ІНФОРМАЦІЯ ВІЙСЬКОВО-ОБЛІКОВОГО СТОЛУ

ШАНОВНІ ПРИЗОВНИКИ! УВАГА!

  На виконання заходів доручення Офісу Президента України від 07 липня 2020 року № 46-01/364 призовникам – громадянам України, які продовжують навчатися та планують здобуття наступного ступеня освіти, пропонується надавати до призовної комісії Тисменицького районного військкомату письмові заяви про надання відстрочки, у зв’язку зі здобуттям наступного ступеня освіти, а також документи (довідки) з органів освіти і науки, закладів освіти, що підтверджують таке здобуття.

Прийом документів здійснюється до 01 жовтня 2020 р.

Надані заяви та документи будуть направляться до районної призовної комісії для прийняття рішення про відстрочку від призову на підставі ч. 15 ст. 17 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу».

Прийомні дні Тисменицького РВК: вівторок та четвер з 0900 до 1800.

Контактна особа: Шозда Тетяна Ярославівна

тел. +38 066 526 62 79

ПРИЗОВ 2020

   Щорічний весняний призов до армії, який повинен був розпочатися ще у квітні, цьогоріч відтерміновується, у зв’язку з карантинним режимом і буде введений в обов’язковому порядку після його завершення.

     Усі чоловіки віком від 20 років, окрім тих, що мають повне звільнення від служби, повинні обов’язково прийти до військкомату і відправитися до армії або підтвердити свою неспроможність служити Державі.

ТЕРМІН СЛУЖБИ В АРМІЇ

   Юнаки, які не мають вищої освіти, будуть служити протягом 18 місяців, а для призовників, котрі мають вищу освіту зі ступенем спеціаліста або магістра служба триватиме 12 місяців.

   У Міністерстві оборони України зазначають, що військовослужбовців-строковиків до виконання бойових завдань у районі проведення ООС не залучають.

КОМУ ПРИЙДУТЬ ПОВІСТКИ?

   У 2020 році в Україні встановлено призовний вік для чоловіків – 18-27 років

  Чоловіки віком 20-27 років, які визнані придатними до стройової підготовки і не мають підстав для відстрочки або звільнення від армії, зобов’язані пройти службу в рядах Збройних сил України.

ВІДСТРОЧКА ВІД ПРИЗОВУ 18-РІЧНИМ: ЩО ПОТРІБНО ЗНАТИ

    Відтермінування від призову 18-річним передбачено в українському законодавстві. Але якщо призовники цієї вікової категорії матимуть бажання пройти військову службу, то їх приймуть до лав Збройних сил Україні та інших військових формувань. У Міністерстві оборони наголошують, що це відбуватиметься лише за їхньою письмовою згодою.

ПРИНЕСЛИ ПОВІСТКУ. ЩО ПОТРІБНО ЗРОБИТИ?

    Згідно зі законом України, призовники, які отримали повістку, зобов’язані прибути до призовної дільниці у термін, вказаний у повістці – протягом 10 днів.

Поважними причинами неявки до військкомату можуть вважатися:

 • стихійне лихо;
 • хвороба призовника;
 • смерть близького родича (батьків, дружини, дитини, рідних брата, сестри, дідуся, бабусі) або близького родича дружини.

Важливо: будь-які інші причини не є достатньо вагомими і можуть бути прирівняні до ухилення від армії.

   У разі неотримання повісток юнаки, які не мають відстрочки чи права на звільнення від служби, повинні самостійно прийти у військкомат для уточнення облікових даних та проходження медогляду. Зазначимо, що неотримання повістки з будь-яких причин не є підставою для ігнорування призову.

   Задля вирішення проблемних питань та координації створені Call-центри. Звернувшись за номером 0 800 50 04 42, кожен зможе отримати відповіді на найбільш поширені запитання.

ПРАВО НА ВІДСТРОЧКУ АБО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД СЛУЖБИ В АРМІЇ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ЗА ТАКИХ ОБСТАВИН:

 • призовники, у яких є дитина віком до трьох років;
 • чоловіки, які мають двох і більше дітей або вагітну дружину;
 • громадяни, у яких є непрацездатні батьки (самотня мати/батько);
 • студенти денних відділень ПТУ, ВНЗ і духовних семінарій;
 • призовники, які є єдиними годувальниками в сім’ї;
 • священнослужителі, поліцейські, деякі педагоги і лікарі.

ВІД СЛУЖБИ В АРМІЇ ПОВНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ГРОМАДЯНИ УКРАЇНИ:

 • визнані за станом здоров’я непридатними до військової служби;
 • досягли 27-річного віку (на день відправлення на строкову службу);
 • які до набуття громадянства України пройшли службу в інших державах;
 • виконали обов’язки служби у військовому резерві протягом строків 1 і 2 контрактів;
 • чоловіки, яким після закінчення вищих навчальних закладів присвоєно військові звання офіцерського (начальницького) складу;
 • засуджені за вчинення злочину до позбавлення волі, обмеження волі, зокрема зі звільненням від відбування покарання;
 • призовники, чиї близькі родичі загинули, померли або стали інвалідами під час проходження військової служби або зборів військовозобов’язаних.

ЩО ПОТРІБНО ДЛЯ ТОГО, АБИ ОТРИМАТИ ВІДСТРОЧКУ АБО ЗВІЛЬНЕННЯ ВІД АРМІЇ ЗА СТАНОМ ЗДОРОВ’Я?

  Відстрочку і звільнення від служби оформляють лише за рішенням районного військкомату після медогляду. Медогляд призовників проводиться з метою визначення стану їхнього здоров’я і ступеня придатності до військової служби.

  Повне звільнення від загальної військової повинності мають молоді люди з наявними важкими патологіями, наприклад, відсутність кінцівки, сліпота, глухота, розумова відсталість, шизофренія тощо.

   У багатьох інших випадках йдеться про лікування, на підставі якого дається тимчасова відстрочка (на пів року чи на рік) і потім проводиться повторна медкомісія.

   У 2019 році в армію призивали чоловіків від 20 до 27 років, які не мали права на відстрочку, судимості та проблем зі здоров’ям. За результатами осіннього призову до лав армії у минулому році вступили 15 тисяч 200 чоловіків.

ЩО ЗАГРОЖУЄ ТИМ, ХТО УХИЛИВСЯ ВІД ПРИЗОВУ?

   Як адмінпокарання за неявку у військкомат застосовуються наступні санкції: штраф від 85 до 119 гривень за перше порушення, штраф 170-255 гривень — за повторне.

  Кримінальна відповідальність за ухилення від призову на строкову військову службу настає за статтею 335 КК України і передбачає обмеження волі терміном до 3-х років. Проте, у більшості випадків покарання за цією статтею є умовним.