СІЛЕЦЬ ВІДЗНАЧИВ СВОЮ 582-У РІЧНИЦЮ

Осінньої неділі 13 вересня 2020 р. село Сілець відзначало 582-у річницю з часу першої писемної згадки про населений пункт. Через карантинні обмеження цьогоріч, на жаль, довелося святкувати знакову подію скромніше, ніж зазвичай, проте це не применшує усієї важливості такої поважної дати, яка для кожного мешканця Сільця є справжнім святом гордості за свою малу батьківщину.

Ранковою Божественною Літургією у церкві Різдва Христового розпочалося урочисте святкування Дня села у Сільці. На Службу Божу завітали поважні гості – голова Ямницької об’єднаної територіальної громади Роман Крутий, секретар сільської ради ОТГ Юрій Проценко, депутати ОТГ Любов Гнатковська, Михайло Юркевич, в.о. старости Сілецького старостинського округу Інна Дейдей, головний спеціаліст відділу культури громади Наталія Сагітова, головний спеціаліст відділу проектів ОТГ Надія Криховецька, жителі та гості села. Парафіяни у спільній молитві прохали Господа здоров’я, небесних щедрот, миру та спокою для своєї громади і всієї України.

По завершенні Літургії перед присутніми з вітальним словом виступив сільський голова Роман Крутий, який від усієї громади висловив мешканцям села найкращі привітання з їхнім святом, побажавши кожному зокрема добробуту, міцного здоров’я, особистого щастя, прихильної долі, родинного благополуччя і всіх земних благ, а громаді – розквіту й процвітання на благо своєї рідної землі.

Після святкового Богослужіння, у приміщенні сільської ради Сілецького старостинського округу кращих жителів населеного пункту традиційно привітали у різних номінаціях. Щирі поздоровлення й дарунки від керівництва громади  з нагоди свята отримали найстарший (Ганна Олійник) і наймолодший (Марко Бендус) жителі, наймолодша подружня пара (Лещук Юрій та Олійник Зор’яна), найстарше подружжя (Михайло та Ірина Кушнір), а також іменинники (Марія Андруняк, Володимир Савчук, Роман Гелімар, Яна Луцик), які у цей день відзначали свої Дні народження.

На цьому святкування не завершилися, адже того дня відбулося ще одне знакове дійство для мешканців Сільця – відкриття поблизу місцевого стадіону стели під назвою “Я люблю Сілець”.

Цікавий проект було реалізовано з ініціативи місцевої молоді і представників громадської організації “Новий рух Сільця”. Настоятель церкви Різдва Христового о. Василь Смицнюк окропив в’їзний знак свяченою водою, щоби він надовго слугував сілецькій громаді. Голова ОТГ Роман Крутий у своєму виступі під час урочистої події зазначив, що відтепер стела не лише стане головною окрасою при в’їзді у населений пункт, але й буде чудовою фото-зоною, де кожен охочий зможе зробити оригінальні світлини.

Підсумувало урочистості з нагоди Дня села Сілець спортивне дійство. В рамках чемпіонату Тисменицького району з футболу серед команд сезону 2020/2021 рр. ФК “Сілець” у домашньому матчі приймав ФК “Вихор” з Ямниці. Футбольне дербі завершилося з рахунком 2:1 на користь ямничан.

Ось так славне село Сілець відзначало свою 582-у річницю від заснування. На жаль, пандемія коронавірусу внесла свої корективи і обмежила торжество, проте не залишилися осторонь такої визначної події учасники художньої самодіяльності Будинку культури села Сілець, котрі підготували у подарунок для своїх односельчан святкове відеопривітання.