БЕРЕЖЕМО УКРАЇНСЬКІ ТРАДИЦІЇ ВОДІННЯ ГАЇВОК (+ВІДЕО)

Здавна в Україні шанують обряд водіння гаївок – свято великої радості Христового Воскресіння, яке традиційно увінчує відзначення Великодніх днів. Тож у провідну неділю, 12 травня 2024 р., в с. Ямниця та Майдан діти і молодь відтворили автентичні великодні традиції – водили гаївки, розповідаючи про Воскресіння Христа і прихід весни.

В ЯМНИЦІ на обрядове дійство завітав голова Ямницької територіальної громади Роман Крутий, депутат обласної ради Роман Ткач, представники депутатського корпусу ТГ, духовенство, працівники сільської ради, шкільна родина закладу освіти, ямничани та інші гості.

Традиційні „Чижик”, „Царівна”, „А вже весна скресла”, „Подоляночка”, „Вербовая дощечка”, „Ми кривого танцю йдемо”, „Ой, зацвіли фіялоньки”, „По широкім Дунаю”, „Огірочки”, „Веснянка”, „Віночок”, „Шум”, „Грушечка”, „Ой, сходіться, дівчаточка” та інші звучали на церковному подвір’ї парафії Святого Миколая.

На завершення заходу до присутніх з вітальним словом звернувся сільський голова Роман Крутий. Він щиро подякував організаторам та учасникам за чудові виступи, наголосивши на важливості того, що, всупереч складному воєнному періоду, молодь не забуває і продовжує зберігати й примножувати народну творчість, українські традиції й культуру, бо вони формують нашу націю. Також очільник громади зазначив, що ми повинні щохвилини пам’ятати, завдяки кому маємо можливість сьогодні жити, працювати і зокрема проводити такі заходи – це наші відважні воїни ЗСУ, які бережуть українські землі на фронті, і яким за це безмежна вдячність та шана.

ВІДЕО. ЯМНИЦЯ

ФОТОЗВІТ. ЯМНИЦЯ

У с. МАЙДАН гаївки відбулися на церковному подвір’ї хаму Архистратига Михаїла після завершення Божественної Літургії. Захід відвідали староста села Марія Зелінська, депутати громади Михайло Зелінський, Марія Антоняк та Микола Іваненко, директор Майданської гімназії Мар’яна Зелінська, учителі закладу освіти, учні, жителі села та інші гості.

Учні Майданської гімназії взялися за руки та водили гаївки, прославляючи Христове Воскресіння. На завершення парох церкви с. Майдан о. Іван Дячук подякував всім дітям та присутнім за участь у великодньому дійстві і за те, що підтримують українські традиції.

ФОТОЗВІТ. МАЙДАН

Стародавній звичай водіння великодніх гаївок є важливим елементом збереження української самобутності. Відтак, шануймо свої культурні надбання, і хай з року в рік лунає великодня гаївка у Ямницькій територіальній громаді!