керівництво громади висловлює велику вдячність кожному, хто став активним учасником волонтерського руху у боротьбі з пандемією коронавірусу – насамперед волонтерам, медичним працівникам, депутатам, старостам, підприємцям та усім небайдужим мешканцям громади. Адже особливо сьогодні, у час великої небезпеки для нашого здоров’я та життя будь-яка допомога надзвичайно важлива і потрібна. Ми маємо бути відповідальними, подбати насамперед про себе та ближніх, діяти консолідовано та спрямувати зусилля на подолання коронавірусної інфекції.

Шановні мешканці! Увага! Важливо!

      Під час карантинного режиму, що триватиме до 24 квітня, запроваджено певні обмеження, в рамках дії котрих проведення Великодніх свят не є винятком. Інформація щодо Вербної Неділі та Великодня буде повідомлена згодом.

    Вкотре просимо жителів нашої громади з розумінням ставитись до умов карантину.  Зараз кожен з нас повинен розуміти, що відстань – це гарантія безпеки. Тому просимо максимально обмежити відвідування різних установ та закладів. Не виходьте без зайвої потреби на вулицю. Нагадуємо, що карантин – це не канікули! Тому на час епідемії дітям заборонено відвідувати дитячі та спортивні майданчики.

   Просимо максимально обмежити соціальні контакти. У людних місцях дотримуйтесь правил гігієни, зберігайте дистанцію. Частіше мийте руки. При перших ознаках хвороби телефонуйте сімейному лікарю.

   Усіх хто повернувся з-за меж України, обов’язково повинні здійснити самоізоляцію протягом 14 днів і дотримуватись усіх рекомендацій медиків. Пам’ятайте: вимушена самоізоляція – це не вирок.

   Велике прохання з розумінням віднестися до тимчасових заходів карантину заради збереження Вашого здоров’я та життя. Закликаємо всіх до взаємної відповідальності, витримки, суворого дотримання всіх передбачених на період карантину вимог. Спільними зусиллями ми подолаємо це випробування і повернемося до нормального життя.

    Зберігайте спокій, читайте тільки перевірені джерела інформації щодо ситуації з COVID-19.

    Міцного Вам здоров’я! Бережіть себе і своїх близьких!