ЄВХАРИСТІЙНА ЧАША ПОВЕРНУЛАСЯ ДО РІДНОГО ХРАМУ

  День релігійного свята великомученика Димитрія Солунського, 26 жовтня 2023 р., став важливим для парафії Святого Отця Миколая у с. Ямниця, адже до храму було привезено Євхаристійний набір, на якому в минулому служив один з парохів ямницької церкви о. Юстин Гірняк.

   Святі реліквії, як особливий дар, на парафію передали поважні гості із далекого зарубіжжя, Сполучених Штатів Америки – онука о. Юстина Гірняка п. Марта Воєвідка разом зі своїм чоловіком Ігорем Воєвідкою, які особисто завітали до Ямниці.

    Тепло зустріла гостей парафіяльна спільнота церкви святого Миколая:  настоятель храму митрофорний протоієрей о. Богдан Курилів, сотрудник парафії о. Ярослав Рожак, прихожани церкви і мешканці села. Серед присутніх були голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий, депутат обласної ради, громадський діяч Роман Ткач, депутат сільської ради Михайлина Боднарчук.

   У храмі відслужили поминальну панахиду за покійним о. Юстином та померлими з родини Гірняків. Також було освячено передані реліквії, серед яких: Євхаристійний набір (чаша, дискос, більший дискос, копіє, ложечка для Причастя, ілитон), на якому служив о. Юстин, мощі одного зі святих, а також витяг із читання Євангелія на різних мовах, колись подарований дідусем п. Марті.

     Марта Воєвідка розповіла присутнім, як саме зародилася думка про повернення чаші до Ямниці. Відомо, що переслідувана енкаведистами родина Гірняків, щоби не загинути, змушена була емігрувати до США у складні воєнні часи. Отець Юстин і за кордоном продовжував вести активну священичу та просвітницьку діяльність. Після смерті о. Юстина, чаша перебувала у його наймолодшої доньки Ірини Букоємської. Один з онуків о. Юстина Гірняка – Марко Гірняк також обрав покликання служіння Господу. І саме він після того, як висвятився на священика, одержав чашу від своєї тітки Ірини. Відтак чаша переходила від покоління до покоління у родині Гірняків. А після того, як о. Марко Гірняк відійшов до вічності, його дружина, п. Анна-Марія, прийняла рішення, що чаша повинна повернутися в Україну, до рідного храму. Онучки о. Юстина Гірняка п. Марта Воєвідка та п. Христина Гірняк-Раковська підтримали ідею. І тепер онука о. Юстина Гірняка п. Марта Воєвідка разом зі своїм чоловіком п. Ігорем Воєвідкою здійснили цю відповідальну місію.

   Почесних гостей у храмі Св. Миколая привітав голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий.

   “Ми маємо за честь прийняти у нашій святині такий важливий подарунок – чашу, з якої здійснював Причастя парох храму о. Юстин Гірняк. Його діяльність ямничани цінують і пам’ятають про нього до сьогодні. Від усієї нашої громади велика вдячність за цей безцінний дар родині Гірняків та всім, хто причинився і посприяв привезенню реліквій до Ямниці. Тепер Євхаристійна чаша, яка повернулася до рідної церкви, обов’язково віднайде своє чільне місце в цьому храмі.” – зазначив у своєму зверненні сільський голова.

  У пам’ять про Ямницю та її святиню гостям подарували краєзнавчі книги і вервички, сплетені власноруч дітками, учасниками Катехитичної школи при ямницькій церкві.

 Довідково:

  Юстин Гірняк (11.02.1877-16.06.1958) – український церковний діяч, священник УГКЦ, педагог, громадський діяч, парох с. Ямниця з 1915-го по 1944 рр., а також духовний наставник, учитель, музикант, режисер, провідник громади с. Ямниця. У Ямниці був ініціатором відродження місцевого товариства «Просвіта» і його головою, одним із засновників товариства «Сокіл» (1929 р.) та опікуном гуртка молодіжної організації «Пласт». За його ініціативи та підтримки у 1933 р.відбудовано ямницьку церкву Святого Миколая, за проектом львівського інженера-архітектора Олександра Пежанського.

ФОТОЗВІТ: