105 РІЧНИЦЯ ЛИСТОПАДОВОГО ЧИНУ І ПРОГОЛОШЕННЯ ЗУНР

   В Ямницькій територіальній громаді 01 листопада 2023 р. вшанували знакову дату в історії українського державотворення – 105-у річницю Листопадового чину й утворення Західно-Української Народної Республіки. То була держава сильних духом, яка проіснувала недовго, лише 8 місяців, але продемонструвала силу, єдність та відвагу патріотів, які прагнули жити на своїй вільній землі. “Український народе! Голосимо тобі вість про твоє визволення з віковічної неволі! Віднині ти господар своєї землі, вільний громадянин Української держави!” – написано в історичному документі “Відозва Української Національної Ради від 01 листопада 1918 року”.

    У Ямниці вже традиційно 01 листопада відбулася свічкова хода від церкви Святого Миколая до пам’ятника Січовим Стрільцям. Запалити лампадки і вшанувати героїв, котрі закладали фундамент Української незалежної держави, національної ідеї та ідентичності, прийшли голова Ямницької ТГ Роман Крутий, депутати громади, депутат обласної ради Роман Ткач, представники апарату Ямницької сільської ради, освітяни, медики, представники культури, духовенство та громадськість. Священнослужителі митрофорний протоієрей о. Богдан Курилів та о. Ярослав Рожак відслужили поминальну панахиду за усіма героями минулого й сьогодення, які полягли в боротьбі за Українську Державу.

   Опісля перед присутніми виступила директор Ямницького ліцею Йордана Лесів, яка пригадала, чому всім поколінням українців важливо пам’ятати цю дату, а особливо сьогодні, в умовах війни, коли окупант знову прийшов топтати наші землі.

   Завершилося вечірнє дійство спільним виконанням Державного Гімну України та покладанням лампадок до пам’ятника Січовим Стрільцям.

ФОТОЗВІТ: