22 СІЧНЯ – ДЕНЬ СОБОРНОСТІ УКРАЇНИ

22 січня український народ відзначає величну дату своєї багатовікової історії – День Соборності України. Цього дня  у далекому 1919 р. на Софійській площі у м. Києві було проголошено Акт Злуки Української Народної Республіки і Західноукраїнської Народної Республіки. У той час дві українські держави, що у важкій боротьбі вибороли свою незалежність від різних імперій, об’єдналися під спільними знаменами.

Сьогодні ця дата є особливо важливою, бо через 104 роки після проголошення Злуки ми знову змушені об’єднати зусилля в боротьбі за волю своєї країни, за незалежність. І після перемоги над російським агресором соборність Української Держави обов’язково буде відновлено.

Нині українці не лише згадують сам факт возз’єднання свого народу в єдину державу, нині також поминають усіх Героїв минулого та сучасності, хто віддав своє життя за споконвічне прагнення волелюбної української нації жити у власній незалежній і соборній державі.

Вшанували українських воїнів і в Ямницькій територіальній громаді. До участі в заходах з нагоди Дня Соборності України та відання шани Героям долучилися сільський голова Роман Крутий, секретар сільської ради Юрій Проценко, депутат обласної ради Роман Ткач, депутати Ямницької ТГ, старости сіл Тязів і Павлівка Василь Боднарчук та Іван Вацеба, працівники апарату Ямницької сільської ради, представники громадськості.

У храмі Святого Миколая с. Ямниця після Недільної Божественної Літургії відбулася поминальна панахида за усіма полеглими за Українську Державу.

Було запалено свічі та покладено квіти до пам’ятного знаку Борцям за волю України в с. Ямниця.

Також у населених пунктах Ямниця, Тязів та Павлівка було віддано шану й запалено поминальні лампадки біля могил полеглих Захисників України з Ямницької територіальної громади, які у боротьбі з російським окупантом в умовах воєнного сьогодення віддали свої життя за рідну Батьківщину, а це: Володимир Катамай, Андрій Зуб’як, Володимир Савчак, Роман Салига, Андрій Кухарський, Петро Дутчак, Іван Олексій, Олекса Лесів.

У с. Тязів цього дня також вшанували День Соборності України. Тязівчани організували акцію єднання – розгорнувши національну символіку, присутні взялися за руки та утворили живий ланцюг єдності.

Голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий з нагоди відзначення в Україні Дня Соборності та вшановуючи Героїв, зазначив:

День Соборності є нагадуванням кожному українцеві про те, що сила нашої держави – в спільності зусиль, соборності душ та єдності українських земель! Ми завжди повинні пам’ятати, що територіальна цілісність, пролита кров’ю мільйонів українців, незламних борців за волю України, має залишатися непорушною! А імена усіх полеглих Захисників України назавжди будуть закарбовані у нашій пам’яті з почуттями великої шани, поваги та вдячності! Слава Україні! Героям Слава!