ЗАГИНУВ ЗА РІДНУ БАТЬКІВЩИНУ. У ТЯЗЕВІ ПОПРОЩАЛИСЯ З ГЕРОЄМ ПЕТРОМ ДУТЧАКОМ

У середу, 19 жовтня 2022 р., громада села Тязів провела до місця останнього спочинку Захисника, вірного сина своєї Батьківщини Петра Дутчака, який загинув у бою, захищаючи рідні землі від російського агресора.

Жителі Ямницької територіальної громади зустріли земляка навколішки з квітами та сльозами на очах “живим коридором”, що простягнувся від центральної дороги вздовж вулицею аж до воріт рідного дому Героя. Того скорботного дня навіть похмуре небо плакало дощем за загиблим Захисником.

Віддати шану воїну на чин похорону численно прийшли рідні, друзі, колеги, керівництво громади, депутати, старости, побратими, духовенство, освітяни, учні, медики і сотні небайдужих мешканців громади.

Народився Петро Васильович Дутчак 20 лютого 1980 р. в с. Тязів. Навчався у Тязівській школі, у якій здобув повну середню освіту. Закінчив Вище художнє професійне училище, де опанував професію столяра-мебляра, з якою пов’язав своє подальше життя. Пройшов службу в армії, після чого продовжив займатися улюбленою справою, став справжнім професіоналом. Чи не в кожному домі односельчан Героя є частина його творчої роботи – вироби з дерева, у які він вкладав душу.

Наприкінці березня, з початком агресивної загарбницької війни, розв’язаної росією, Герой мужньо став на захист рідної Батьківщини. Петро служив на передовій старшим вогнеметником вогнеметного взводу вогнеметної роти вогнеметного батальйону. Під час виконання бойових завдань виконував свою справу професійно, добре володів військовою технікою, неодноразово рятував побратимів у боях. Але жорстока війна внесла свої корективи у плани та мрії Петра, які він так і не встиг реалізувати. 07 жовтня 2022 р. життя нашого земляка трагічно обірвалося у боротьбі проти військових формувань рф у Херсонській області.

“Жорстока і кривава війна надалі забирає життя українців. Іноді нам здається, що війна десь дуже далеко. Але її відлуння знову докотилося до нас сумною звісткою. Петро виконав свій обов’язок перед Державою, віддав життя за нас, за рідне село, за свою землю, за Україну. Але наше з вами завдання – не змарнувати його жертву, жертву Героїв, які полягли у боях, а також жертву тих, хто сьогодні в окопах на Сході та Півдні нашої країни. Спочивай з миром, дорогий Петре… Вічная пам’ять і слава… Слава Україні! Героям слава! – зазначив у своїй промові сільський голова Роман Крутий.

Нехай світлий спомин про полеглого Героя Петра Дутчака назавжди залишиться у пам’яті рідних, друзів, колег, побратимів, односельчан та усіх, хто його знав, любив і поважав. У скорботі й молитві низько схиляємо голови, вшановуючи нашого земляка, Захисника України.

Герої не вмирають! Слава Україні! Героям Слава!

Горить свіча і пам’яті сльоза

Додолу з неї краплями стікає,

Земля ридає, плачуть небеса –

Героїв Україна проводжає…