У ЯМНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ ВШАНУВАЛИ КОБЗАРЯ

 Усі українці щороку вшановують великого сина України, геніального поета та художника – Тараса Григоровича Шевченка. Цьогоріч відзначення шевченківських днів особливе, адже минає 210 років від Дня народження українського Корифея. Ми називаємо його апостолом правди й свободи, нескореним борцем за волю України. Сьогодні поезії Кобзаря стали ще більше значущими для кожного з нас, бо геніальний Пророк супроводжує українців у боротьбі з ворогом, додає сил та впевненості в тому, що Україна – нездоланна і обов’язково переможе окупанта. У ці шевченківські дні віддали належну шану народному генію і в Ямницькій територіальній громаді: у населених пунктах пройшли заходи з вшанування творчості та життєвого шляху Тараса Шевченка.

  17 березня 2024 р. в актовій залі ліцею с. Ямниця відбувся  урочистий захід під назвою “Борітеся – поборете!” до 210-ї річниці народження Великого Кобзаря. На дійство завітали голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий, заступник голови Микола Зелінський, представники депутатського корпусу ТГ, духовенство, громада села, молодь та інші гості. Ведучою заходу була в.о. начальника відділу культури, молоді та спорту громади Марта Вацеба. Розпочали зустріч хвилиною мовчання у пам’ять про Кобзаря та усіх Героїв України, які полягли в боротьбі за рідну землю. У ході дійства зі сцени лунали віршовані, пісенні та пісенно-інструментальні твори, які глядачам дарували талановиті артисти: народна аматорська хорова капела “Дзвін” ім. Р. Долчука, жіночий вокальний ансамбль “Калина”, дівочий вокальний ансамбль A priori”, вокально-інструментальний ансамбль викладачів Ямницької ДМШ  “Реприза”, ансамбль бандуристів Ямницької ДМШ, солістка Юлія Данильців. Відомі твори Тараса Шевченка звучали також у виконанні читців: Тетяни Деркач, Романа Кучака, Катерини Шозди, Анастасії Мицько, Дмитра Галіпчака, Ярослава Колобанька,  учителів Ямницького ліцею.

  Наприкінці заходу сільський голова Роман Крутий подякував всім учасникам та організаторам, які долучилися до проведення заходу і зазначив:

“Портрет Шевченка та “Кобзар” споконвіку були в домівках кожної української родини. І сьогодні звертання Шевченка до прийдешніх поколінь волелюбного народу, які звучали багато років тому стали надзвичайно актуальними для сучасної України, особливо у складний час війни. Вони гартують у нас дух боротьби за свою землю та волю. Тому ми обов’язково здобудемо перемогу. Слава Україні! Героям Слава!”

 Також сільський голова вручив подяку від голови Івано-Франківської обласної ради о. Оресту Смицнюку за значний особистий внесок у дослідження сакрального мистецтва, активну громадську діяльність та з нагоди 10-ї річниці священства.

ФОТОЗВІТ. ЯМНИЦЯ

   17 березня 2024 р. у с. Павлівка відбувся урочистий захід біля пам’ятника Тарасу Шевченку “До тебе, наш Тарасе, ми приходимо знову”, на якому вшанували пам’ять Великого Кобзаря. Отець Василь Сенько відправив поминальну панахиду, а учасники художньої самодіяльності та учні Павлівського ліцею подарували глядачам невмирущі Кобзареві акорди й декламування його поезій. З привітальним словом звернувся до присутніх староста Іван Вацеба. На віче були присутні також депутати громади, в.о. начальника відділу культури Марта Вацеба та жителі села.

ФОТОЗВІТ. ПАВЛІВКА

  17 березня в будинку культури с. Сілець відбувся мистецький захід “Слово Кобзаревого серця”, приурочений 210-ій річниці від дня народження Т. Г. Шевченка. Під час заходу учасники театру художнього слова декламували Шевченкові твори, прозвучало виконання пісень за участю вокального тріо Ярославна” (Діана Лугініна, Ірина Зуб’як, Вікторія Ганущак), дуету Калинонька” (Софія Владика, Анастасія Захарчук) та солістки і ведучої Аліни Пушко. Захід прикрасили танцювальні колективи Весела академія”, Чепурненькі” та Віночок”. Творчість Кобзаря залишається актуальною та впливовою навіть у сучасному світі. Його поезії вражають глибиною почуттів, відображають життєві та соціальні проблеми, що залишаються актуальними й сьогодні. Шевченко не лише символ української літератури, а й голос для тих, хто прагне свободи, справедливості та гідності.

ФОТОЗВІТ. СІЛЕЦЬ

  У с. Тязів пам’ять про Шевченка громада вшанувала 17 березня 2024 р. В актовій залі будинку культури с. Тязів учасники художньої самодіяльності провели урочистий захід “Натхненне слово Кобзаря”, присвячений 210-й річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка, в якому брали участь колективи будинку культури та учні Тязівської гімназії. Звернулася до присутніх з вітальним словом директор Тязівської гімназії Оксана Щербій. Учасники художньої самодіяльності доторкнулись до невмирущого Шевченкового слова: декламували відомі твори поета та співали пісні. 

ФОТОЗВІТ. ТЯЗІВ

  У с. Рибне 17 березня у місцевому клубі була проведена літературно-мистецька година для дітей. Під час заходу учасники драмгуртка спільно зі своєю наставницею Русланою Затильною переглянули відео про цікаві факти з біографії Кобзаря, провели вікторину, декламували вірші.

ФОТОЗВІТ. РИБНЕ

   17 березня у бібліотеці с. Майдан відбулась літературно-музична композиція “Єднаймо Україну Шевченковим словом. Ведуча заходу Наталія Сірецька ознайомила усіх присутніх із життєвим і творчим шляхом Тараса Шевченка. Під час заходу звучали музичні твори у виконанні учасників художньої самодіяльності, а саме: “Заповіт”, “Така її доля”, “Зоре моя вечірняя”, “Думи мої”, “Реве та стогне Дніпр широкий”, лунали вірші, написані Великим Кобзарем. Усі присутні мали можливість переглянути виставку книг “У кожній думці Кобзаря живе могутня Україна. Напередодні, 10 березня, настоятель храму святого Архистратига Михаїла с. Майдан о. Іван Дячук відслужив поминальну панахиду. Хвилиною мовчання присутні вшанували усіх Героїв України, які полягли в бою за рідну землю.

ФОТОЗВІТ. МАЙДАН

  Тарас Григорович Шевченко – батько українського народу, який крізь століття доносить нам історичну правду життя через свої твори, а “Кобзар” – національна Біблія, яку кожен справжній українець повинен брати до рук, зачитуватися пророчою поезією і відкривати для себе велику мудрість цього народного Генія.