УВАГА! ШАХРАЇ! ПОЛІЦІЯ ПРИКАРПАТТЯ ЗАСТЕРІГАЄ!

ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З ПОКУПКАМИ ЧЕРЕЗ МЕРЕЖУ

    Низька ціна товару (значно нижча від конкурентів), необхідна повна або часткова передоплата – саме це повинно насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язково передоплату, повну або часткову, відмовляється від оплати у відділені служби доставки. В таких випадках покупець, оплативши товар, його частину чи вартість доставки досить часто залишається з нічим. Основне правило покупок в інтернеті – передоплату вносіть тільки перевірним продавцям, а з іншими оплачуйте товар після отримання, та ні в якому випадку не оплачуйте послуг посередництва.

ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З ПРОДАЖАМИ ЧЕРЕЗ ІНТЕРНЕТ, ТА В ЯКИХ ПРЕДСТАВЛЯЮТЬСЯ ПРАЦІВНИКАМИ БАНКІВ

   Пам’ятайте, що конфіденційні дані щодо ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть банківським працівникам. Вони не можуть запитувати у вас паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-код картки, CVV-код тощо. Цю інформацію маєте знати тільки ви! Надійно зберігайте та не розголошуйте свій пін-код; під час уведення пін-коду обов’язково прикривайте клавіатуру, щоб його неможливо було зчитати за допомогою мікровідеокамери. Якщо ви зрозуміли, що випадково розкрили дані платіжної картки шахраям або по вашій картці проходять підозрілі операції – негайно заблокуйте картку та доступ до інтернет-банкінгу, зателефонувавши до банку.

   ШАХРАЙСТВА, ПОВ’ЯЗАНІ З ПРОДАЖЕМ ТА ДОСТАВКОЮ АВТОМОБІЛІВ З-ЗА КОРДОНУ, У ТОМУ ЧИСЛІ МОТОЦИКЛІВ ТА МОТОБЛОКІВ

  Низька ціна товару, однотипні фото без номерних знаків, необхідна повна або часткова передоплата – саме це повинно насторожити покупця. Така схема шахрайства є найпоширенішою. Продавець виставляє низьку ціну, але просить обов’язково передоплату, на доставку чи розмитнення при цьому може надсилати фото документів третіх осіб видаючи їх за свої, ще однією ознакою може бути спілкування виключно через переписку та месенджер, щоб вберегтись не робіть будь-яких завдатків незнайомим людам, та просіть про зустріч з особою яка виставила оголошення, якщо це неможливо слід здійснити відеодзвінок.

 

   «ВАШ РОДИЧ У БІДІ – ПОТРІБНА ДОПОМОГА»

  Це найпоширеніший вид шахрайства. Схема його проста, але вирішальними тут є фактори несподіванки Шахраї дзвонять вам на мобільний, як правило, увечері або вночі, і починається словесна атака. Розпитують, чи є син (чоловік, онук), якщо відповідь позитивна, то «голос» представляється працівником правоохоронного органу й повідомляє, що родич жертви затриманий поліцейськими, тому вимогливо пропонує розв’язати питання про не притягнення до відповідальності за грошову винагороду, або потрапи у біду, наприклад, у ДТП і потрібні гроші на операцію тощо.

Якщо людина нервує та підтримує бесіду, зловмисник тріумфує – жертва «на гачку». Аферисти – хороші психологи, щоб не допустити такого шахрайства зразу кидайте слухавку, та повідомляйте поліцію.

   ШАХРАЙСТВО З ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯМ НА РОБОТУ ЗА КОРДОНОМ, НЕЛЕГАЛЬНИЙ ПЕРЕТИН КОРДОНУ

  Ніколи не співпрацюйте з тими людьми, які вимагають за ваше робоче місце передоплату. Навіть якщо сума видається незначною це обман, в тому числі великою популярністю на даний час користуються шахрайства де невідомі особи обіцяють  вирішити питання із перетином державного кордону за винагороду, у всіх випадках це шахрайські дії, право на перетин кордону мають визначені категорії громадян, це стосується і ділків що наче виготовляють фіктивні документи про одержання інвалідності чи інших хворіб.

?Поліція Івано-Франківщини радить:

✅ Ретельно перевіряйте інформацію, яку вам повідомляють.

✅ Не панікуйте. Зверніться до близьких за порадою або просто розкажіть про ситуацію, що сталася. Шахраї використовують  психологічні техніки та прийоми для маніпуляції.

✅ Не поспішайте виконувати вказівки незнайомих людей.

✅ Не перераховуйте кошти на чужі карткові рахунки.

✅ Не довіряйте повідомленням незнайомців про грошову реформу, обмін купюр тощо.

✅ Вимагайте пред’явити документи, якщо до вас прийшли і представляються працівниками держустанов.

✅ Купуйте і продавайте  в інтернеті безпечно.

 ❗Якщо ви стали жертвою шахраїв, повідомте про це в поліцію за телефоном «102»

 За інформацією Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області