РАЗОВІ ГРОШОВІ ВИПЛАТИ ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ, ЖЕРТВАМ НАЦИСТСЬКИХ ПЕРЕСЛІДУВАНЬ, ГРОМАДЯНАМ, ЯКІ МАЮТЬ ОСОБЛИВІ ЗАСЛУГИ ПЕРЕД БАТЬКІВЩИНОЮ

    На виконання постанови КМУ від 21.07.2023 №754 «Деякі питання соціального захисту ветеранів війни та жертв нацистських переслідувань» Пенсійний фонд України здійснює фінансування разової грошової виплати до Дня Незалежності України ветеранам війни, жертвам нацистських переслідувань,  громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною.

   Постанову прийнято на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань», яким визначено, що держава щороку до Дня Незалежності надаватиме разову грошову виплату.

  Постановою передбачено, що пенсіонери, які мають право на таку виплату, отримають її разом із пенсією.

   Кошти на виплату допомоги військовослужбовцям та іншим особам, які належать до ветеранів війни, проходять службу та не є пенсіонерами, Пенсійний фонд України перераховує на рахунки військових частин, установ, організацій, де особи проходять службу.

    Іншим особам, які мають право на разову грошову виплату і які не є пенсіонерами та/або не перебувають на службі, допомога виплачується за їх зверненнями до  органів Пенсійного фонду України із документами, що підтверджують право на таку виплату, та даними про поточний рахунок, відкритий на ім’я особи в уповноваженому банку.

   Отже, учасники бойових дій, які не проходять військову службу і не є пенсіонерами, повинні звернутися до Пенсійного Фонду з відповідною заявою та копіями документів: паспорт, ідентифікаційний код (РНОКПП), посвідчення УБД, довідка за реквізитами банку.

Термін подання документів до 01.10.2023 р.

Виплата проводиться до 31.10.2023 р.