ЗАСІДАННЯ ОРГАНІЗАЦІЙНОГО КОМІТЕТУ З ПИТАНЬ ВІДЗНАЧЕННЯ ДНЯ СЕЛА ЯМНИЦЯ

У середу 22 липня 2020 р. відбулося засідання організаційного комітету Ямницької сільської ради ОТГ з питань відзначення Дня села Ямниця.

У засіданні під керівництвом голови Ямницької ОТГ Романа Крутого взяли участь заступник сільського голови Микола Зелінський, депутат облради, громадський діяч Роман Ткач, начальник відділу освіти ОТГ Наталія Винник, член виконавчого комітету та громадський діяч Романія Постолянюк, педагог, історик, дослідник та краєзнавець Ігор Дейчаківський, відповідальна за зв’язки з громадськістю в ОТГ, головний спеціаліст відділу проектів Надія Криховецька. Основною темою  зустрічі стало обговорення дати заснування села Ямниця.

Ще донедавна офіційно прийнятою першою писемною згадкою про село Ямниця вважався 1444 рік. Проте нещодавно історику, випускникові Ямницької ЗОШ Романові Ситнику, котрий мешкає і працює у Києві, вдалося знайти історичний доказ того, що населений пункт насправді є старшим. Науковець віднайшов у архівних джерелах унікальну знахідку – оригінал одного із судових “Актів ґродських та земських” (актові записи земських і ґродських судів воєводських і повітових міст та містечок українських земель за часів Речі Посполитої та Великого Князівства Литовського). У писемній пам’ятці, датованій 16 травня 1440 року з-поміж інших населених пунктів згадується і Ямниця.

Після тривалого обговорення даного питання, а також з урахуванням думок і пропозицій пана Романа Ситника, комітет прийняв одноголосне рішення вважати офіційно прийнятою першою писемною згадкою про село Ямниця 1440-й рік, відмовившись від раніше прийнятого 1444-го року. Наступним кроком у даному напрямку є обговорення та затвердження нової офіційно прийнятої згадки про населений пункт на засіданні виконавчого комітету Ямницької сільської ради ОТГ.