СЬОМІ РОКОВИНИ ПОДВИГУ ГЕРОЇВ НЕБЕСНОЇ СОТНІ

Цьогоріч уже сім років минуло відтоді, як у Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській загинули за честь, волю, гідність і за рідну Батьківщину більше сотні невинних українців. Історично склалося так, що на шляху до своєї незалежності український народ завжди приносив у жертву найкращих синів і дочок, серед яких зокрема й Герої Небесної Сотні. Саме вони зуміли відважно та рішуче тієї трагічної зими 2014-го стати до боротьби зі злочинною владою, заплативши за перемогу надвисоку ціну – власне життя. Подвиг Небесної сотні став символом громадянської відваги і сили духу вкраїнського народу, а імена полеглих патріотів, які тоді вийшли на Майдан, прагнучи кращого майбутнього для України, назавжди закарбувалися глибоким шрамом у наших серцях.

На вшанування громадянської відваги, сили духу та незламної стійкості цих щирих синів та дочок своєї землі, котрі змінили хід історії нашої держави, у Ямницькій територіальній громаді пройшли заходи, присвячені пам’яті Героїв Небесної Сотні.

У бібліотеках сіл ЯМНИЦЯ, ПАВЛІВКА та МАЙДАН було організовано тематичні локації та книжкові виставки про події Революції Гідності, покликані пригадати та донести до відвідувачів про те, що кожен громадянин повинен пам’ятати свою історію і шанувати людей, які віддали життя за краще майбутнє для рідної держави.

ЯМНИЦЯ:

ПАВЛІВКА:

МАЙДАН:

СІЛЕЦЬ

У неділю 21 лютого у с. СІЛЕЦЬ відбулось віче пам’яті “За Небесною Сотнею плаче свіча незгасима”, приурочене сьомим роковинам трагедії під час Революції Гідності. На віче були присутні староста села Інна Дейдей, депутат Ямницької сільської ради Михайло Юркевич та громада села. Парох церкви Різдва Христового о. Василь Смицнюк у супроводі церковного хору відслужив панахиду  за  невинно убієнними Героями Небесної Сотні. Староста села Інна Дейдей у своєму виступі згадала про необхідність берети пам’ять тієї героїчної та сумної сторінки в історії становлення нашої держави.

Учасники місцевого театру художнього слова Будинку культури с. Сілець під орудою художнього керівника Галини Бибик представили увазі присутніх поетичну композицію “Життя обірване на злеті”. Під трагічне звучання пісні-реквієму “Плине кача” читці поезії висловили невимовну тугу і біль українського народу з приводу тих кривавих подій. На завершення заходу під звук метронома хвилиною мовчання сілецька громада віддала шану полеглим на Майдані лицарям, після чого усі разом прив’язали до символічного дерева пам’яті стрічки єдності на знак вшанування загиблих героїв Небесної Сотні.

РИБНЕ

Тиху акцію “Ангели пам’яті” до Дня Героїв Небесної Сотні організували представники Будинку культури с. РИБНЕ під керівництвом художнього керівника Руслани Затильної. Під час тематичної зустрічі діти згадували про Революцію Гідності і трагічні події 2014-го року, які тоді відбулися в українській столиці. В рамках організованої акції присутні почепили на гілочки “дерева пам’яті” паперових білих ангелів – символічну частинку свого серця на спомин про подвиг лицарів честі, котрі назавжди відійшли у вічність.

ТЯЗІВ

У с. ТЯЗІВ представники Будинку культури під орудою Оксани Ковальчук разом із завідувачем бібліотеки Світланою Желюк підготували спільний тематичний відео-проект, присвячений сьомій річниці Революції Гідності, учасникам подій на Майдані та героям Небесної Сотні.

Кривава зима 2014-го та Революція Гідності стали визначальною історичною подією для України, точкою відліку та ключовим елементом державотворення. Тож не забуваймо героїчні сторінки нашої непростої історії та бережімо у своїх серцях світлу пам’ять про патріотів сучасності, котрі віддали свої життя за ідеали демократії, свободу, права людей і європейське майбутнє України.