“РОЗКАЖИ МЕНІ СВОЮ ІСТОРІЮ”. МАНДРИ ДО ПОЛЬЩІ

Протягом 01-06 вересня 2021 року було реалізовано другу частину проекту під назвою “Розкажи мені свою історію”, що отримав фінансування від Польсько-Української Ради обміну молоддю.

В рамках тісного співробітництва між Ямницькою громадою та партнерською ґміною Свьонтки, скріпленого Угодою про співпрацю, яку підписали голова Ямницької ТГ Роман Крутий та війт ґміни Свьонтки Славомір Ковальчик, ось уже кілька років успішно продовжується взаємодія обох сторін в галузях освіти, культури, спорту та ін.

У липні цього року діти з польської ґміни-партнера гостювали у Ямницькій громаді, досліджуючи разом зі своїми українськими однолітками спільне минуле та культуру обох країн на українських теренах.

Цього разу десятеро школярів з населених пунктів Ямницької територіальної громади разом з керівниками – начальником відділу проектів громади  Мар’яною Підгаєцькою та головним спеціалістом відділу освіти ТГ Христиною Владикою – здійснили візит до польських друзів у ґміну Свьонтки (Вармінсько-Мазурське воєводство, Республіка Польща), з метою продовження реалізації проекту та порівняльного дослідження українсько-польської культурної спадщини.

Впродовж кількох днів учасники проекту мали нагоду поспілкуватися зі своїми новими друзями, взяти участь у різноманітних майстер-класах, відвідати відомі історичні місця та під час бесіди зі старожилами дізнатися про перебіг історії безпосередньо з перших уст.

В рамках візиту школярі відвідали заняття з графічного дизайну,  під час якого працювали над створенням карт двох націй. Опісля було здійснено візит до ґмінної бібліотеки, де була нагода ознайомитися з головними напрямками роботи закладу. Крім того, діти взяли участь у майстер-класі із ліплення та різьбярства.

Також юні дослідники відвідали українську гімназію у Гурово-Ілавецькому – шкільний комплекс з українською мовою навчання та найбільшу українську школу-інтернат у Польщі, де на них чекала зустріч із учнями та екскурсія закладом освіти.

Коли мандрівка до Польщі добігала кінця, учасники проекту побували у столиці Польщі – місті Варшава, котре підкорило серця дітей своєю різноманітністю та красою. Учні мали нагоду прогулятися історичним центром Варшави, а також відвідати Ринкову площу, Королівський палац, Ратушу та інші цікаві місця.

Школярі Ямницької територіальної громади  разом зі своїми батьками висловлюють щиру вдячність сільському голові Романові Крутому та депутатам ТГ за можливість взяти участь у даному проекті.

Неоціненний досвід реалізованої ініціативи українсько-польського обміну молоддю дозволив її учасникам глибше пізнати традиції минулого та культурної спадщини обох країн, історія котрих тісно переплетена між собою.