ЯМНИЦЬКИХ ГЕРОЇВ РОМАНА САЛИГУ ТА ВОЛОДИМИРА ЗАКАЛАТУ ПОСМЕРТНО НАГОРОДЖЕНО ОРДЕНОМ “ЗА МУЖНІСТЬ” ІІІ СТУПЕНЯ

    Сьогодні, 07 листопада 2023 р., загиблих Героїв с. Ямниця Романа Салигу та Володимира Закалату було відзначено державною нагородою України – Орденом “За мужність” ІІІ ступеня (посмертно) за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

   Подія відбулася в Обласній військовій адміністрації під час зустрічі з головою ОВА Світланою Онищук. На відзначення ямничан, котрі загинули в боротьбі за Україну, прийшли голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий, родичі військових, духовенство, представники громадськості.

   Розпочалася зустріч зі спільного виконання Державного Гімну України, після чого присутні хвилиною мовчання вшанували полеглих у війні Захисників. Далі відбулася церемонія вручення відзнак.

   Почесну відзнаку загиблого Захисника Володимира Закалати було вручено його дружині – Ірині, синам Юрію і Владиславу та матері Героя – Тетяні.

   До вручення почесної нагороди загиблого Героя Романа Салиги було запрошено його матір Любов та доньку Вікторію. Присутніми під час вручення були також рідна сестра Героя Христина з сім’єю, та вітчим Михайло.

    “Роман Салига та Володимир Закалата у числі мужніх ямницьких Героїв, кого забрала в нас ця жорстока війна. Вони віддано боронили Україну до останнього, і ми завжди будемо знати й пам’ятати про їхні подвиги, мужність та героїзм, виявлені у боротьбі проти ворога. Висловлюємо щиру вдячність родинам наших полеглих Захисників за те, що виховали справжніх патріотів! – зазначив голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий.

Довідково:

    Володимир Закалата народився 06 жовтня 1981 р. в с. Ямниця. Закінчив Ямницьку школу. Здобув професію слюсаря-автомеханіка у ВПУ №13 м. Івано-Франківська. По завершенні навчання пішов на строкову службу в армію. Опісля працював на ПрАТ “Івано-Франківськцемент”. Згодом поєднав свою долю з дружиною Іриною, з якою народили і виховали двох синів. У 2014 р., коли росія розпочала військову агресію на Сході України, Володимир Закалата став на захист рідних земель і пішов добровольцем у зону проведення АТО, де утримував важкі позиції на передовій. За плечами Захисника були і пережиті виснажливі бої з ворогом, і вихід з котла у битві за Дебальцеве, і бойове поранення. Від початку повномасштабної війни 24 лютого 2022 р. Володимир з перших днів став на захист України. Будучи старшим солдатом, служив на передовій навідником гірсько-штурмової роти однієї з військових частин. У травні 2022 р. зв’язок з ним обірвався. З того часу офіційно вважався одним з військовослужбовців, які зникли безвісти. А після довгих 9-ти місяців невідомості 23 січня 2023 р. прийшла сумна звістка про підтвердження загибелі Володимира Закалати. Серце Захисника зупинилося 06 травня 2022 р. від поранень, несумісних з життям, внаслідок артилерійського обстрілу та авіаційного бомбардування у Харківській області.

    Роман Салига народився 08 серпня 1988 року у с. Ямниця. Навчався у Ямницькій школі, згодом закінчив ВПУ №13 в Івано-Франківську, де здобув професію слюсаря з ремонту колісних транспортних засобів. Пройшов службу в лавах Збройних Сил України. У березні Герой пішов захищати свою землю від окупанта, служив на передовій у зенітному артилерійському відділенні артилерійського взводу мотопіхотного батальйону однієї з військових частин. Роман був дуже доброю і позитивною людиною, любив футбол, охоче брався за будь-яку роботу, був спритним і швидким, звідки й отримав на передовій позивний “Шустрий”. На фронті Роман проявив себе дуже сміливим воїном, неодноразово рятував побратимів від ворожих атак і завжди з великим болем переживав втрату товаришів. 30 вересня 2022 р. життя нашого земляка трагічно обірвалося внаслідок мінометного обстрілу, завданого військовими формуваннями РФ у Бахмутському районі Донецької  області. Без батька залишилася маленька донечка Вікторія, яку Роман любив понад усе на світі.

ФОТОЗВІТ: