ВЕЧІР ПАМ’ЯТІ ВИДАТНОГО ЯМНИЧАНИНА СЕМЕНА ДЕЙЧАКІВСЬКОГО

   “Ми є усі акторами на сцені театру, що ім’я йому – Життя…”  Саме під таким гаслом у неділю, 28 січня 2024 р., відбувся вечір пам’яті Семена Дейчаківського – видатного ямничанина, поета, драматурга, режисера, декламатора, співака, публіциста, учителя, великого патріота і людини з великої букви.

    На драматично-мистецьке дійство до актової зали Ямницького ліцею завітали голова Ямницької територіальної0 громади Роман Крутий, заступник голови Микола Зелінський, представники депутатського корпусу Ямницької ТГ, депутат обласної ради і громадський діяч Роман Ткач, духовенство, громада села, молодь та інші гості.

   “Цієї зими великому Маестро ямницького театру Семенові Дейчаківському мало б виповнитися 95 літ. На жаль, його уже немає з нами, та вічними залишились його настанови, вистави, вірші… Тому цей вечір від початку був задуманий як світла згадка про цю людину, його жертовне життя і служіння громаді та мистецтву…” – звернулася до присутніх громадська діячка, вчителька Оксана Рябініна, яка була модератором дійства.

    Розпочалася зустріч з благословення митрофорного протоієрея о. Богдана Куриліва.

   Про моменти з життя поважного діяча і його внесок в історію Ямниці говорили й ділилися спогадами у своїх промовах ямничани, котрі колись разом із Семеном Дейчаківським творили історію ямницького культурно-мистецького життя: Євгенія Катамай, Марія Мороз, Ярослав Колобанько, Роман Ткач.

   Впродовж творчого заходу між теплими згадками і добрими словами про Семена Дейчаківського музичні вітання глядачам дарували співочі виконавці: ансамбль дівчат Ямницького ліцею Vivo ensemble, жіночий вокальний ансамбль “Калина” Будинку культури с. Ямниця, юна солістка Дарина Тарас. Крім того, глядачі мали змогу переглянути на екрані пам’ятні відео-епізоди за участю Семена Дейчаківського.

  У другій частині пам’ятного вечора актори народного аматорського драматичного театру під керівництвом Ярослава Колобанька представили увазі присутніх уривки з інсценізації комедійної вистави української класики під назвою “Фараони”, за однойменною п’єсою Олекси Коломійця. Майстерна гра акторського складу, цікавий сюжет вистави та розмаїття емоцій у ході дійства залишили у душах глядачів незабутні враження.

    По завершенні вистави до присутніх звернувся голова Ямницької ТГ Роман Крутий. Він висловив вдячність українським Захисникам, завдяки яким є можливість проводити такі заходи. Також очільник громади подякував усім, хто своїми стараннями причинився до організації зустрічі, зазначивши, що пам’ять про таких визначних особистостей, яким був Семен Дейчаківський, збереження й відтворення культурних надбань Ямниці, є невід’ємними цінностями для села та нашої громади. Принагідно  сільський голова привітав Оксану Рябініну з Днем народження, який вона відзначила напередодні.

      Вечір пам’яті завершився спільною Молитвою за українське військо, довгоочікувану Перемогу та добру долю для України.

   Багато теплих слів та спогадів прозвучали того вечора у пам’ять про історично важливу для Ямниці постать, культурно-просвітницького діяча, поета і драматурга, котрий своїм патріотизмом, наполегливою працею та неоціненним талантом зробив величезний внесок у становлення й розвиток рідного села. Пам’ять про Семена Дейчаківського назавжди залишиться в спогадах та у його поезіях, до яких ми повертатимемось знову і знову, згадуючи цю велику людину.

ФОТОЗВІТ: