
Державна служба зайнятості – централізована система державних установ, діяльність якої спрямовується та координується Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України.
На сьогодні державна служба зайнятості є активним посередником на ринку праці між роботодавцями і шукачами роботи, вона на безоплатній основі надає послуги із пошуку підходящої роботи та підбору персоналу, послуги з державного соціального страхування на випадок безробіття, а також здійснює виплату матеріального забезпечення у зв’язку з тимчасовою втратою роботи.
Головними завданнями державної служби зайнятості на сучасному етапі є:
– розвиток активних програм сприяння зайнятості населення;
– підвищення конкурентоспроможності безробітних на ринку праці;
– адресна допомога у працевлаштуванні соціально незахищених категорій населення;
– запровадження нових партнерських відносин з роботодавцями, стимулювання їх до створення нових робочих місць.
Всі відділення Служби працюють за єдиною схемою надання послуг. Клієнти можуть звернутися до будь-якого центру зайнятості та отримати всі передбачені законодавством соціальні послуги, пов’язані з працевлаштуванням. У службі зайнятості створена уніфікована оперативна база вакансій, шукачів роботи та можливостей проходження професійного навчання по всій країні. Це дозволяє розширити зону пошуку роботи для безробітних не тільки в межах району чи області, а й держави в цілому.
Служба зайнятості постійно модернізується та розвивається, дбає про постійне вдосконалення соціального захисту українських громадян від безробіття.
Режим роботи Тисменицької районної філії
Івано-Франківського обласного центру зайнятості
ПОНЕДІЛОК 8-00 – 17-15
ВІВТОРОК 8-00 – 17-15
СЕРЕДА 8-00 – 17-15
ЧЕТВЕР 8-00 – 17-15
П‘ЯТНИЦЯ 8-00 – 16-00
СУБОТА ВИХІДНИЙ
НЕДІЛЯ ВИХІДНИЙ
Ми у Facebook https://www.facebook.com/TysCZ
Контактний номер (034-36) 2-10-05
_____________________________________________
08.06.2023
МАЙЖЕ ВДВІЧІ РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ПРОФЕСІЙ ТА СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ, ЗА ЯКИМИ МОЖНА ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА БЕЗКОШТОВНЕ НАВЧАННЯ
Щоб успішно працевлаштуватися або втриматися на робочому місці доводиться швидко пристосовуватися до динамічного темпу життя, вивчати нові технології, нове обладнання, нові процеси, а за певних обставин і зовсім змінювати свою професію.
Державна служба зайнятості має унікальну пропозицію для людей, які готові зробити ще один крок у своєму професійному розвитку – отримати документ, який дає право безоплатно підвищити свій освітньо-кваліфікаційний рівень, пройти перепідготовку чи підвищити кваліфікацію.
Обирати місце навчання можна з-поміж професійно-технічних та вищих навчальних закладів, підприємств, установ та організацій, які мають ліцензію на провадження такого виду діяльності за затвердженим Міністерством економіки переліком професій та спеціальностей.
Наказом Мінекономіки від 11 квітня 2023 року № 2040, що вступив у дію 25 травня, майже вдвічі розширено перелік професій та спеціальностей, за якими може бути виданий ваучер. Сьогодні цей перелік налічує 123 професії та спеціальності. Детальніше за посиланням https://is.gd/heOK2Q.
Серед нових у переліку робітничих професій такі затребувані у роботодавців, як: бетоняр, штукатур, муляр, продавець непродовольчих товарів, продавець продовольчих товарів, молодша медична сестра (молодший медичний брат) з догляду за хворими, монтажник з монтажу сталевих та залізобетонних конструкцій, слюсар будівельний, електромонтер з ремонту та обслуговування апаратури та пристроїв зв’язку, електромонтер з експлуатації розподільних мереж, оператор котельні, слюсар-електрик з ремонту електроустаткування, провідник пасажирського вагона, службовець на складі (комірник), дорожній робітник тощо.
Також перелік доповнено такими сучасними спеціальностями, як: автоматизація, комп’ютерно-інтегровані технології та робототехніка, біотехнології та біоінженерія, гірництво, деревообробні та меблеві технології, дизайн, дошкільна освіта, економіка, енергетичне машинобудування, залізничний транспорт, інформаційні системи та технології, комп’ютерні науки, маркетинг, мікро- та наносистемна техніка, озброєння та військова техніка, підприємництво та торгівля, терапія та реабілітація, туризм і рекреація, теплоенергетика, фізична культура і спорт, цивільна безпека.
Повну інформацію щодо можливостей отримання ваучера на навчання можна отримати в будь-якому структурному підрозділі Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN) або на офіційному порталі Державної служби зайнятості в рубриці «Ваучер» https://is.gd/6czbRh.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
05.06.2023
СПРОЩЕНО ПРОЦЕДУРУ ОТРИМАННЯ ВАУЧЕРА НА НАВЧАННЯ
До уваги громадян, які бажають скористатися можливістю отримати ваучер на безкоштовне навчання!
З 10 червня 2023 року спрощено процедуру отримання ваучера.
Відтепер ви можете подати заявку на отримання ваучера онлайн. Ваша заявка буде опрацьована протягом 3-ох робочих днів.
Для подачі заявки переходьте на портал Державної служби зайнятості за посиланням https://is.gd/quzCHf або ж скануйте QR-код
Нагадуємо, що служба зайнятості пропонує вам унікальну можливість підвищити свій фаховий рівень або здобути нову професію чи спеціальність за допомогою ваучера на безкоштовне навчання.
Такий документ видається особам, які не перебувають на обліку в службі зайнятості та відповідають певним вимогам. Детальніше ознайомитись з Постановою КМУ від 20.03.2013 року № 207, яка визначає Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, ви можете за посиланням https://is.gd/MZRK2L.
Для отримання детальнішої інформації щодо процедури отримання ваучера зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Навчаємось! Працюємо! Робимо все можливе, щоб наші послуги ставали для вас ще зручнішими!
29.05.2023
МАЙЖЕ 400 РОБОТОДАВЦІВ ПРИКАРПАТТЯ ВЖЕ ОТРИМАЛИ КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Івано-Франківський обласний центр зайнятості продовжує розгляд заяв від роботодавців на отримання компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Наразі вже 396 роботодавців Івано-Франківщини отримали позитивне рішення щодо компенсації за працевлаштування 663 внутрішньо переміщених осіб. З них 96 роботодавців подали заявку на компенсацію за працевлаштування ВПО цього року.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2-ох місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
– в електронній формі – через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
– в паперовій формі – особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo, а також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. гарячої лінії 066 655 40 33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
24.05.2023
«АРМІЯ ВІДНОВЛЕННЯ» – ПРАЦЮЮЧИ, НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!
В рамках урядового проекту «Армія відновлення» на Прикарпатті укладено 76 договорів на проведення суспільно корисних робіт, до яких залучено 344 особи з числа зареєстрованих безробітних, в тому числі 18 внутрішньо переміщених осіб. Усього за виконання суспільно корисних робіт по області виплатили вже понад 1,3 млн грн.
Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт:
– надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища;
– заготівля дров для опалювального сезону;
– ремонт і будівництво житлових приміщень;
– ремонтно-відновлювальні роботи, насамперед роботи, що виконуються на об’єктах забезпечення життєдіяльності;
– надання послуг в пунктах незламності;
– роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку;
– організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій;
– роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації, пристосування існуючих наземних або підземних приміщень під найпростіші укриття.
Завдяки організації суспільно корисних робіт вдається розв’язати низку актуальних для життєдіяльності громади питань, а також на деякий час залучити безробітних осіб до легальної зайнятості з гарантованим заробітком.
Нагадуємо, що до «Армії відновлення» може долучитися кожен охочий. Для цього потрібно звернутися до будь-якого підрозділу служби зайнятості за місцем перебування.
У разі участі в суспільно корисних роботах оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
19.05.2023
ОНОВЛЕНО ПОРЯДОК РЕЄСТРАЦІЇ ТА ПЕРЕРЕЄСТРАЦІЇ БЕЗРОБІТНИХ
До уваги громадян, які шукають роботу!
Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 30.03.2023 № 446 з 10 травня 2023 року набрав чинності новий порядок реєстрації, перереєстрації зареєстрованих безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу (https://is.gd/MQv9AC).
Важливі зміни, які були внесені до порядку:
- Реєстрацію та перереєстрацію зареєстрованих безробітних (https://is.gd/haLpAM), а також припинення реєстрації (https://is.gd/YvtG6M) можна здійснити через Портал Дія, засобами мобільного додатку Дія, або безпосередньо під час відвідування центру зайнятості.
- Під час дії воєнного стану, внутрішньо переміщені особи, які не мають необхідних документів передбачених Порядком, можуть отримати статус безробітного без вимог, що застосовуються за звичайної процедури.
- До переліку осіб, які мають право на отримання статусу зареєстрованого безробітного, внесено членів добровольчих формувань, які на безоплатній основі уклали контракт добровольця територіальної оборони.
- До участі у громадських та інших роботах тимчасового характеру за направленням центру зайнятості можуть залучатися не тільки зареєстровані безробітні, а і особи, які втратили частину заробітної плати внаслідок вимушеного скорочення без припинення трудових відносин.
- Право на достроковий вихід на пенсію за віком отримали особи, які втратили роботу, а до досягнення пенсійного віку залишилось не більше півтора року. Ця норма законодавства діє за таких умов:
- реєстрація особи у центрі зайнятості впродовж 30 календарних днів з дати звільнення;
- відсутність для особи протягом 7 календарних днів підходящої роботи відповідно до статті 46 Закону України «Про зайнятість населення»;
- наявність страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
17.05.2023
МОЖЛИВІСТЮ ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ ВЖЕ СКОРИСТАЛИСЯ 211 ОСІБ
Державна служба зайнятості пропонує унікальну можливість для осіб, які бажають працевлаштуватися на омріяну роботу – підвищити свій фаховий рівень, або здобути нову професію чи спеціальність за допомогою ваучера на безкоштовне навчання.
Такий документ видається для осіб, які не перебувають на обліку в службі зайнятості та відповідають певним вимогам. Детальніше ознайомитись з Постановою КМУ від 20.03.2013 року № 207, яка визначає Порядок видачі ваучерів для підтримання конкурентоспроможності деяких категорій громадян на ринку праці, ви можете за посиланням https://is.gd/MZRK2L.
До прикладу, від початку року на Прикарпатті можливістю отримати ваучер та пройти безкоштовне навчання скористалися вже 211 осіб.
Нагадаємо, що для отримання ваучера вам необхідно:
– звернутися до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості та повідомити про бажання отримати ваучер на навчання (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
– вибрати професію, за якою бажаєте навчатися. Ознайомитись з переліком професій можна тут: https://is.gd/qjIfuw.
– подати до служби зайнятості необхідний пакет документів. Перелік документів тут: https://www.dcz.gov.ua/storinka/vauchery.
– отримати позитивне рішення служби зайнятості щодо видачі вам ваучера.
– отримати ваучер.
– вибрати навчальний заклад.
– пройти навчання.
Тому, якщо Ви хочете йти в ногу з часом, обов’язково скористайтеся можливістю покращити свій професійний рівень та будьте попереду молоді не тільки у життєвому досвіді, а й у знаннях та професійних навичках. А в цьому вам допоможе служба зайнятості.
Для отримання детальнішої інформації щодо процедури отримання ваучера зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
09.05.2023
36 ПОДАВАЧІВ ЗАЯВ З ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ ВЖЕ ОТРИМАЛИ ПОЗИТИВНЕ РІШЕННЯ ДЕРЖАВНОГО ЦЕНТРУ ЗАЙНЯТОСТІ ЩОДО НАДАННЯ ЇМ МІКРОГРАНТІВ
З 1 лютого 2023 року продовжила діяти урядова програма надання грантів для створення або розвитку бізнесу «єРобота», яка спрямована на сприяння функціонуванню малого і середнього бізнесу та створення нових робочих місць.
Станом на 09.05.2023 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 36 подавачам заяв з Івано-Франківщини, серед яких 4 особи з числа внутрішньо переміщених осіб. Після отримання коштів мікрогранту дані особи зобов’язані створити 73 нові робочі місця.
Якщо ви також бажаєте скористатися можливістю отримати мікрогрант на започаткування або розширення власної справи, вам необхідно:
- скласти бізнес-план;
- подати документи через портал «Дія»;
- захистити бізнес-план;
- отримати позитивне рішення та відкрити рахунок в банку;
- отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Також нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції – 5820263441. Код доступу – 12345678).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
12.05.2023
ВІД ПОЧАТКУ РОКУ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ СКОРИСТАЛИСЯ ПОНАД 10 ТИСЯЧ ОСІБ
У січні – квітні 2023 року з філіями Івано-Франківського обласного центру зайнятості співпрацювало 1,9 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 4,4 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 3,0 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 69,5%.
Послугами служби зайнятості у січні – квітні 2023 року скористалися 10,3 тис. осіб, з них 8,5 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 3,3 тис. осіб, зокрема 2,4 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 67 осіб. Крім того, 198 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 853 безробітних особи проходили професійне навчання.
Станом на 1 травня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,5 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
25.04.2023
ХТО МОЖЕ ПРЕТЕНДУВАТИ НА ПРОГРАМУ «ГРАНТ ДЛЯ ВЕТЕРАНІВ»?
З 10 квітня 2023 року в рамках реалізації урядового проєкту єРобота почала діяти нова програма – надання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу (надалі – «Грант для ветеранів»).
Ключова вимога – створення нових робочих місць. Таким чином держава не лише підтримує бізнес, але й вирішує питання працевлаштування громадян. Кошти, надані підприємцям, а це можуть буть гранти до 1 млн грн, повертаються державі у вигляді сплачених податків та зборів.
Порядок надання визначає такі категорії грантоотримувачів:
– учасник бойових дій – фізична особа у значенні, наведеному в п. 2, 11, 19-24 частини першої статті 6 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– особа з інвалідністю внаслідок війни – фізична особа у значенні, наведеному в п. 1, 4, 7, 11-13 частини другої статті 7 Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
– учасник бойових дій та/або особа з інвалідністю внаслідок війни, зареєстрована як фізична особа-підприємець;
– один із подружжя учасника бойових дій або особи з інвалідністю внаслідок війни – тільки дружина або чоловік. Подання заяви в цьому випадку потребує згоди чоловіка чи дружини заявника з підтвердженням кваліфікованим електронним підписом також через Дія.
Не приймаються до розгляду заяви від суб’єктів господарювання державного та комунального сектору економіки.
Консультації з питань отримання грантів для ветеранів та членів їх сімей на створення або розвиток власного бізнесу ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33 або звернувшись в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
12.04.2023
ПОНАД 9 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ
У січні – березні 2023 року з усіма структурними підрозділами Івано-Франківського обласного центру зайнятості співпрацювало 1,6 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 3,5 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 2,3 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 65,0%.
Послугами служби зайнятості у січні – брезні 2023 року скористалися 9,1 тис. осіб, з них 7,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 2,5 тис. осіб, зокрема 1,8 тис. зареєстрованих безробітних.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру було залучено 46 осіб. Крім того, 68 осіб були залучені до суспільно корисних робіт в умовах воєнного стану.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 753 безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 квітня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 3,9 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до працівників служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://is.gd/u0nOYN).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
06.04.2023
РОЗШИРЕНО ПЕРЕЛІК ОСІБ, ЯКІ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ МОЖУТЬ ОТРИМАТИ ВАУЧЕР НА НАВЧАННЯ
До уваги громадян, які бажають змінити фах, або підвищити свою кваліфікацію!
Уряд розширив перелік осіб, які за сприяння служби зайнятості можуть отримати ваучер на навчання https://is.gd/fZJ4Fl.
Такий документ видається службою зайнятості особам, які не перебувають на обліку як безробітні, та відповідають певним вимогам. За допомогою ваучера люди можуть опанувати нові навички та професії, щоб знайти роботу, яка є затребувана на ринку праці. При цьому громадяни можуть самостійно обирати заклад освіти, в якому бажають навчатися.
Ваучер на професійну перепідготовку, підвищення кваліфікації та навчання надається в розмірі не більше 10 неоподаткованих мінімумів, що на даний час складає 26 тисяч 840 гривень.
Отримати відповідний ваучер можуть наступні категорії громадян:
– особи віком старше 45 років;
– звільнені з військової служби (крім військовослужбовців строкової служби) або правоохоронних органів у зв’язку із скороченням чисельності штату або за станом здоров’я;
– звільнені з військової служби після участі у проведенні АТО;
– внутрішньо переміщені люди;
– особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення;
– люди з інвалідністю (за відсутності підходящої роботи);
– люди, які отримали поранення чи захворювання внаслідок військової агресії.
Порядком також передбачено, що на підставі ваучера здійснюється спеціалізація та підвищення кваліфікації за професіями і спеціальностями без прив’язки цих професій до пріоритетних видів економічної діяльності.
Якщо ви бажаєте отримати детальнішу інформацію про отримання ваучера на навчання, зверніться за консультацією до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
23.03.2023
НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ УСПІШНО ПРАЦЮЄ УРЯДОВА ПРОГРАМА «єРобота»
Власна справа – це один із проєктів у рамках урядової програми єРобота. За цією програмою можна отримати мікрогрант на старт або розвиток бізнесу від 50 до 250 тис грн.
І це найбільш популярний напрямок допомоги серед підприємців Івано-Франківської області. Отримати мікрогрант можуть як діючі підприємці, так і люди, що не мають досвіду підприємницької діяльності. До прикладу, вже 8 осіб у цьому році отримали позитивні рішення згідно даної програми.
Служба зайнятості постійно співпрацює з одержувачами мікрогрантів, які отримали їх в минулому році та здійснює супровід з метою надання їм практичної та методичної допомоги.
З цією метою 22 березня 2023 року за сприяння Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся інформаційний семінар на тему «Легалізація трудових відносин, детінізація заробітної плати та відповідальність за недотримання вимог законодавства про працю» для роботодавців, які отримали мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу, за участю соціальних партнерів служби зайнятості.
Відкрив захід директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк, який наголосив на важливості співпраці служби зайнятості з роботодавцями та зазначив, що державна програма «єРобота» успішно працює у нашій області.
Тетяна Захар, в.о. директора Івано-Франківської філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ознайомила роботодавців із ситуацією на місцевому ринку праці, видами соціальних послуг, які надає служба зайнятості.
Під час заходу представники управління інспекційної діяльності в Івано-Франківській області, управління ДПС в Івано-Франківській області та управління праці виконавчого комітету Івано-Франківської міської ради поінформували роботодавців про дотримання закону щодо легалізації трудових відносин, заробітної плати та відповідальності за порушення законодавства про працю, про систему податкового права та про переваги легальної зайнятості, ведення соціально відповідального бізнесу і детінізації трудових відносин.
Нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39-2023-%D0%BF#Text
Для бажаючих взяти участь у онлайн-консультуванні потрібно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link
Для участі в онлайн-зустрічі переходьте за посиланням https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09
Ідентифікатор конференції: 5820263441. Код доступу: 12345678.
Консультації з питань отримання мікрогранту на створення або розвиток власної справи ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
20.03.2023
Майже 8 тисяч осіб скористалися послугами обласної служби зайнятості від початку року
У січні – лютому 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 1,1 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 2,4 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 1,4 тис. вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 57,2%.
Послугами служби зайнятості у січні – лютому 2023 року скористалися 7,8 тис. осіб, з них 6,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 1,5 тис. осіб, зокрема 1,1 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 1 безробітного.
Крім того, 27 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 577 безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 березня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 4,2 тис. осіб.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi-sluzhby-zaynyatosti).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
15.03.2023
ФІНАНСОВА ДОПОМОГА НА ВІДКРИТТЯ ВЛАСНОЇ СПРАВИ ДЛЯ НЕПРАЦЮЮЧИХ ЧЛЕНІВ МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИХ СІМЕЙ
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 № 397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» (https://bit.ly/3mdA5IV) непрацюючі члени малозабезпечених сімей, які зареєстровані як безробітні, можуть отримати фінансову допомогу на започаткування власної справи, а також, за необхідності, безкоштовне навчання.
Така допомога від держави надається у розмірі не більше ніж 15 мінімальних зарплат і є безвідсотковою та поворотною. Її необхідно повернути через три роки підприємницької діяльності. При цьому сума, яку необхідно повернути, буде зменшена на розмір сплачених за три роки податків, зборів (обов’язкових платежів) і єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Право на отримання коштів для відкриття підприємницької діяльності має непрацююча працездатна особа з числа членів малозабезпеченої сім’ї у разі її реєстрації в службі зайнятості як безробітної.
Для сприяння організації підприємницької діяльності служба зайнятості надає особам, які виявили бажання отримати фінансову допомогу та зареєстровані як безробітні, профорієнтаційні послуги, консультації з питань провадження підприємницької діяльності та організовує для них професійне навчання відповідно до норм чинного законодавства, в процесі якого допомагає скласти бізнес-план.
Також якщо підприємець працевлаштує за направленням служби зайнятості ще двох осіб із числа членів малозабезпечених сімей строком не менше ніж на 2 роки, повертати допомогу державі не потрібно.
У разі виникнення запитань працівники обласної служби зайнятості оперативно нададуть вам консультацію на офіційному телеграм-каналі онлайн-підтримки https://t.me/DCZ_IF, або за номером телефону гарячої лінії Івано-Франківського обласного центру зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
10.03.2023
СУСПІЛЬНО КОРИСНІ РОБОТИ – СПІЛЬНИМИ ЗУСИЛЛЯМИ НАБЛИЖАЄМО ПЕРЕМОГУ!
Одним із напрямків співпраці Івано-Франківської обласної служби зайнятості з територіальними громадами та роботодавцями є організація суспільно корисних робіт.
Суспільно корисні роботи – це один із видів тимчасової зайнятості, який має оборонний характер або ж слугує для ліквідації надзвичайних ситуацій, які виникли в період воєнного стану. Основна мета організації та проведення таких робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.
До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні та інші незайняті особи, зокрема внутрішньо переміщені, а також працівники функціонуючих в умовах воєнного стану підприємств, за домовленістю з керівниками.
У разі участі в суспільно корисних роботах оплата праці безробітним особам здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.
На період участі у суспільно корисних роботах з безробітними особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці не може бути нижчою розміру мінімальної заробітної плати, яка на сьогодні складає 6700 грн, що є більшою за середню виплату допомоги по безробіттю.
У березні 2023 року на Івано-Франківщині вперше організовано суспільно корисні роботи, до яких залучено 16 безробітних осіб, що перебувають на обліку в Косівській філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості. Безробітні працюватимуть на комунальному підприємстві «Центр надання соціальних послуг Яблунівської селищної ради» та у відділі соціальної роботи Рожнівської сільської ради.
Основним видом тимчасової зайнятості є надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища.
Працівники служби зайнятості області і надалі продовжуватимуть співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
03.03.2023
НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНІ ВАКАНСІЇ У СІЧНІ-ЛЮТОМУ 2023 РОКУ
Від початку року роботодавці проінформували службу зайнятості про наявність 2,4 тис. вакансій.
За професійними групами, структура вакансій, поданих роботодавцями до служби зайнятості у січні-лютому 2023 року, була наступною:
- працівники сфери торгівлі та послуг (24);
- кваліфіковані робітники з інструментом (15%);
- робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (14%);
- фахівці (12%);
- професіонали (11%);
- представники найпростіших професій (8%);
- технічні службовці (7%);
- керівники, менеджери (6%);
- кваліфіковані робітники сільського та лісового господарств (3%).
У розрізі професій, найбільший попит роботодавців від початку року спостерігався на працівників сфери торгівлі та послуг – це продавці, кухарі, охоронники, бармени, офіціанти, молодші медичні сестри (санітарки).
Також досить затребуваними були кваліфіковані робітники з інструментом (швачки, пекарі, слюсарі-ремонтники, слюсарі з ремонту колісних транспортних виробів, робітники з комплексного обслуговування й ремонту будинків) та робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин (водії автотранспортних засобів, трактористи, оператори котельні, водії навантажувача).
Високий попит був на фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, медичних сестер, асистентів фармацевта, асистентів вчителя.
Затребуваними були також професіонали: інспектори, вчителі закладу загальної середньої освіти, спеціалісти державної служби, фармацевти, вихователі закладу дошкільної освіти.
Серед найпростіших професій роботодавці найбільше потребували підсобних робітників, прибиральників, кухонних робітників, робітників з благоустрою, укладальників-пакувальників, двірників.
Якщо ви також маєте потребу в працівниках, або ж шукаєте роботу, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi).
Для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
24.02.2023
СКОРИСТАЙТЕСЬ МОЖЛИВІСТЮ ОТРИМАТИ МІКРОГРАНТ НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОЇ СПРАВИ
Постановою Кабміну Міністрів України від 21.06.2022 №738 (зі змінами) «Деякі питання надання грантів бізнесу» затверджено Порядок надання мікрогрантів на створення або розвиток власного бізнесу https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/738-2022-%D0%BF#n19
Зокрема, у минулому році Державний центр зайнятості прийняв позитивне рішення щодо надання коштів мікрогранту 121 особі з Івано-Франківської області (серед яких 14 осіб з числа внутрішньо переміщених), які після отримання мікрогранту зобов’язані створити не менше 247 нових робочих місць.
З 1 лютого 2023 року продовжила діяти програма надання мікрогрантів і у цьому році до Івано-Франківського обласного центру зайнятості на розгляд уже надійшло 57 заяв на отримання мікрогранту.
Нагадуємо, що для бажаючих скористатися такою можливістю необхідно:
- Скласти бізнес-план;
- Подати документи через портал «Дія»;
- Захистити бізнес-план;
- Отримати рішення та відкрити рахунок в банку;
- Отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо подачі заявки на отримання мікрогранту, ви можете звернутися до працівників Івано-Франківського обласного центру зайнятості, які щоденно надають консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводять онлайн-консультування для грантоотримувачів.
Щоб взяти участь у онлайн-консультуванні вам необхідно заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link та перейти за посиланням для участі в онлайн-зустрічі https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09 (Ідентифікатор конференції – 5820263441. Код доступу – 12345678).
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
22.02.2023
УРЯД РОЗШИРИВ ДЕРЖАВНУ ФІНАНСОВУ ПІДТРИМКУ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ
Шановні роботодавці! Звертаємо вашу увагу на те, що з метою поліпшення ситуації на ринку праці та працевлаштування окремих категорій безробітних, яким важко знайти роботу, уряд розширив програму стимулювання роботодавців шляхом надання різного виду компенсацій.
Зокрема, постановою Кабінету Міністрів України від 10 лютого 2023 р. № 124 затверджено новий порядок надання компенсацій роботодавцям за працевлаштування окремих категорій зареєстрованих безробітних. Згідно з даною постановою передбачено надання таких компенсацій:
- Компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні.
- Компенсація 50% фактичних витрат на оплату праці осіб квотної категорії.
- Компенсація 50% мінімальної заробітної плати за кожного працівника з числа осіб, які мають додаткові гарантії у працевлаштуванні.
Також нагадуємо, що у 2023 році продовжує діяти урядова програма виплати роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні.
Детальніше про порядок надання компенсацій читайте за посиланням https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-nadannia-robotodavtsiam-kompensatsii-za-pratsevlashtuvannia-zareiestrovanykh-bezrobitnykh-i100223-124
Якщо у вас виникають будь-які питання щодо процедури отримання певного виду компенсації, звертайтесь за консультацією до працівників Івано-Франківської обласної служби зайнятості (контактні дані за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi)
Ми завжди раді вам допомогти!
15.02.2023
ПОНАД 6 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ У СІЧНІ 2023 РОКУ
У січні 2023 року з філіями обласного центру зайнятості співпрацювало 702 роботодавці. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 1,3 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 599 вакансій, рівень укомплектування вакансій склав 45,1%.
Послугами служби зайнятості у січні 2023 року скористалися 6,5 тис. осіб, з них 5,8 тис. зареєстрованих безробітних.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 658 осіб, зокрема 484 зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 1 безробітного.
Крім того, 15 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 318 безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 лютого 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 4,4 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota.
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-ivano-frankivskoyi-oblasnoyi).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
06.02.2023
5 КРОКІВ ДЛЯ УСПІШНОГО ПОЧАТКУ АБО РОЗВИТКУ ВЛАСНОЇ СПРАВИ
Звертаємо увагу бажаючих отримати мікрогрант на створення або розвиток власного бізнесу! З 1 лютого 2023 року, у рамках реалізації урядового проєкту «єРобота», продовжується програма надання мікрогрантів.
Для бажаючих скористатися такою можливістю необхідно:
- Скласти бізнес-план;
- Подати документи через портал «Дія»;
- Захистити бізнес-план;
- Отримати рішення та відкрити рахунок в банку;
- Отримати кошти та розпочати свою діяльність.
Наголошуємо, що обов’язковими умовами для отримання коштів мікрогранту є:
– створення нових робочих місць (протягом 6 місяців з дати отримання коштів) та працевлаштування на них осіб на строк не менше як на 24 місяці;
– використання коштів гранту протягом 6 місяців з дати отримання;
– повернення коштів гранту у вигляді сплачених податків та зборів;
– надання доступу працівникам служби зайнятості для моніторингу та контролю за додержанням умов договору.
Також нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості щоденно надає консультації у телеграм-каналі https://t.me/DCZ_IF та щовівторка о 10:00 год проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/39-2023-%D0%BF#Text
Для бажаючих взяти участь у онлайн-консультуванні потрібно попередньо заповнити анкету учасника https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScqPmEF4qEBXeoMP5tD90q9KW7ZL1D3uEOepXBZqdeGMnHBVw/viewform?usp=sf_link
Для участі в онлайн-зустрічі переходьте за посиланням https://us05web.zoom.us/j/5820263441?pwd=MkNRM2pmRXhFQTJ5c1Q0c1UrYjBCUT09
Ідентифікатор конференції: 5820263441. Код доступу: 12345678.
Консультації з питань отримання мікрогранту на створення або розвиток власної справи ви також можете отримати, зателефонувавши на номер телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
01.02.2023
ДО УВАГИ РОБОТОДАВЦІВ, ЯКІ ЗАСТОСОВУЮТЬ ПРАЦЮ ІНОЗЕМЦІВ ТА ОСІБ БЕЗ ГРОМАДЯНСТВА В УКРАЇНІ
Шановні роботодавці! Звертаємо вашу увагу на те, що з 28 січня 2023 року набрала чинності Постанова Кабінету Міністрів України від 24 січня 2023 року № 68 «Про затвердження технічного опису, зразка бланка, форм заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні».
Згідно даної Постанови змінилися форми заяв для отримання, внесення змін та продовження строку дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні.
Детальніше ознайомитись зі змінами можна за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/68-2023-%D0%BF#Text
Якщо у вас виникають будь-які питання, які стосуються застосування праці іноземців, зверніться за консультацією до працівників Івано-Франківського обласного центру зайнятості за номером тел. 75-56-24.
25.01.2023
ЗБІЛЬШЕНО РОЗМІР ЩОМІСЯЧНОЇ КОМПЕНСАЦІЇ ВИТРАТ ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Шановні роботодавці!
Повідомляємо, що10 січня 2023 року Кабінет Міністрів України вніс зміни до Порядку надання роботодавцю компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні. Зокрема, збільшено щомісячний розмір компенсації витрат до 6700 гривень за кожну працевлаштовану внутрішньо переміщену особу.
Така фінансова допомога здійснюватиметься за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників протягом 2 місяців у розмірі 6700 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених осіб внаслідок проведення бойових дій під час воєнного стану в Україні, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, на період воєнного часу та протягом 30 календарних днів після його скасування або припинення.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
- в електронній формі — через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
- в паперовій формі — особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
У минулому році такою компенсацією скористалися 300 роботодавців Івано-Франківщини за працевлаштування 514 внутрішньо переміщених осіб.
Детальніше про процедуру надання компенсації читайте на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/storinka/kompensaciya-robotodavcyam-za-vpo, а також звертайтесь за консультацією до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. (0342) 75-56-49.
17.01.2023
ПОНАД 30 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ У 2022 РОЦІ
З січня по грудень 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 30,2 тис. осіб, з яких 25,3 тис. мали статус безробітного.
За сприяння обласної служби зайнятості у 2022 році працевлаштовано 12,4 тис. осіб, зокрема 10,2 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 252 безробітних, 397 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Від початку року з обласною службою зайнятості співпрацювало 5,2 тис. роботодавців. В базі даних налічувалось 14,9 тис. вакансій.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 3,7 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у 2022 році отримали 17 осіб.
Станом на 1 січня 2023 року кількість зареєстрованих безробітних становила 4,9 тис. осіб.
За період з січня по грудень 2022 року до обласної служби зайнятості за допомогою в працевлаштуванні звернулося 4257 осіб з числа внутрішньо переміщених, з яких 2099 осіб отримали статус безробітного. З них за направленням служби зайнятості 1066 осіб були працевлаштовані.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota. Також для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
11.01.2023
ВПРОДОВЖ 2022 РОКУ НА ПІДПРИЄМСТВА, ЯКІ ПЕРЕМІСТИЛИ СВОЮ ДІЯЛЬНІСТЬ НА ПРИКАРПАТТЯ, ПРАЦЕВЛАШТОВАНО 159 ОСІБ
Івано-Франківською обласною службою зайнятості налагоджено співпрацю з 98 роботодавцями, які перемістили свою діяльність в Івано-Франківську область з територій України, де ведуться бойові дії або де є загроза бойових дій (13 підприємств на даний час повернулись на попереднє місцезнаходження).
Працівниками служби зайнятості з релокованими роботодавцями проведено 217 робочих зустрічей та отримано інформацію про оперативну та перспективну потребу в 309 працівниках. Впродовж 2022 року за сприяння служби зайнятості на підприємства, які перемістили свою діяльність на Прикарпаття, працевлаштовано 159 осіб, в т.ч. 30 – внутрішньо переміщених.
На даний час на Прикарпатті залишились працювати 85 релокованих піприємств.
Якщо ви шукаєте роботу або ж маєте потребу в працівниках, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Консультації з питань пошуку роботи ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-4033.
11.01.2023
ПІДСУМКИ РОКУ ВТІЛИЛИСЯ У РЕАЛЬНИХ ЗДОБУТКАХ
«Грант на власну справу – це наймасовіша із програм, яка реалізувалася в рамках урядового проекту єРобота, головною метою якої є державна підтримка бізнесу у непростий час війни. Завдяки цій програмі за останні пів року 121 підприємець з нашої області отримав можливість створити новий або ж розширити вже діючий бізнес. Серед них – 14 осіб з числа внутрішньо переміщених. Завдяки реалізації бізнес-планів отримувачів грантів на Івано-Франківщині буде створено 247 нових робочих місць», – інформує директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Таким чином держава одночасно підтримує бізнес і долає безробіття.
Якщо ви шукаєте роботу або ж маєте потребу в працівниках, зверніться в будь-яку філію, управління, відділи філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Консультації з питань пошуку роботи ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-4033.
Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!
09.12.2022
У січні-листопаді 2022 року з обласною службою зайнятості співпрацювало 5,0 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 14,1 тис. вакансій.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 11,7 тис. осіб, зокрема 9,7 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 209 безробітних.
Крім того, 282 особи було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 3,5 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні – листопаді 2022 року отримали 17 осіб.
Станом на 1 грудня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 5,4 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota. Також для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
16.11.2022
З ПОЧАТКУ РОКУ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕВЛАШТОВАНО 10,5 ТИС. ОСІБ
У січні-жовтні 2022 року з обласною службою зайнятості співпрацювало 4,8 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 13,1 тис. вакансій.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 10,5 тис. осіб, зокрема 8,7 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 205 безробітних.
Крім того, 248 осіб було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 3,4 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні – жовтні 2022 року отримали 16 осіб.
Станом на 01 листопада 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 6,1 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota. Також для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
10.11.2022
ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ – НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ
«Сьогодні основна діяльність служби зайнятості спрямована на якісне задоволення потреб роботодавців в кваліфікованому персоналі та максимально оперативне працевлаштування шукачів роботи та безробітних осіб, в т.ч. внутрішньо переміщених. В час війни місцеві та релоковані на Прикарпаття підприємства продовжують тримати економічний фронт країни та, не зважаючи на складні умови, зберігають гідні умови праці та заробітну плату», – зазначила у своєму виступі заступник директора-начальник відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості Ольга Шевчук.
Саме з цією метою 9 листопада 2022 року за сприяння Івано-Франківського міського центру зайнятості та громадської організації «Д.О.М.48.24» на базі Університету Короля Данила проведено ярмарок вакансій.
Захід відбувся у рамках проєкту «Жіноче лідерство: на шляху відновлення України», що фінансується завдяки допомозі Великої Британії від Уряду Великої Британії та впроваджується організацією Пакт і ГО «Д.О.М.48.24».
До участі у заході було запрошено більше 20 роботодавців та понад 150 осіб, які шукають роботу. Всі відвідувачі в рамках заходу мали змогу ознайомитись з презентаціями підприємств-учасників, пройти співбесіди з роботодавцями, отримати практичні поради щодо працевлаштування, а також взяти участь у майстер-класах.
Якщо ви також шукаєте роботу або ж маєте потребу в працівниках, зверніться в будь-яку філію Івано-Франківського обласного центру зайнятості чи Івано-Франківський міський центр зайнятості (контактні телефони та адреси за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Також ви можете переглянути актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
01.11.2022
ІВАНО-ФРАНКІВЩИНА УВІЙШЛА ДО П’ЯТІРКИ ЛІДЕРІВ СЕРЕД НАЙБІЛЬШ УСПІШНИХ ПРОЕКТІВ НА ОТРИМАННЯ МІКРОГРАНТІВ
Згідно державної програми «єРобота», яка має на меті допомогти незайнятим громадянам створити власну справу або розширити вже існуючий бізнес, з 01.07.2022 року по 31.10.2022 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 66 подавачам з Івано-Франківської області, які після їх отримання зобов’язані створити не менше 134 нових робочих місць.
За даними статистики щодо ухвалених Державним центром зайнятості рішень за період з 3 по 16 жовтня 2022 року наша область увійшла до п’ятірки лідерів серед найбільш успішних проєктів заявників на отримання мікрогрантів для започаткування або розвитку власної справи.
Для бажаючих отримати мікрогрант потрібно подати заявку на порталі Дія. Надання мікрогрантів здійснюється Міністерством економіки через АТ «Ощадбанк» на підставі рішення Державного центру зайнятості, який керується інформацією банку щодо оцінки бізнес-плану та результатів перевірки ділової репутації, а також беручи до уваги оцінку співбесіди з отримувачем, яку проводить комісія обласного центру зайнятості.
Обов’язковою умовою одержання мікрогранту є створення нових робочих місць, що дасть можливість підвищити рівень зайнятості громадян та збільшить надходження коштів до бюджету, а також сприятиме розвитку підприємництва та економіки країни в цілому.
Нагадуємо, що подати заявку на отримання мікрогранту ви можете до 12 грудня 2022 року. Тому, не пропустіть свій шанс скористатися цією можливістю.
Більш детальну інформацію ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Звертайтесь. Ми завжди раді вам допомогти!
28.10.2022
ЯК ОТРИМАТИ КОМПЕНСАЦІЮ ВИТРАТ НА ОПЛАТУ ПРАЦІ ЗА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ
Нагадуємо, що роботодавці, які працевлаштовують внутрішньо переміщених осіб, можуть отримати компенсацію витрат на оплату праці таких працівників.
Компенсація витрат на оплату праці надається протягом 2 місяців у розмірі 6500 гривень щомісячно за кожну працевлаштовану особу з числа внутрішньо переміщених, за яку сплачується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Для отримання такої компенсації витрат роботодавець повинен не раніше, ніж через п’ять календарних днів після працевлаштування внутрішньо переміщеної особи подати до служби зайнятості заяву про компенсацію витрат:
- в електронній формі — через Єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія;
- в паперовій формі — особисто під час відвідування служби зайнятості або надіслати на адресу електронної пошти центру зайнятості за місцем реєстрації роботодавця.
Станом на 28 жовтня 2022 року 278 роботодавців отримали компенсації витрат на оплату праці за працевлаштування 472 внутрішньо переміщених осіб.
Для отримання більш детальної інформації просимо вас звертатися до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. (0342) 75-56-49 та 066-537-4192.
24.10.2022
З 15 ЖОВТНЯ ДІЮТЬ ЗМІНИ ЩОДО ЗАСТОСУВАННЯ ПРАЦІ ІНОЗЕМЦІВ
З 15.10.2022 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» від 21.09.2022 № 2623-ІХ.
Які основні новації він передбачає?
- У частині 4 статті 42-4 Закону України “Про зайнятість населення” розширено коло іноземців, яким дозвіл на працевлаштування видається безкоштовно. Зокрема, це стосується студентів та осіб, які стримували збройну агресію Російської Федерації.
- Вилучена норма щодо виплати іноземним працівникам заробітної плати у розмірі не менше 10 та 5 мінімальних заробітних плат.
- Змінено розмір плати за видачу дозволу залежно від строку дії дозволу:
до 6 місяців – 3 прожиткові мінімуми для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
до 1 року– 5 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
від 1 року до 2 років – 8 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи;
від 2 років до 3 років – 10 прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлені законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем або його уповноваженою особою подано документи осіб.
- Розмір плати за продовження дії дозволу зменшується на один прожитковий мінімум для працездатних осіб від розміру плати за видачу дозволу на відповідний строк (ч. 1 ст. 42-4 Закону України “Про зайнятість населення”).
- Вводиться моніторинг сплати єдиного внеску роботодавцями, які застосовують працю іноземців, відповідно до обміну даними між Державною службою зайнятості та Пенсійним фондом України.
- Уточнено перелік підстав скасування дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні. Зокрема, це передбачено у разі несплати роботодавцем ЄВ та за поданням правоохоронних органів.
- Передбачений обмін даними про прийняті рішення щодо оформлення дозволів з Державною прикордонною службою, Державною міграційною службою, Нацполіцією, Держпраці, МЗС.
- Дозвіл на працевлаштування іноземця не видається іноземцям та особам без громадянства, які включені до переліку осіб, повʼязаних з тероризмом або якщо щодо них застосовані заходи згідно Закону України «Про санкції».
- Видача та продовження дозволу для громадян Російської Федерації, Республіки Білорусь, а також інших держав, що становлять загрозу національній безпеці України – за погодженням з регіональними органами Служби безпеки України.
За детальною інформацією звертайтеся до Івано-Франківського обласного центру зайнятості або за телефоном (03422) 75 56 24.
21.10.2022
ПОНАД 26 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ
З січня по вересень 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 26,5 тис. осіб, з яких 22,4 тис. мали статус безробітного.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 9,1 тис. осіб, зокрема 7,5 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 205 безробітних, 231 особу було залучено до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Від початку року з обласною службою зайнятості співпрацювало 4,4 тис. роботодавців. В базі даних налічувалось 11,6 тис. вакансій.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 3,2 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні – вересні 2022 року отримали 16 осіб.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні-вересні 2022 року становила 28,4 тис. осіб, з яких 21,3 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного, 2,2 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів.
Станом на 1 жовтня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 6,8 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota. Також для пошуку роботи скористайтеся сервісом «Єдиний портал вакансій» на сайті Державної служби зайнятості (https://jobportal.dcz.gov.ua).
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
30.09.2022
ЯК ОТРИМАТИ МІКРОГРАНТ НА ЗАПОЧАТКУВАННЯ АБО РОЗВИТОК ВЛАСНОЇ СПРАВИ
З 1 липня 2022 року стартувала державна програма «єРобота», яка має на меті допомогти незайнятим громадянам створити власну справу або розширити вже існуючий бізнес.
Обов’язковою умовою одержання мікрогранту є створення нових робочих місць, що дасть можливість підвищити рівень зайнятості громадян та збільшить надходження коштів до бюджету, а також сприятиме розвитку підприємництва та економіки країни вцілому.
Для бажаючих отримати мікрогрант потрібно подати заявку на порталі Дія. Надання мікрогрантів здійснюється Міністерством економіки через АТ «Ощадбанк» на підставі рішення Державного центру зайнятості, який керується інформацією банку щодо оцінки бізнес-плану та результатів перевірки ділової репутації, а також беручи до уваги оцінку співбесіди з отримувачем, яку проводить комісія обласного центру зайнятості.
Зокрема, за період з 01.07.2022 року по 30.09.2022 року Державний центр зайнятості прийняв позитивні рішення щодо надання мікрогрантів 54 подавачам з Івано-Франківської області, які після їх отримання зобов’язані створити не менше 106 нових робочих місць.
Також нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості двічі на тиждень у вівторок та п’ятницю о 10:00 год. проводить онлайн-консультування щодо отримання мікрогрантів, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» (http://surl.li/ciisf).
Для бажаючих взяти участь у онлайн-консультуванні потрібно попередньо заповнити анкету учасника http://surl.li/cxsdo та для участі в онлайн-зустрічі перейти за посиланням http://surl.li/cxsdq (Ідентифікатор конференції: 5820263441. Код доступу:12345678).
Якщо ж ви бажаєте отримати мікрогрант та започаткувати власну справу, але не можете самостійно скласти бізнес-план, Івано-Франківський центр професійно-технічної освіти державної служби зайнятості пропонує вам пройти навчання з написання бізнес-плану, який відповідатиме усім вимогам програми «єРобота: своя справа».
Всього за 8 годин кваліфіковані фахівці центру професійно-технічної освіти допоможуть вам розібратися в тонкощах бізнес-планування, нададуть усю необхідну інформацію щодо недопущення помилок при реалізації вашої бізнес-ідеї та навчать складати якісний бізнес-план.
Детальніше про навчання за посиланням http://surl.li/couyl, а також за номером телефону 0508238969 та 0677269388. Зареєструватись на навчання можна перейшовши за посиланням http://surl.li/couyr.
Нагадуємо, що подати заявку на отримання мікрогранту ви можете до 12 грудня 2022 року. Тому, не пропустіть свій шанс скористатися цією можливістю.
Більш детальну інформацію ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Звертайтесь. Ми завжди раді вам допомогти!
27.09.2022
ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ, ЯКИМИ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СОЦІАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ TELEGRAM
Нагадуємо, що з метою полегшення процесу працевлаштування або ж пошуку кваліфікованого персоналу, службою зайнятості розроблено ряд електронних сервісів для роботодавців та шукачів роботи.
Зокрема, з базою актуальних вакансій по Україні можна ознайомитися, скориставшись Телеграм-каналом служби зайнятості «Робота зараз: Державна служба зайнятості», перейшовши за посиланням https://t.me/worknowdcz.
Для зручності клієнтів служби зайнятості створено чат-бот @DCZWorkNowBbot, за допомогою якого можна:
– знайти інформацію щодо пошуку роботи;
– роботодавцеві – самостійно розмістити вакансію, на яку фахівці служби зайнятості одразу розпочнуть підбір кандидатів;
– отримати іншу інформацію щодо діяльності Державної служби зайнятості.
Також нагадаємо, що в Івано-Франківській обласній службі зайнятості успішно працюють Телеграм-канал «Hr центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області!» (https://t.me/robota_frankivsk_robota), на якому публікуються актуальні вакансії Івано-Франківської області, анонси подій та секрети успішного працевлаштування. Для осіб з інвалідністю, які хочуть працювати діє окремий Телеграм-канал «ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ» (https://t.me/povir_u_sebe). На даних Телеграм-каналах прикріплена анкета шукача роботи, після заповнення якої вся інформація генерується у відповідну Google-форму та в подальшому опрацьовується рекрутерами служби зайнятості.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії 066-655-40-33.
15.09.2022
ЯК СКОРИСТАТИСЯ ЕЛЕКТРОННИМИ СЕРВІСАМИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
На сайті державної служби зайнятості (www.dcz.gov.ua) можна отримати корисну інформацію щодо законодавчої бази, нормативно-правових актів, висвітлено новини, офіційні повідомлення та заходи, які проводяться службою зайнятості для населення.
В розділі «Громадянам» є можливість ознайомитися з переліком послуг, які надає служба зайнятості, інформацією для осіб з інвалідністю, порадами щодо відкриття власної справи.
В розділі «Профорієнтація» – із послугами з професійної орієнтації, порадами щодо вибору професії, ознайомитись з «Платформою з профорієнтації та розвитку кар’єри» (https://profi.dcz.gov.ua), де можна пройти тестування і визначити рівень власних професійних інтересів, інтелекту та особистісні схильності до певного виду професійної діяльності;
В розділі «Навчання» розміщено інформацію про ЦПТО ДСЗ, навчання за направленням служби зайнятості, тощо.
На вебсторінці Івано-Франківського обласного центру зайнятості (www.ifr.dcz.gov.ua), в розділі «Шукаю роботу», зазначивши професію, посаду, характер та місце роботи є можливість пошуку підходящої для Вас роботи та ознайомлення з переліком актуальних вакансій регіону. Також особи, які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні мають можливість скористатися таким сервісом, як “Електронний кабінет шукача роботи”, у якому можна:
– створити власне резюме;
– уточнити заплановані та фактичні дати відвідування служби зайнятості;
– дізнатися про заходи, які проводитиме служба зайнятості та ін.
Також слід звернути увагу на такий сервіс державної служби зайнятості, як «Освітній портал Державної служби зайнятості» (https://skills.dcz.gov.ua), де можна пройти онлайн курси та дізнатися як знайти роботу своєї мрії, чи як започаткувати власний бізнес. Це пізнавально й корисно як для дорослих, так і для школярів-випускників.
Для відвідування філії/центру зайнятості громадяни можуть скористатися послугою “Електронна черга”, обрати філію/центр зайнятості, зазначити мету, дату та час відвідування і отримати корисну для особи інформацію у зручний для неї час.
Отож, якщо ви шукаєте роботу обов’язково скористайтесь електронними сервісами служби зайнятості, які допоможуть вам зорієнтуватися на сучасному ринку праці.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
Ми завжди раді вам допомогти!
09.09.2022
МАЙЖЕ 25 ТИСЯЧ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ВІД ПОЧАТКУ РОКУ
З січня по серпень 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 24,9 тис. осіб, з яких 21,1 тис. мали статус безробітного.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 7,8 тис. осіб, зокрема 6,4 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 197 безробітних, 211 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Від початку року з обласною службою зайнятості співпрацювало 3,9 тис. роботодавців. В базі даних налічувалось 10,2 тис. вакансій.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 2,5 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні – серпні 2022 року отримали 16 осіб.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні-серпні 2022 року становила 26,5 тис. осіб, з яких 20,0 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного, 2,2 тис. осіб, що навчаються у навчальних закладах різних типів.
Станом на 1 вересня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7,4 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
06.09.2022
БАЖАЄТЕ СКЛАСТИ БІЗНЕС-ПЛАН ТА ОТРИМАТИ МІКРОГРАНТ? – ЗВЕРНІТЬСЯ ЗА КОНСУЛЬТАЦІЄЮ ДО ФАХІВЦІВ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
Станом на 6 вересня 2022 року Державним центром зайнятості прийнято позитивне рішення по 35 заявниках, які будуть здійснювати свою діяльність на Прикарпатті та створять 66 нових робочих місць.
Якщо ви також маєте ідею щодо розширення або започаткування власної справи, але не можете самостійно скласти якісний бізнес-план, зверніться до Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості, який пропонує вам пройти навчання з написання бізнес-плану, що відповідатиме усім вимогам програми «єРобота: своя справа».
Всього за 8 годин кваліфіковані фахівці центру професійно-технічної освіти допоможуть вам розібратися в тонкощах бізнес-планування, нададуть усю необхідну інформацію щодо недопущення помилок при реалізації вашої бізнес-ідеї та навчать складати якісний бізнес-план.
Детальніше про навчання за посиланням http://surl.li/couyl Зареєструватись на навчання можна тут http://surl.li/couyr
За більш детальною інформацією щодо можливості проходження навчання зі складання бізнес-плану звертайтесь за номером телефону 0508238969 та 0677269388.
Також нагадуємо, що Івано-Франківський обласний центр зайнятості двічі на тиждень, у вівторок та п’ятницю о 10:00 год., проводить онлайн-консультування в рамках реалізації державної програми «єРобота» щодо отримання мікрогранту на створення або розвиток власного бізнесу, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 21.06.22 №738 «Деякі питання надання грантів бізнесу» (https://www.kmu.gov.ua/npas/deyaki-pitannya-nadannya-grantiv-biznesu-738-210622)
Для бажаючих взяти участь у онлайн-консультуванні потрібно попередньо заповнити анкету учасника http://surl.li/cxsdo
Для участі в онлайн-зустрічі переходьте за посиланням http://surl.li/cxsdq (ідентифікатор конференції – 5820263441, код доступу – 12345678).
Вкотре нагадуємо, що консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви також можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33.
Звертайтесь за консультацією до кваліфікованих фахівців служби зайнятості, щоб скористатись можливістю на отримання мікрогранту для започаткування або розширення власної справи.
Ми завжди раді вам допомогти!
05.09.2022
СТАЖУВАННЯ НА РОБОЧИХ МІСЦЯХ – ЦЕ ВИГІДНО І РОБОТОДАВЦЮ, І БЕЗРОБІТНОМУ
З метою сприяння працевлаштуванню осіб, які шукають роботу, служба зайнятості організовує професійне навчання зареєстрованих безробітних відповідно до вимог ринку праці, зокрема і шляхом стажування на робочих місцях.
Стажування як різновид підвищення кваліфікації робітників і фахівців з вищою освітою є однією з ефективних форм професійного навчання безробітних. Воно проводиться у роботодавців-замовників кадрів на конкретних робочих місцях, на які претендують безробітні та на які після закінчення навчання зможуть працевлаштуватись. Для цього складається індивідуальна програма стажування, що затверджується роботодавцем і погоджується центром зайнятості та укладається відповідний договір.
Під час проходження стажування безробітні можуть здобути досвід практичної роботи або відновити чи удосконалити свої знання, уміння та навички в практичній діяльності, а роботодавці мають можливість оцінити наявні знання і вміння майбутніх працівників, виявити прогалини в даних знаннях і вміннях та заповнити їх на свій розсуд.
В результаті проведеної роботи протягом січня-серпня 2022 року стажуванням охоплено 1190 осіб з числа зареєстрованих безробітних. Рівень охоплення стажуванням склав 47,8% від загальної кількості зареєстрованих безробітних, які проходили навчання впродовж січня-серпня 2022 року.
Якщо ви шукаєте роботу або ж маєте потребу в кваліфікованих працівниках, зверніться до будь-якої філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, або ж зателефонуйте за вказаним номером телефону (контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
30.08.2022
МІНІ-ЯРМАРОК – НАЙКОРОТШИЙ ШЛЯХ ДО ПІДБОРУ ПЕРСОНАЛУ
30 серпня 2022 року за сприяння Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Івано-Франківського міського центру зайнятості відбувся міні-ярмарок на замовлення роботодавця, на якому 46 шукачів роботи та зареєстрованих безробітних, які перебувають на обліку у Івано-Франківському міському центрі зайнятості, Тисменицькій районній філії, Богородчанській районній філії та Галицькій районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, ознайомились з сучасними вимогами ринку праці та вакантними посадами, які під час заходу презентував роботодавець.
Представники Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», яка через активні бойові дії переїхала з м.Краматорськ до м.Івано-Франківськ, розповіли про свою діяльність та представили ряд актуальних вакансій, які потребують укомплектування.
Дана установа надаватиме комплекс реабілітаційних послуг, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з метою максимальної реалізації їх особистого потенціалу, тому має потребує в працівниках на посаду психолога, фахівця з фізичної реабілітації, невропатолога, фізіотерапевта, ерготерапевта, сестри медичної, масажиста та ортопеда-травматолога.
«Від початку військових дій це вже не перше релоковане на Івано-Франківщину підприємство, якому обласна служба зайнятості допомагає у підборі персоналу. Основна діяльність служби зайнятості спрямована на якісне задоволення потреб роботодавців в кваліфікованому персоналі та максимально оперативне працевлаштування безробітних осіб, адже зараз, як ніколи, наша економіка потребує робочого потенціалу та розвитку бізнесу»,- зазначив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Зокрема, Івано-Франківською службою зайнятості налагоджено співпрацю з 74 роботодавцями, які виявили бажання перемістити свою діяльність в Івано-Франківську область з територій України, де ведуться бойові дії. З роботодавцями було проведено 106 особистих зустрічей та отримано інформацію про наявність 214 вакантних посад, на які здійснюється підбір персоналу за сприяння служби зайнятості.
Усі запрошені на захід пройшли співбесіду з роботодавцем, після якої було домовлено про додаткову зустріч з тими особами, яких зацікавили дані вакансії та які найбільше відповідали заявленим умовам роботодавця.
На завершення заходу представники Державної реабілітаційної установи «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас» висловили щиру подяку фахівцям служби зайнятості за якісний та оперативний відбір претендентів на вакантні посади, що дозволило скоротити витрати часу та зусилля на пошук підходящих працівників.
Якщо ви також шукаєте роботу або ж маєте потребу в працівниках, зверніться до Івано-Франківської обласної служби зайнятості.
За допомогою в укомплектуванні вакансій ви можете звернутися в будь-яку філію Івано-Франківського обласного центру зайнятості чи міський центр зайнятості, або ж зателефонувати туди за вказаним номером телефону (контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Також ви можете подати вакансії через чат-бот на телеграм-каналі Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії обласної служби зайнятості – 066-655-40-33.
25.08.2022
30 серпня 2022 року Івано-Франківська обласна служба зайнятості проведе міні-ярмарок.
Початок: об 11.00 год.
Місце проведення: Івано-Франківський міський центр зайнятості, вул. Набережна ім. Стефаника, 34б, м.Івано-Франківськ.
Цільова аудиторія: шукачі роботи та зареєстровані безробітні, які перебувають на обліку в Івано-Франківському міському центрі зайнятості, Тисменицькій районній філії, Богородчанській районній філії та Галицькій районній філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості, а також усі бажаючі працювати у м.Івано-Франківськ.
Основна мета: інформування безробітних осіб та шукачів роботи про сучасні вимоги ринку праці та вакантні посади.
Під час заходу здійснить презентацію своєї діяльності та представить актуальні вакансії Державна реабілітаційна установа «Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю «Донбас», яка через активні бойові дії переїхала з м.Краматорськ до м.Івано-Франківськ.
Дана установа надає комплекс реабілітаційних послуг, спрямованих на створення умов для всебічного розвитку осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю з метою максимальної реалізації їх особистого потенціалу.
Контакти для акредитації ЗМІ: (066) 3711836 або (0342) 755614
17.08.2022
ПОНАД 23 ТИСЯЧІ ОСІБ СКОРИСТАЛИСЯ ПОСЛУГАМИ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
З січня по липень 2022 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 23,3 тис. осіб, з яких 19,7 тис. мали статус безробітного.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 6,7 тис. осіб, зокрема 5,5 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 158 безробітних, 191 особа була залучена до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Від початку року з обласною службою зайнятості співпрацювало 3,5 тис. роботодавців. В базі даних налічувалось 8,9 тис. вакансій.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців за сприяння служби зайнятості 2,1 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні-липні 2022 року отримали 16 осіб.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні-липні 2022 року становила 24,4 тис. осіб, з яких 18,6 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного, 2,2 тис. осіб навчаються у навчальних закладах різних типів.
Станом на 1 серпня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7,8 тис. осіб.
Якщо ви також шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (адреса та контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
09.08.2022
СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ ДОЛУЧИЛАСЯ ДО ЗАХОДІВ З НАГОДИ ВІДЗНАЧЕННЯ ВСЕСВІТНЬОГО ДНЯ БОРОТЬБИ З ТОРГІВЛЕЮ ЛЮДЬМИ
З метою застереження від шахрайства при працевлаштуванні за кордоном, збереження трудового потенціалу країни та підвищення рівня обізнаності незайнятих громадян стосовно протидії торгівлі людьми служба зайнятості здійснює низку профілактичних заходів.
Зокрема, з нагоди відзначення Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми з 25 липня 2022 року по 5 серпня 2022 року фахівцями міських, районних та міськрайонних філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості було проведено 20 заходів на тему «Ризики нелегальної трудової міграції», в яких взяли участь 225 безробітних осіб.
Спільно з представниками соціальних партнерів з Благодійної організації «БФ «Карітас Івано-Франківської УГКЦ», Управління праці та соціального захисту населення в області, міських та районних бюро правової допомоги місцевих центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги, Головного управління Пенсійного фонду України в Івано-Франківській області, Управління у справах сім’ї, молоді, фізкультури і спорту та Центрів з надання адміністративних послуг працівники служби зайнятості розглянули важливі питання трудової міграції, а саме: її сутність та наслідки, загрозу примусової праці, насильства та рабства.
Вкотре застерігаємо вас бути обачними та за жодних обставин не погоджуватись на працевлаштування без укладання трудових договорів.
Якщо ви шукаєте роботу, насамперед перегляньте актуальні вакансії на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням http://surl.li/cbccq або на Телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota
Якщо у вас виникають будь-які питання, пов’язані з працевлаштуванням, звертайтесь до фахівців служби зайнятості (контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
ЯК ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ В СЛУЖБІ ЗАЙНЯТОСТІ ТА ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО?
Для того щоб зареєструватися в службі зайнятості вам необхідно подати заяву про надання статусу безробітного до обраного вами центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості, будь-яким зручним для вас способом:
- особисто під час безпосереднього відвідування центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості;
- в електронній формі за допомогою засобів Єдиного державного вебпорталу електронних послуг (Портал Дія).
Реєстрація в службі зайнятості, здійснюється в день подання вами такої заяви до центру зайнятості або філії регіонального центру зайнятості.
Рішення про надання статусу безробітного або відмову в наданні статусу безробітного приймається центром зайнятості не пізніше сьомого календарного дня з дня подання вами заяви про надання (поновлення) статусу безробітного.
Згідно з Порядком реєстрації перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 19 вересня 2018 №792, для реєстрації в службі зайнятості вам необхідно пред’явити наступні документи:
- паспорт громадянина України;
- довідку про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- документ про освіту (за наявності);
- трудову книжку (цивільно-правовий договір чи документ, який підтверджує припинення останнього виду зайнятості);
- військово-обліковий документ для військовозобов’язаних осіб.
Якщо ви шукаєте роботу звертайтесь до фахівців служби зайнятості, які підберуть для вас найбільш підходящу вакансію, враховуючи ваші побажання, здібності, професійні навички, освіту та стан здоров’я, а також організують зустріч з роботодавцем, допоможуть скласти резюме та розмістять його у базі даних служби зайнятості.
Консультації з питань пошуку роботи та реєстрації в службі зайнятості ви можете отримати на офіційному телеграм-акаунті Івано-Франківської обласної служби зайнятості https://t.me/DCZ_IF, а також за номером телефону гарячої лінії – 066-655-40-33.
З актуальними вакансіями регіону можна ознайомитись на сайті Івано-Франківського обласного центру зайнятості, перейшовши за посиланням https://bit.ly/3QktOou
Ми завжди раді вам допомогти та бажаємо успіхів на шляху до працевлаштування!
ЯК ДОДАТИ ВАКАНСІЮ НА САЙТ? ПОКРОКОВА ІНСТРУКЦІЯ ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ
Шановні роботодавці! Нагадуємо, що подати вакансію ви можете не відвідуючи філію/центр зайнятості, адже ви маєте можливість зробити це на сайті Державної служби зайнятості. Пропонуємо вам скористатися покроковою інструкцією:
- На сайті Державного центру зайнятості (www.dcz.gov.ua) перейдіть в розділ «Надаю роботу»;
- В зазначеному розділі натисніть кнопку «Додати вакансію»;
- Увійдіть до персонального кабінету, використовуючи Ваш обліковий запис роботодавця або зареєструйте його, натиснувши на посилання «Зареєструйтеся»;
- Внесіть інформацію для створення облікового запису (для нових користувачів);
- Оберіть мету реєстрації: «Пошук працівників», поставивши необхідну відмітку та натисніть кнопку «Далі»;
- Внесіть інформацію про підприємство, після чого натисніть кнопку «Завершити реєстрацію»;
- Внесіть код підтвердження, що був відправлений на Ваш E-mail, після чого натисніть кнопку «ОК»;
- В персональному кабінеті перейдіть в розділ «Мої вакансії» та натисніть кнопку «Створити вакансію»;
- В полі, яке з’явиться, внесіть всю необхідну інформацію щодо запропонованої Вами вакансії, а саме заповніть наступні блоки: «Посада», «Опис вакансії», «Вимоги до кандидата» та підтвердіть інформацію, натиснувши кнопку «ОК» під кожним блоком (якщо ж потрібно відредагувати інформацію натисніть кнопку «Відміна»);
- Після послідовного заповнення усіх блоків натисніть кнопку «Опублікувати» і вакансію буде додано на сайт.
Якщо вам не вдається самостійно справитись з цим завданням зверніться в будь-яку філію Івано-Франківського обласного центру зайнятості чи міський центр зайнятості, або зателефонуйте туди за вказаним номером телефону (контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq).
Також ви можете подати вакансії через чат-бот на телеграм-каналі Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot.
З будь-яких питань, які стосуються укладання трудових відносин, звертайтеся до фахівців відділу взаємодії з роботодавцями Івано-Франківського обласного центру зайнятості за номером тел. (0342) 75-56-49.
13.07.2022
НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ЗА ПЕРШЕ ПІВРІЧЧЯ 2022 РОКУ РОБОТУ ЗНАЙШЛИ 5,6 ТИС. ОСІБ
«З початку року послугами обласної служби зайнятості скористалися 21,6 тис. громадян, з яких 18,4 тис. мали статус безробітного. За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 5,6 тис. осіб», – зазначив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 133 безробітних.
Крім того, 170 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
За сприяння служби зайнятості 1,8 тис. безробітних проходили професійне навчання, ваучер на навчання та підвищення кваліфікації отримали 15 осіб.
Станом на 1 липня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,2 тис. осіб.
З базою вакансій Івано-Франківської області можна ознайомитися на сайті обласної служби зайнятості, перейшовши за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або на телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota.
У разі виникнення запитань фахівці служби зайнятості оперативно нададуть консультації у телеграм-акаунті https://t.me/DCZ_IF.
06.07.2022
НОВІ ВИМОГИ ЩОДО ПОДАЧІ ЗВІТНОСТІ ПРО ПОПИТ НА РОБОЧУ СИЛУ
До уваги роботодавців! З 7 липня 2022 року набуває чинності Наказ Мінекономіки від 12.04.2022 № 827-22 щодо оновлення форми звітності 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії)».
Згідно цього Наказу роботодавець:
- подає форму № 3-ПН не пізніше ніж через три робочі дні з дати відкриття вакансії;
- вказує яким чином буде укомплектована подана ним вакансія – за сприяння Державної служби зайнятості чи самостійно;
- в додатку до форми звіту більш детально вказує інформацію щодо основних вимог до потенційного кандидата на працевлаштування, умов праці та особливостей поданої вакансії.
Також, згідно нових вимог щодо подачі звітності про попит на робочу силу, роботодавець має можливість подати даний звіт як в паперовій формі з особистим підписом, так і в електронній формі з накладенням електронного підпису або печатки.
Детальніше ознайомитись з новими вимогами щодо подачі звітності ви можете перейшовши за посиланням https://is.gd/Bo2XOl
Якщо ж у вас виникають будь-які питання з цього приводу, зверніться за допомогою до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. (0342) 75-56-49.
04.07.2022
ПЕРЕВАГИ ЛЕГАЛЬНИХ ТРУДОВИХ ВІДНОСИН ДЛЯ РОБОТОДАВЦІВ
В сучасних реаліях життя, коли в нашій країні триває війна, ми як ніколи повинні об’єднатися задля підтримки нашої держави. Зараз будь-яка допомога є надзвичайно важливою, саме тому нам потрібно працювати та сплачувати податки, підтримуючи цим нашу армію та економіку країни в цілому.
Серед основних переваг для роботодавців щодо легального оформлення трудових відносин з працівниками можна виділити наступні:
- згуртований, злагоджений колектив із постійних, надійних, творчих та ініціативних людей, в якому всі працюючі спрямовують свої зусилля на покращення кінцевого результату роботи і збільшення прибутків компанії;
- гарантія матеріальної відповідальності працівника, праця якого передбачає обслуговування товарно-матеріальних цінностей;
- трудова дисципліна в колективі;
- можливість у судовому порядку відстоювати свої порушені права та законні інтереси.
Тому, якщо ви власник бізнесу і наймаєте працівників без укладання з ними трудового договору, будьте готові витрачати час і ресурси на навчання, адже досвідчені спеціалісти до вас не прийдуть, або швидко знайдуть краще місце роботи. А у разі виявлення неофіційно працюючих працівників на вас можуть накласти відчутний штраф за порушення трудового законодавства.
Звертаємо вашу увагу, що за допомогою в укомплектуванні вакансій ви можете звернутися в будь-яку філію Івано-Франківського обласного центру зайнятості чи міський центр зайнятості, або ж зателефонувати туди за вказаним номером телефону (контактні телефони за посиланням http://surl.li/cbiiq ).
Також ви можете подати вакансії через чат-бот на телеграм-каналі Державної служби зайнятості @DCZWorkNowBbot.
Якщо у вас виникають питання при укладанні трудових відносин, звертайтеся до фахівців Івано-Франківської обласної служби зайнятості за номером тел. (0342) 75-56-49.
08.06.2022
РЕКРУТИНГ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ: ЕФЕКТИВНИЙ ПОШУК ТА ПІДБІР ПЕРСОНАЛУ
Сьогодні Івано-Франківська обласна служба зайнятості пропонує власні послуги рекрутингу.
З нами ви:
- позбудетесь потреби розміщувати свої вакансії на платних ресурсах;
- завжди будете в курсі нових актуальних вакансій на ринку праці Івано-Франківщини;
- оперативно, безкоштовно та без зайвих клопотів знайдете собі потрібного працівника;
- не витрачатимете час на підбір кандидатів з великої кількості бажаючих осіб, адже попередня співбесіда проводитиметься рекрутерами служби зайнятості з урахуванням вимог роботодавця;
Телефон сектору організації рекрутингу та партнерства у сфері зайнятості Івано-Франківського обласного центру зайнятості – (0342) 75-56-24.
Чекаємо на вас у будь-якій філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості або Івано-Франківському міському центрі зайнятості. Наші контактні адреси та телефони можна знайти за цим посиланням http://surl.li/cbiiq
Ознайомитись з базою вакансій Івано-Франківської обласної служби зайнятості можна, перейшовши за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/userSearch/vacancy або на телеграм-каналі https://t.me/robota_frankivsk_robota.
Також ви можете отримати консультацію з питань пошуку роботи та реєстрації в Івано-Франківській обласній службі зайнятості на нашому офіційному телеграм-акаунті https://t.me/DCZ_IF та за номером телефону гарячої лінії – 0666554033.
12.05.2022
СТАН РИНКУ ПРАЦІ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ
У січні-квітні 2022 року з філіями обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 2,3 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 5,3 тис. вакансій, 3,2 тис. вакансій було укомплектовано.
З початку року за сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 3,5 тис. осіб, зокрема 2,9 тис. зареєстрованих безробітних.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні-квітні 2022 року становила 17,0 тис. осіб, з яких 13,0 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 1,3 тис. безробітних проходили професійне навчання.
Від початку військових дій (за період з 24.02.2022 року по 29.04.2022 року) до служби зайнятості області звернулося 1397 внутрішньо переміщених осіб, з яких 389 осіб отримали статус безробітного та 215 осіб були працевлаштовані.
Станом на 01 травня 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7,8 тис. осіб.
15.04.2022
ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ, ЯКИМИ МОЖНА СКОРИСТАТИСЯ ЗА ДОПОМОГОЮ СОЦІАЛЬНОЇ МЕРЕЖІ TELEGRAM
Службою зайнятості розроблено ряд електронних сервісів для шукачів роботи та роботодавців з метою полегшення процесу працевлаштування або ж пошуку кваліфікованого персоналу.
Зокрема, з базою актуальних вакансій по Україні тепер можна ознайомитися, скориставшись новим Телеграм-каналом служби зайнятості «Робота зараз: Державна служба зайнятості», перейшовши за посиланням https://t.me/worknowdcz.
Для зручності клієнтів служби зайнятості також створено чат-бот @DCZWorkNowBbot, за допомогою якого можна:
– знайти інформацію щодо пошуку роботи;
– роботодавцеві – самостійно розмістити вакансію, на яку фахівці служби зайнятості одразу розпочнуть підбір кандидатів;
– отримати іншу інформацію щодо діяльності Державної служби зайнятості.
Також нагадаємо, що в Івано-Франківській обласній службі зайнятості успішно працюють Телеграм-канал «Hr центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області!» (https://t.me/robota_frankivsk_robota), на якому публікуються актуальні вакансії Івано-Франківської області, анонси подій та секрети успішного працевлаштування. Для осіб з інвалідністю, які хочуть працювати діє окремий Телеграм-канал «ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ» (https://t.me/povir_u_sebe). На даних Телеграм-каналах прикріплена анкета шукача роботи, після заповнення якої вся інформація генерується у відповідну Google-форму та в подальшому опрацьовується рекрутерами служби зайнятості.
11.04.2022
ДІЯЛЬНІСТЬ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ВОЄННОГО СТАНУ
Служба зайнятості області продовжує свою роботу в умовах воєнного стану. Всі філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Івано-Франківський міський центр зайнятості працюють в звичному режимі. Попри складні часи українці повинні мати змогу працювати в тилу задля збереження економіки нашої держави.
Реєстрація в службі зайнятості проводиться безпосередньо в приміщеннях філій та центрів служби зайнятості Івано-Франківської області при наявності наступних документів:
– паспорта громадянина України або іншого документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України;
– реєстраційного номеру облікової картки платника податків;
– трудової книжки (цивільно-правового договору чи документа, який підтверджує початок та припинення останнього виду зайнятості);
– документа про освіту або його дубліката (за наявності).
Також зареєструватися в службі зайнятості можна через єдиний державний вебпортал електронних послуг Дія.
Якщо особа перебуває в зоні бойових дій або на тимчасово окупованій території до служби зайнятості можна звернутися за допомогою засобів телекомунікаційного зв’язку (телефон, електронна пошта, заповнення онлайн-форм, чати підтримки у Telegram). Отримати покрокові інструкції, завантажити необхідні заяви або заповнити Google-форми можна на ресурсах Державної служби зайнятості.
22.03.2022
До уваги жителів Івано-Франківської області та осіб, які переїхали з зони бойових дій та шукають роботу!
Для полегшення процесу пошуку роботи та отримання фахових консультацій пропонуємо скористатись QR-кодами служби зайнятості.
Також повідомляємо телефон гарячої лінії Івано-Франківського обласного центру зайнятості (066 655 40 33, (0342)755469) та контактні дані міських, районних, міськрайонних філій та Івано-Франківського міського центру зайнятості. Для цього перейдіть за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/publikaciya/kontakty-miskyh-rayonnyh-miskrayonnyh-filiy-ivano-frankivskogo-oblasnogo-centru-2
18.03.2022
АКТУАЛЬНІ ВАКАНСІЇ ПРИКАРПАТТЯ ПІД ЧАС ВОЄННОГО СТАНУ
Станом на 18 березня 2022 року в базі даних обласної служби зайнятості налічується 474 актуальні вакансії.
Найбільша кількість вакансій: Івано-Франківський міський центр зайнятості – 203, Яремчанська міська філія – 78, Калуська міськрайонна філія – 36, Тисменицька районна філія – 25, Косівська районна філія – 22, Галицька районна філія – 19.
На даний час роботодавці області мають потребу в наступних працівниках:
- швачка – 35 вакансій (заробітна плата від 6 500-10 000 грн);
- фармацевт, асистент фармацевта – 25 вакансій (заробітна плата від 6 800-10 000 грн);
- продавець-консультант, продавець продовольчих товарів, продавець непродовольчих товарів – 23 вакансії (заробітна плата від 6 500-8 400 грн);
- водій автотранспортних засобів – 19 вакансій (заробітна плата від 6 500-20 000 грн);
- кухар – 19 вакансій (заробітна плата від 6 500-15 000 грн);
- робітник з благоустрою – 12 вакансій (заробітна плата від 6 500-8 300 грн);
- охоронник – 10 вакансій (заробітна плата від 6 500-14 000 грн);
- офіціант – 10 вакансій (заробітна плата від 6 500-15 000 грн);
- лісоруб – 9 вакансій (заробітна плата від 6 500-8 000 грн);
- адміністратор – 8 вакансій (заробітна плата від 7 000-17 000 грн);
- касир торговельного залу – 8 вакансій (заробітна плата від 6 500-8 000 грн);
- бухгалтер – 7 вакансій (заробітна плата від 7 000-15 000 грн);
- тракторист – 7 вакансій (заробітна плата від 10 000-20 000 грн);
- вантажник – 6 вакансій (заробітна плата від 6 500-8 500 грн).
З початку введення в Україні воєнного стану (з 24.02.2022) до служби зайнятості Івано-Франківської області роботодавцями подано 400 вакансій.
Підприємства регіону активно користуються електронними сервісами служби зайнятості. Всього створено 15,7 тис. електронних кабінетів роботодавця, через які роботодавці мають можливість подати звіт про потребу в працівниках.
Скористатись цими послугами можна на сайті Державної служби зайнятості за посиланням https://www.dcz.gov.ua/cabinet.
21.02.2022
ЯКІ ВАКАНСІЇ Є НАЙБІЛЬШ ЗАТРЕБУВАНИМИ НА РИНКУ ПРАЦІ ІВАНО-ФРАНКІВЩИНИ?
У січні 2022 року про наявність вільних робочих місць поінформували обласну службу зайнятості 1016 роботодавців Івано-Франківщини. Кількість вакансій, заявлених роботодавцями, станом на 1 лютого 2022 року становила 1186 вакансій.
У професійному розрізі найбільший попит роботодавців регіону спостерігався на працівників сфери торгівлі та послуг (25 %) та кваліфікованих робітників з інструментом (18 %). За конкретними професіями затребуваними виявились продавці, кухарі, офіціанти, бармени, охоронники, покоївки, перукарі, швачки, електрозварники ручного зварювання, електрогазозварники, слюсарі-ремонтники, пекарі, електромонтажники з освітлення, штукатури.
Також спостерігався попит на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування (водії автотранспортних засобів, водії тролейбуса, машиністи (кочегари) котельної, оператори заправних станцій).
Наразі серед роботодавців високим попитом продовжують користуватися фахівці з досвідом роботи (бухгалтери, інспектори, фармацевти, спеціалісти державної служби (місцевого самоврядування), фахівці з публічних закупівель).
16.02.2022
НА ІВАНО-ФРАНКІВЩИНІ ЗА СПРИЯННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ПРАЦЕВЛАШТОВАНО 760 ОСІБ
У січні 2022 року з філіями Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 1016 роботодавців.
Посилення співпраці служби зайнятості з роботодавцями сприяло тому, що в базі даних налічувалось 1186 вакансій.
Протягом січня 2022 року статус безробітного мали 9,8 тис. осіб. За сприяння служби зайнятості було працевлаштовано 760 осіб, зокрема 640 зареєстрованих безробітних. Набули нових професій та підвищили кваліфікацію 426 безробітних. Крім того, 25 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні 2022 року становила 8,0 тис. осіб, з яких 6,9 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного.
Станом на 01 лютого 2022 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,6 тис. осіб.
10.02.2022
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ БЕЗРОБІТНИХ ГРОМАДЯН, ЯКІ МАЮТЬ ДОДАТКОВІ ГАРАНТІЇ У СПРИЯННІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЮ У 2021 РОЦІ
У 2021 році Івано-Франківською обласною службою зайнятості було працевлаштовано 1837 безробітних громадян, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню. Зокрема:
- один з батьків або особа, яка їх замінює, і які мають дитину (дітей) віком до 6 років – 936 осіб;
- особи з інвалідністю – 522 особи;
- особи, які закінчили або припинили навчання у вищих та професійно-технічних закладах освіти – 177 осіб;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років (жінки) – 87 осіб;
- особи, яким до настання права на пенсію за віком залишилося 10 і менше років (чоловіки) – 74 особи;
- учасники бойових дій – 75 осіб;
- особи, які звільнилися із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби і яким надається перше робоче місце – 6 осіб;
- непрацюючі працездатні особи, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям – 5 осіб;
- звільнені з установ, що виконують покарання – 2 особи;
- виховує без одного з подружжя дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, особу з інвалідністю з дитинства та/або особу з інвалідністю І групи – 1 особа.
Всього за 2021 рік Івано-Франківська обласна служба зайнятості допомогла працевлаштуватися 17,4 тис. особам, з яких 14,2 тис. були зареєстровані як безробітні.
02.02.2022
ВПРОДОВЖ 2021 РОКУ 628 УЧАСНИКІВ АТО/ООС ОТРИМУВАЛИ ПОСЛУГИ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
Одним із пріоритетних напрямків роботи служби зайнятості продовжує залишатись надання якісних послуг учасникам АТО/ООС щодо сприяння у працевлаштуванні.
Для забезпечення ефективної зайнятості цієї категорії громадян службою зайнятості проводиться комплексна робота.
З метою сприяння професійній орієнтації, а також професійній переорієнтації та адаптації осіб, які брали участь в антитерористичній операції або заходах із забезпечення національної безпеки та оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, фахівцями служби зайнятості області протягом 2021 року проведено 52 інформаційні семінари для військовослужбовців та ветеранів АТО/ООС, 8 тренінгів, 17 засідань клубу (цикл занять) за участю 495 осіб.
Загалом, впродовж 2021 року 628 учасників АТО/ООС отримували послуги служби зайнятості, з них 605 осіб мали право на допомогу по безробіттю, 141 особу працевлаштовано. До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 7 учасників АТО/ООС.
Важливим напрямком активної політики зайнятості, яку сьогодні проводить служба зайнятості, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних відповідно до вимог ринку праці, зокрема у ЦПТО. Для забезпечення ефективної зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці протягом 2021 року за направленням служби зайнятості 18 учасників АТО/ООС проходили професійне навчання, яке здійснювалось за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Станом на 1 лютого 2022 року продовжував отримувати послуги служби зайнятості 221 учасник антитерористичної операції, що мав статус безробітного.
25.01.2022
Доводимо до відома, що 8 січня 2022 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» від 10.09.2021 № 1750-ІХ (далі — Закон № 1750), яким визначено, що таке «дискримінаційна реклама», «дискримінаційна реклама за ознакою статі» та яким посилюється відповідальність за порушення законодавства про рекламу.
В інформації про вакансію заборонено вміщувати твердження та/або зображення, дискримінаційні за ознаками походження людини, її соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, політичних поглядів, ставлення до релігії, за мовними ознаками, родом і характером занять, місцем проживання, а також ті, що дискредитують товари інших осіб.
Відповідно до Закону № 1750 зазнала змін частина 3 статті 241 Закону України «Про рекламу», яка унормовує відповідальність роботодавця за дискримінацію в подачі інформації про вакансію. У разі порушення роботодавець повинен сплатити до державного бюджету штраф у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати згідно встановленого Кабінетом Міністрів України порядку.
Шановні роботодавці, з метою уникнення штрафів та за більш детальним роз’ясненням щодо нових вимог подачі інформації про вакансію звертайтесь до Івано-Франківського обласного, міського центрів зайнятості та міських, районних, міськрайонних філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості.
20.01.2022
ОСОБЛИВОСТІ ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ІНОЗЕМЦІВ В УКРАЇНІ
Якщо роботодавець планує взяти на роботу громадянина іншої держави, то повинен пам’ятати, що дозвіл на застосування праці іноземців та осіб без громадянства видається безпосередньо роботодавцю, який самостійно готує і подає передбачені законодавством документи до служби зайнятості.
Перелік документів, необхідних для отримання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства, визначено статтею 42 розділу VII «Застосування праці іноземців та осіб без громадянства в Україні» Закону України «Про зайнятість населення».
Загальною вимогою для отримання дозволу на працевлаштування іноземця є виплата роботодавцем заробітної плати у розмірі не менше, ніж:
- п’ять мінімальних заробітних плат – іноземним найманим працівникам у громадських об’єднаннях, благодійних організаціях та навчальних закладах;
- десять мінімальних заробітних плат – для всіх інших категорій найманих працівників.
Вимоги до рівня заробітної плати не поширюються на:
- іноземних ІТ-професіоналів;
- засновників та учасників юридичної особи, створеної в Україні.
Регіональний центр зайнятості ухвалює рішення про видачу дозволу протягом семи робочих днів з дня отримання заяви та доданих до неї документів, а при продовженні дії дозволу – протягом 3 робочих днів.
За умови отримання позитивного результату, роботодавець протягом 10 робочих днів за видачу дозволу на працевлаштування іноземця вносить відповідну плату, розмір якої залежить від строку дії виданого дозволу та може становити від двох до шести прожиткових мінімумів для працездатних осіб, встановлених законом на 1 січня календарного року, в якому роботодавцем подані документи (з 01 січня 2022 року – 2 481 грн).
Роботодавець має укласти з іноземцем трудовий договір (контракт) не пізніше, ніж за 90 календарних днів з дати видачі дозволу та в десятиденний строк після його укладання надати копію договору, засвідчену роботодавцем до служби зайнятості.
Також звертаємо увагу роботодавців на те, що постановою Кабінету Міністрів України від 12 січня 2022 р. № 13 «Про внесення змін у додатки 1 і 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2017 р. № 858» внесено зміни до форм заяв про отримання та продовження дії дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства.
Застосування праці іноземців та осіб без громадянства без оформлення відповідного дозволу буде порушенням закону і спричинить відповідальність!
За детальною інформацією звертайтеся до Івано-Франківського обласного центру зайнятості або за телефоном (03422) 75 56 24.
10.01.2022
ПІДСУМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ ЗА 2021 РІК
«У 2021 році з філіями обласного центру зайнятості і Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 6,4 тис. роботодавців. В базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 21,9 тис. вакансій. За сприяння служби зайнятості було укомплектовано 16,1 тис. вакансій», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Протягом 2021 року статус безробітного мали 36,3 тис. осіб, з яких допомогу по безробіттю отримували 33,9 тис. осіб.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 17,4 тис. осіб, зокрема 14,2 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 548 безробітних. Підтримку у започаткуванні власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримали 18 безробітних, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучили 725 осіб.
Крім того, служба зайнятості нагадує, що легальна трудова діяльність – це соціальна захищеність працюючого населення. В разі порушення прав працівника трудовий договір є гарантією довести свої права у судовому порядку, а для роботодавця – право вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи.
23.12.2021
ВИРІШЕННЯ ПИТАННЯ ЗАЙНЯТОСТІ ДЕМОБІЛІЗОВАНИХ ВІЙСЬКОВОСЛУЖБОВЦІВ
Станом на 20 грудня 2021 року за сприяння Івано-Франківської обласної служби зайнятості працевлаштовано 139 учасників АТО.
Одним із шляхів вирішення питання працевлаштування безробітних, у тому числі учасників АТО є залучення їх до підприємницької діяльності. З цією метою служба зайнятості проводить комплекс заходів, зокрема проводиться навчання основам підприємництва, надається допомога у складанні бізнес-планів, здійснюється одноразова виплата допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. Впродовж цього року 4 учасники АТО отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності і за сприяння служби зайнятості започаткували власну справу. Також 1 особу працевлаштовано на нове робоче місце з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску.
До громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 7 учасників АТО. Слід зазначити, що службою зайнятості проводились роботи із надання допомоги учасникам АТО та їх сім’ям, відповідно до укладених договорів про проведення громадських робіт із сільськими радами.
Для забезпечення ефективної зайнятості, підвищення конкурентоспроможності на ринку праці протягом 2021 року за направленням служби зайнятості 18 учасників АТО проходили професійне навчання.
Вкотре звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
16.12.2021
ОРГАНІЗАЦІЯ ПРОФЕСІЙНОГО НАВЧАННЯ ЗАРЕЄСТРОВАНИХ БЕЗРОБІТНИХ
Передумовою якісного вирішення питання працевлаштування безробітних є тісна співпраця державної служби зайнятості та роботодавців. Дуже важливо правильно обрати і здобути професію, та не менш важливо знайти роботу за цією професією. Тому, щоб не поповнювати лави безробітних або щоб довго в них не затримуватись, треба здобувати професії, які потребує сучасний ринок праці. Саме тому одним з пріоритетних напрямків активної політики зайнятості, яку сьогодні проводить служба зайнятості області, є професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації безробітних відповідно до вимог ринку праці.
В сучасних умовах розвитку економіки найбільш затребуваною формою професійного навчання безробітних є підвищення їх кваліфікації. Популярними є такі різновиди підвищення кваліфікації: стажування на робочому місці, на яке претендує безробітний, та курси цільового призначення з метою набуття нової компетенції та подальшого легального працевлаштування.
Протягом січня – лиcтопада 2021 року професійним навчанням охоплено 5540 осіб з числа зареєстрованих безробітних, що складає 16,2% від загальної кількості осіб, які зареєстровані як безробітні. Серед них, 2819 осіб або 51% підвищували свою кваліфікацію шляхом стажування на робочих місцях у роботодавця, 2314 осіб або 42% набували нових компетенцій на курсах цільового призначення, 407 осіб або 7% проходили професійну підготовку та перепідготовку у професійно-технічних закладах освіти за робітничими професіями.
Свідченням успішної організації професійного навчання зареєстрованих безробітних є високий відсоток працевлаштованих після його закінчення.
13.12.2021
СТАН РИНКУ ПРАЦІ ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ У СІЧНІ– ЛИСТОПАДІ 2021 РОКУ
У січні-листопаді 2021 року з філіями обласного центру зайнятості і Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 6,1 тис. роботодавців.
«За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 16,4 тис. осіб, зокрема 13,4 тис. зареєстрованих безробітних. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 398 безробітних. Підтримку у започаткуванні власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримали 17 безробітних. Крім того, 688 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру», – зазначив директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 5,5 тис. безробітних проходили професійне навчання. Ваучер на навчання та підвищення кваліфікації у січні-листопаді 2021 року отримали 23 особи.
Станом на 01 грудня 2021 року кількість зареєстрованих безробітних становила 7,7 тис. осіб, з яких 6,9 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.
Також звертаємо увагу на необхідність дотримання роботодавцями та найманими працівниками законодавства про працю та зайнятість населення та наголошуємо, що офіційне працевлаштування з виплатою легальної заробітної плати, з якої сплачено податки та внески до бюджету, має ряд беззаперечних переваг для найманих працівників та працедавців.
30.11.2021
ОБГОВОРЕНО РЕЗУЛЬТАТИ ПРОВЕДЕННЯ ПРОФОРІЄНТАЦІЙНИХ ЗАХОДІВ ДЛЯ ОСІБ З ІНВАЛІДНІСТЮ В РАМКАХ ПРОЄКТУ «ПОВІР У СЕБЕ»
29 листопада 2021 року під головуванням директора Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василя Цимбалюка відбулася онлайн-зустріч з директорами та працівниками міських, районних, міськрайонних філій обласного центру зайнятості, Івано-Франківського міського центру зайнятості за участю соціальних партнерів служби зайнятості – представників Івано-Франківського відділення Фонду соціального захисту інвалідів, Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Івано-Франківській області, ГО «Слід», Івано-Франківського ЦПТО ДСЗ, БО «Благодійний фонд «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», Департаменту соціальної політики Івано-Франківської ОДА.
Даний захід проведено з метою обговорення результатів проведення профорієнтаційних заходів для осіб з інвалідністю, які здійснювались протягом червня-листопада 2021 року, в рамках реалізації профорієнтаційного проєкту обласної служби зайнятості «Повір у себе».
«Служба зайнятості Прикарпаття на майбутнє планує досягнути більш ефективної співпраці з роботодавцями і як результат – збільшення кількості працевлаштованих безробітних з числа осіб з інвалідністю. Необхідно також проводити активну роботу з територіальними громадами в області щодо сприяння у працевлаштуванні людям з інвалідністю», – зазначив Василь Цимбалюк.
В ході онлайн-зустрічі обговорено ситуацію на сучасному ринку праці, перспективи зайнятості, переваги легального працевлаштування осіб з інвалідністю, в тому числі з досвіду роботи Івано-Франківського міського центру зайнятості, Коломийської міськрайонної, Надвірнянської та Косівської районних філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості, які брали участь у профорієнтаційних заходах в рамках реалізації проєкту «Повір у себе». А також, йшлося про можливості професійного навчання осіб з інвалідністю у Івано-Франківському ЦПТО ДСЗ.
До відома, впродовж червня-листопада 2021 року фахівцями служби зайнятості області, в рамках реалізації проєкту «Повір у себе», проведено 42 профорієнтаційні заходи (вебінари, засідання клубу, тренінги, майстер-класи, групові консультації, у т.ч. із залученням соціальних партнерів, презентації роботодавців професіографічні екскурсії, тощо) для 532 осіб з інвалідністю, в тому числі за участю соціальних партнерів. Результатом даних заходів є те, що 81 особа вже працевлаштована.
На завершення заходу, всі учасники, в тому числі стейкхолдери даного проєкту, висловили слова вдячності Івано-Франківській обласній службі зайнятості за те, що служба не залишається осторонь до людей з інвалідністю в такому важливому питанні, як працевлаштування.
26.11.2021
ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ ЛЮДЕЙ З ІНВАЛІДНІСТЮ: ПРОБЛЕМИ ТА МОЖЛИВОСТІ
«Особливу увагу фахівці служби зайнятості звертають на права та гарантії у сфері працевлаштування для осіб з інвалідністю. Протягом 10-ти місяців 2021 року за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 428 осіб з інвалідністю», – інформує директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Серед основних проблем працевлаштування даної категорії осіб є неготовність роботодавців створювати спеціальні умови на робочому місці, призначеному для осіб з інвалідністю; обмеженість у сфері професійного вибору; низький рівень конкурентоспроможності на ринку праці; невідповідність професій, запропонованим вакансіям; недостатній рівень заробітної плати.
На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 8 осіб з інвалідністю.
Підтримку у започаткуванні власної справи шляхом виплати допомоги по безробіттю одноразово для організації підприємницької діяльності отримала одна особа з інвалідністю.
23 особи з інвалідністю були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, 238 безробітних з числа осіб з інвалідністю проходили професійне навчання.
18.11.2021
ТОП-10 ПРОФЕСІЙ, ЗА ЯКИМИ КІЛЬКІСТЬ ВАКАНСІЙ Є НАЙБІЛЬШОЮ НА ПРИКАРПАТТІ
«У січні-жовтні 2021 року роботодавці проінформували службу зайнятості Прикарпаття про наявність 19,0 тис. вакансій. Структура вакансій за видами економічної діяльності була наступною: 22% вакансій пропонувалося в оптовій та роздрібній торгівлі; 19% – на підприємствах переробної промисловості; 10% – в освіті; 8% – в тимчасовому розміщуванні та організації харчування; 8% – в державному управлінні й обороні», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Також називаємо ТОП-10 професій, за якими кількість вакансій є найбільшою в Івано-Франківській області:
1) продавець продовольчих та непродовольчих товарів
2) водій автотранспортних засобів
3) кухар
4) продавець-консультант
5) бухгалтер
6) швачка
7) верстатник деревообробних верстатів
8) офіціант
9) адміністратор
10) касир торговельного залу
15.11.2021
СПІВПРАЦЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ З РОБОТОДАВЦЯМИ АГРОСЕКТОРУ РЕГІОНУ
Одним з основних завдань служби зайнятості Івано-Франківської області є тісна співпраця з роботодавцями з метою прискорення працевлаштування шукачів роботи, а також якісного укомплектування вільних робочих місць.
Сьогодні вирішення питання зайнятості населення неможливе без налагодження тісної співпраці служби зайнятості з роботодавцями сільськогосподарської сфери.
Оскільки Рогатинщина – це один з районів нашої області, де найбільше розвинене саме сільське господарство, Рогатинська районна філія Івано-Франківського обласного центру зайнятості тісно співпрацює з фермерськими господарствами, в тому числі з СФГ «Надія», ФГ «Янтар», ФГ «Свірж» та ФГ «Камінець».
За 2021 рік на фермерські господарства Рогатинського району було працевлаштовано 63 особи з числа незайнятих та безробітних громадян, з яких 2 особи працевлаштовані на новостворені робочі місця шляхом надання роботодавцям компенсації єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, 12 осіб проходили курси цільового призначення, 5 осіб проходили стажування безпосередньо на робочому місці у роботодавця.
Переважна більшість безробітних працевлаштовані на посаду водія автотранспортних засобів, тракториста та тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва.
Саме завдяки тісній співпраці з роботодавцями агросектору району вирішуються проблеми працевлаштування сільського населення, створення додаткових робочих місць в районі, а також підвищення добробуту та посилення соціального захисту громадян.
08.11.2021
СПІВПРАЦЯ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ З РОБОТОДАВЦЯМИ АГРОСЕКТОРУ
Протягом 10-ти місяців 2021 року статус безробітного отримали 18,2 тис. мешканців сільської місцевості. За цей період за сприяння служби зайнятості працевлаштовано 8,4 тис. мешканців сільської місцевості, зокрема 6,8 тис. зареєстрованих безробітних.
З метою економічного стимулювання роботодавців до створення нових робочих місць в сільській місцевості та працевлаштування безробітних, 211 осіб з числа мешканців сіл працевлаштовано із здійсненням компенсації витрат роботодавцям єдиного соціального внеску, відповідно до статті 26 та частини другої статті 27 Закону України «Про зайнятість населення» за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, за сприяння служби зайнятості 3,5 тис. безробітних з числа мешканців сільської місцевості проходили професійне навчання. Крім того, 390 мешканців сіл були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
19.10.2021
ПОНАД 2700 ВАКАНСІЙ ПРОПОНУЄ ОБЛАСНА СЛУЖБА ЗАЙНЯТОСТІ
Служба зайнятості Івано-Франківської області пропонує шукачам роботи понад 2700 вакансій, найбільша кількість з яких зосереджена в м. Івано-Франківську – майже 1300.
12,0% вільних посад мають оплату понад 10 тисяч гривень, майже 13% – від 8 до 10 тисяч гривень, решта – від мінімальної до 8 тисяч гривень.
На початок жовтня середній розмір заробітної плати у всіх вакансіях складав 7615 гривень.
17 тисяч гривень пропонують майстру бурильному, 15 тисяч – зоотехніку, агенту торговельному, техніку-лаборанту (будівництво), економісту зі збуту, машиністу укладача асфальтобетону, 14 тисяч гривень – оператору виробничої дільниці, 12 тисяч гривень – електромонтажнику, зварнику, 11 тисяч гривень – інженеру-конструктору, товарознавцю, вальнику лісу, поліцейському, верстатнику широкого профілю.
З актуальними вакансіями нашої області можна ознайомитися за допомогою сайту Державної служби зайнятості https://www.dcz.gov.ua, або приєднавшись до Telegram-каналу «Hr центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області!» https://t.me/robota_frankivsk_robota.
Також вкотре закликаємо роботодавців та працівників зробити крок назустріч легальній зайнятості – офіційно оформити найману працю та відмовитись від зарплати в «конвертах».
11.10.2021
ВЖЕ 13 ТИСЯЧ БЕЗРОБІТНИХ У ЦЬОМУ РОЦІ ЗНАЙШЛИ РОБОТУ ЗА СПРИЯННЯ ОБЛАСНОЇ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ
У січні-вересні 2021 року з філіями обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 5,3 тис. роботодавців, а у базі даних обласної служби зайнятості налічувалось 17,1 тис. вакансій.
Лідерами на ринку праці є такі вакансії: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, кухар, водій автотранспортних засобів, охоронник, бухгалтер, офіціант, бармен, адміністратор, менеджер (управитель) із збуту, сестра медична та слюсар-ремонтник.
З початку року статус безробітного мали 30,8 тис. осіб. У цей період 13 тис. осіб, зокрема 10,5 тис. зареєстрованих безробітних, були працевлаштовані за сприяння служби зайнятості, в тому числі на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 231 безробітного. Крім того, понад 600 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру, а 5,1 тис. безробітних проходили професійне навчання.
Станом на 1 жовтня 2021 року кількість зареєстрованих безробітних становила 8,5 тис. осіб, з яких 7,5 тис. осіб отримували допомогу по безробіттю.
08.09.2021
ЛЕГАЛЬНА ЗАЙНЯТІСТЬ – ГАРАНТІЯ ДЛЯ ПРАЦІВНИКА ТА РОБОТОДАВЦЯ
Служба зайнятості нагадує, що легальна трудова діяльність – це соціальна захищеність працюючого населення. В разі порушення прав працівника трудовий договір є гарантією довести свої права у судовому порядку, а для роботодавця – право вимагати у працівника виконання роботи належним чином або дотримуватися правил внутрішнього трудового розпорядку та режиму роботи.
Також інформуємо: у січні-серпні 2021 року з філіями Івано-Франківського обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювало 4,9 тис. роботодавців, які подали до обласної служби зайнятості 15,1 тис. вакансій.
За 8 місяців 2021 року статус безробітного мали 29,1 тис. осіб. Задля забезпечення їх професійно-кваліфікаційного рівня до вимог роботодавців, за сприяння служби зайнятості 4,4 тис. безробітних вже пройшли професійне навчання у цьому році.
11,3 тис. осіб, зокрема, 9,2 тис. зареєстрованих безробітних, у цьому році знайшли роботу за сприяння обласної служби зайнятості, в тому числі на нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 107 безробітних.
20.08.2021
ОГОЛОШЕНННЯ. ЯРМАРОК ВАКАНСІЙ
Ви безробітний і шукаєте роботу, чи бажаєте її змінити?
Запрошуємо вас взяти участь у ярмарку вакансій, який відбудеться 26 серпня 2021 року об 11 год. у Палаці Потоцьких в місті Івано-Франківську.
Цей захід – це ваш шанс знайти роботу своєї мрії. Адже саме на ярмарку вакансій свої актуальні вакансії представлять ринкоутворюючі підприємства Прикарпаття.
10.08.2021
Кого на обліку в службі зайнятості Івано-Франківщини більше: чоловіків чи жінок?
Усі послуги служби зайнятості, а це пошук роботи, професійне навчання, громадські та інші роботи тимчасового характеру, отримують усі, хто звертається за допомогою: і чоловіки, і жінки.
Протягом січня-липня 2021 року в службі зайнятості Прикарпаття 27,6 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного, зокрема, 63 % (17,3 тис. осіб) жінки, і, відповідно, чоловіки – 37% або 10,3 тис. осіб.
Так, до прикладу, найбільше безробітних жіночої статі зафіксовано у Болехівській міській, Богородчанській та Рожнятівській районних філіях обласного центру зайнятості
За сприяння Івано-Франківської обласної служби зайнятості протягом цього періоду отримали роботу 5,4 тис. жінок (54%), а також 4,5 тис. чоловіків (46%).
Також з числа осіб, які брали участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 60% (354 особи) – жінки, а до професійного навчання за направленням державної служби зайнятості було залучено 2,4 тис. безробітних жінок (67%).
Станом на 1 серпня 2021 року на обліку у службі зайнятості області перебуває 9,5 тисяч осіб, з них: 62% – жінки, а 38% – чоловіки.
30.07.2021
Семінар з роботодавцями Ямницької територіальної громади
З метою інформування роботодавців – суб’єктів господарювання щодо детінізації ринку праці в районі, недопущення ними порушень законодавства про працю і зайнятість 29 липня 2021 року в приміщенні Ямницького ліцею відбувся семінар з роботодавцями Ямницької територіальної громади на тему «Легалізація зайнятості та заробітної плати».
В заході взяли участь: головний державний інспектор відділу з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано – Франківській області Оксана Острижнюк, директор Тисменицької районної філії Івано – Франківського обласного центру зайнятості Петро Данилюк, начальник відділу взаємодії з роботодавцями Тетяна Грєшнікова, провідний фахівець з питань зайнятості районної філії Оксана Протас.
Відкривав захід П.Данилюк, який поінформував про ситуацію на місцевому ринку праці, ознайомив з основними напрямками співпраці державної служби зайнятості з органами місцевого самоврядування. Акцентував увагу на підвищенні результатів співпраці з роботодавцями, зокрема, у питанні легалізації робочих місць, інформуванні служби зайнятості про вакансії та вільні робочі місця. Ознайомив учасників семінару з переліком соціальних послуг, що надаються службою зайнятості, та про те, що особи, які перебувають на обліку в службі зайнятості, можуть приймати участь в роботах тимчасового характеру, які організовуються роботодавцями для додаткового стимулювання мотивації до праці та матеріальної підтримки безробітних.
О.Острижнюк розповіла про те, що легальна праця та заробітна плата є надзвичайно важливими для наповнення місцевого бюджету та розвитку територіальної громади. Детально зупинилась на фінансових санкціях за порушення трудового законодавства. Також відмітила те, що небезпека «тіньової» зарплати, як і «тіньової» зайнятості, полягає не тільки у тому, що бюджет недоотримує кошти, мінімізуються надходження до Пенсійного фонду та фондів соціального страхування, а особливо в тому, що люди не матимуть змоги отримувати соціальні виплати та пенсію, яка відповідає рівню їх реальної зарплати.
Т.Грєшнікова приділила увагу новим формам роботи та сучасним інформаційним технологіям, зокрема, електронним сервісам державної служби зайнятості для роботодавців та шукачів роботи та про можливість подання інформації про наявні робочі місця за допомогою цих сервісів. Також було наголошено на важливості співпраці служби зайнятості та роботодавців щодо створення нових робочих місць та їх укомплектування, в т.ч. з компенсацією витрат на сплату єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Вона нагадала учасникам про необхідність інформування служби зайнятості про наявні вакансії для можливості їх оперативного укомплектування.
Учасники засідання обговорили таке важливе на сьогодні питання, як вакцинація. П.Данилюк наголосив на тому, що до рішення вакцинуватися кожен з нас повинен віднестися відповідально, щоб зберегти своє здоров’я та здоров’я оточуючих.
В ході семінару всі присутні мали змогу задати питання, та отримали на них вичерпні відповіді.
22.07.2021
Станом на початок липня 10,4 тис. осіб мали статус безробітного
«Станом на 1 липня 2021 року послуги обласної служби зайнятості отримували 10,4 тис. осіб, що мали статус безробітного, що на 38,8% менше, ніж на відповідну дату минулого року. За сприяння служби зайнятості у першому півріччя 2021 року працевлаштовано 8,3 тис. осіб, 3,0 тис. безробітних проходили професійне навчання, до громадських та інших робіт тимчасового характеру залучено 539 осіб», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Якщо переглянути окремі характеристики зареєстрованих безробітних, то станом на 1 липня 2021 року за статтю, у загальній кількості, чоловіки становили 3,8 тис. осіб (або 37%), жінки – 6,5 тис. осіб (або 63%); за віковими групами – 29% зареєстрованих безробітних були у віці до 35 років, 28% – у віці від 35 до 45 років, 25% – у віці від 45 до 55 років, 18% – понад 55 років.
Інформацію про це детальніше можна переглянути у інфографіці.
Також звертаємо увагу, що у професійному розрізі, найбільший попит спостерігається на такі посади: продавець продовольчих та непродовольчих товарів, водій автотранспортних засобів, кухар, продавець-консультант, бухгалтер, офіціант, адміністратор, охоронник, бармен, пекар, тракторист, швачка.
14.07.2021
Легалізація зайнятості – актуальне питання сьогодення
«Тіньова» зайнятість є актуальним питанням сьогодення, адже лише від офіційно нарахованої заробітної плати та сплачених внесків залежить набуття страхового стажу працівником, що в майбутньому вплине на соціальні виплати. Офіційне працевлаштування гарантує працівнику право отримання грошової винагороди за виконану роботу та право на відпустку чи лист непрацездатності.
Хочемо привернути увагу роботодавців та найманих працівників, бо кожен громадянин, який влаштовується на роботу та отримує заробітну плату «в конверті», виявляється повністю беззахисним перед роботодавцем, відсутність цивілізованих трудових відносин позбавляє його захисту від:
- незаконного звільнення;
- отримання вихідної допомоги у разі звільнення за ініціативою роботодавця;
- гарантованої виплати заробітної плати двічі на місяць;
- права на щорічну основну відпустку не менше 24 календарних днів;
- соціальну відпустку з вагітності та пологів;
- додаткових відпусток, передбачених Законом України «Про відпустки»;
- права на оплату листка непрацездатності;
- втрати трудового стажу;
- втрати страхового стажу для отримання пенсії і як наслідок – отримання мінімальної пенсії за віком;
- права не залучатися до понаднормових робіт без згоди працівника;
- соціальних послуг та виплат у разі нещасного випадку на роботі та професійного захворювання;
- цілої низки інших прав і соціальних гарантій, передбачених чинним законодавством.
Легальна трудова діяльність – це основа соціальної захищеності працюючого населення.
16.06.2021
В службі зайнятості відбувся інформаційний вебінар «Безбар’єрне середовище для людей з інвалідністю»
15 червня 2021 в рамках профорієнтаційного проєкту Івано-Франківської обласної служби зайнятості для осіб з інвалідністю «Повір у себе» за участю заступника директора-начальника відділу організації профорієнтації Людмили Сірко, представника урядового уповноваженого з питань людей з інвалідністю, заступника ГО «СЛІД» Миколи Макара в онлайн-форматі відбувся інформаційний вебінар на тему «Безбар’єрне середовище для людей з інвалідністю».
Л.Сірко зазначила: «На даний час в базі Івано-Франківської обласної служби зайнятості налічується 120 актуальних вакансій для осіб з інвалідністю. Серед них переважають такі посади: продавець продовольчих товарів, касир торговельного залу, кошторисник, бухгалтер, штукатур, провізор, швачка тощо».
Також вона запросила учасників долучатися до Телеграм-каналу ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ, переглядаючи який є можливість отримати вичерпні відповіді на питання щодо ефективного пошуку роботи та якнайшвидшого працевлаштування.
Під час спілкування учасники, а це особи з інвалідністю, в т.ч. які перебувають на обліку в Івано-Франківській обласній службі зайнятості, мали можливість ознайомитися із діючими на Прикарпатті цільовими державними програмами та проєктами для людей з інвалідністю, роботою ГО «Слід», окреслити суть бар’єрів та їх складові, а також поділилися своїми думками щодо існуючих можливостей та перешкод на шляху до безбар’єрності.
Учасники краще зрозуміли структуру та функції органів державної влади, які вирішують соціальні питання людей з інвалідністю, а також усвідомили власні можливості на сучасному ринку праці, в т.ч. перспективи розвитку підприємництва, проаналізували потенціал самореалізації підвищення конкурентоспроможності за рахунок проходження професійного навчання.
«Безбар’єрне спілкування має стати суспільною нормою. Проєкт Івано-Франківської обласної служби зайнятості – це ще один крок до розширення кола комунікації та створення сприятливого середовища для реалізації можливостей осіб з інвалідністю», – зазначив М.Макар.
14.06.2021
Відбулася нарада Івано-Франківської обласної служби зайнятості
10-11 червня 2021 року проведено нараду з директорами філій Івано-Франківського обласного центру зайнятості, Івано-Франківського центру професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Початок наради відбувся з ознайомлення з роботою одного з найбільших підприємств Прикарпаття, на якому працює більше 4000 осіб – ДП “ВО “Карпати”. Продовження наради – це підведення підсумків роботи за січень-травень 2021 року.
Директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк подякував за роботу кожному з керівників та кожному з фахівців та зазначив: «При добрій співпраці з роботодавцями ми можемо збільшити кількість працевлаштованих громадян з числа безробітних. Служба зайнятості не повинна забувати за співпрацю з територіальними громадами, в тому числі щодо організації громадських робіт».
Заступник директора-начальник відділу організації профорієнтації Івано-Франківського обласного центру зайнятості Людмила Сірко наголосила на дотриманні технологічних процедур, коректному внесенні даних в базу ЄІАС та доповіла про результати роботи та організацію якісного надання соціальних послуг з працевлаштування зареєстрованим безробітним. Вона повідомила про проведення службою зайнятості профорієнтаційної роботи, в тому числі реалізацію проєктів для молоді та осіб з інвалідністю «Повір у себе».
Також учасників поінформовано про подання нової форми звітності 4-ПН (масове вивільнення), про організацію роботи щодо подання роботодавцями вакансій та їх укомплектування, в тому числі на засадах рекрутингу.
Директором надано інформацію про організацію професійного навчання, в тому числі в ЦПТО ДСЗ, а також про організацію роботи зі ЗМІ та підвищення кваліфікації працівників.
Директори ділилися досвідом щодо роботи з людьми з інвалідність, в тому числі щодо працевлаштування, а директори Долинської районної, Коломийської міськрайонної філій та Івано-Франківського міського центру зайнятості – щодо надання соціальних послуг з працевлаштування, організації профорієнтаційної роботи та співпраці з роботодавцями.
Підводячи підсумки наради, В.Цимбалюк наголосив, що не зважаючи на карантинні обмеження, всі наші послуги як роботодавцям, так і шукачам роботи повинні надаватись в повному обсязі і бути якісними.
15.04.2021
Телеграм-канали Івано-Франківської обласної служби зайнятості
В Івано-Франківській обласній службі зайнятості активно діє Telegram-канал «Hr центр Прикарпаття Робота в Івано-Франківську та області!», до якого можна приєднатись за посиланням https://t.me/robota_frankivsk_robota.
Мета створення: ознайомлення з актуальними вакансіями Івано-Франківської області, найкращими пропозиціями від роботодавців, анонсами подій та секретами успішного працевлаштування.
Також службою зайнятості області створено Telegram-канал «ІФОЦЗ_ПОВІР У СЕБЕ» https://t.me/povir_u_sebe. Тут розміщується інформація для людей з інвалідністю, які хочуть працювати. Усі матеріали сформовані у вигляді інформаційних повідомлень та публікацій актуальних вакансій по місту Івано-Франківську та області.
Якщо ви не знайшли потрібної вакансії – заповніть анкету шукача роботи за посиланням
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfTKABHw9lAPIinNtH4Ugxv4P-vPnhVWkgDkFPf51A7XV55Gw/viewform?vc=0&c=0&w=1&fbclid=IwAR02wPyjIS5SZUlQOb6drPlPZjKV5ChPGKmT-dUfB5JMKgI9X2wrIbH97jo і в найкоротший термін з вами зв’яжуться фахівці служби зайнятості та повідомлять про результати пошуку вакансій за вашими вимогами.
Приєднуйтесь до наших Telegram-каналів! Це пришвидшить пошук роботи вашої мрії!
12.04.2021
Івано-Франківська обласна служба зайнятості відновлює особистий прийом громадян
Увага!
Важлива інформація для відвідувачів служби зайнятості!
Інформуємо, що з 12 квітня 2021року Івано-Франківська обласна служба зайнятості відновлює особистий прийом громадян.
Прийом громадян у приміщенні здійснюється з дотриманням всіх санітарних та протиепідемічних заходів:
– вхід у приміщення у захисних масках або респіраторах;
– обов’язкова дезинфекція рук;
– дотримання дистанції 2 м між відвідувачами.
При вході в приміщення проводиться температурний скринінг!
Для отримання оперативної інформації про роботу вашої філії/центру зайнятості слідкуйте за оголошеннями на вебсторінці Івано-Франківського обласного центру зайнятості або на сторінках філій/центрів зайнятості області в соціальній мережі Фейсбук!
Будьте відповідальними та піклуйтеся про здоров’я один одного.
09.04.2021
Ситуація на ринку праці Івано-Франківщини у січні-березні 2021 року
Не зважаючи на карантинні заходи, Івано-Франківська обласна служба зайнятості намагається максимально зменшити напругу на ринку праці та продовжує активно надавати послуги як безробітним, так і роботодавцям.
«Протягом 3 місяців 2021 року з філіями обласного центру зайнятості і Івано-Франківським міським центром зайнятості співпрацювали майже 2,1 тис. роботодавців, які надали інформацію про 5,4 тис. вакансій. Завдяки плідній співпраці та дієвій роботі кар’єрних радників, рівень укомплектування вакансій в Івано-Франківській області становить 61,2%», – інформує директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 3,6 тис. осіб. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 103 безробітних, в тому числі 21 особу, яка недостатньо конкурентоспроможна на ринку праці та 82 особи, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. За сприяння служби зайнятості 12 безробітних стали підприємцями, отримавши виплату допомоги по безробіттю одноразово на відкриття власної справи. Крім того, 258 осіб були залучені до громадських та інших робіт тимчасового характеру.
30.03.2021
Служба зайнятості готова допомогти укомплектувати кадри
Шановні роботодавці! Шукаєте працівників?
Служба зайнятості готова допомогти у вирішенні кадрових потреб та укомплектувати вакансії за такими посадами:
– продавець продовольчих товарів
– бухгалтер
– водій автотранспортних засобів
– продавець-консультант
– продавець непродовольчих товарів
– прибиральник службових приміщень
– кухар;
-підсобний робітник
– сестра медична (брат медичний)
– менеджер (управитель);
– охоронник
-молодша медична сестра (молодший медичний брат) санітарка, санітарка-прибиральниця, санітарка-буфетниця, санітар, санітар-прибиральник, санітар-буфетник та ін.)
– в’язальник схемних джгутів, кабелів та шнурів
– спеціаліст державної служби (місцевого самоврядування)
– менеджер (управитель) із збуту
– адміністратор
– вчитель закладу загальної середньої освіти
– соціальний робітник
– касир торговельного залу.
Служба зайнятості – найбільша база можливостей!
З інформацією про професійно-кваліфікаційний склад безробітних можна ознайомитись за посиланням https://ifr.dcz.gov.ua/userSearch/resume?fbclid=IwAR3kwENB6UkIbCWx10TouhG59rR5vYiPlfofT4Lmx_F8TMho_SvNbkqlaMo.
25.02.2021
Важлива інформація для відвідувачів служби зайнятості
З метою попередження розповсюдження коронавірусної інфекції COVID-19 та з урахуванням ймовірного розвитку складної епідемічної ситуації на території адміністративно-територіальної одиниці, яку обслуговує центр зайнятості/філія,
з 26 лютого 2021 р встановлюється наступний тимчасовий порядок обслуговування клієнтів:
- прийом документів, що фіксують намір щодо реєстрації як безробітного, здійснюється через портал «Дія»;
- всі консультації, пов’язані з набуттям статусу зареєстрованого безробітного та пошуку роботи, будуть здійснюватися за допомогою телекомунікаційних засобів зв’язку;
- комунікація з клієнтами-роботодавцями здійснюється у спосіб, що є прийнятним та безпечним;
- профорієнтаційні заходи проводитимуться в дистанційному режимі.
У разі виникнення питань щодо обслуговування в центрі зайнятості/філіях Івано-Франківської області у період карантину телефонуйте за номерами «гарячих ліній»:
Богородчанська районна філія: (0-3471)24270
Болехівська міська філія: (0-3437)34355
Верховинська районна філія: (0-3432)22398, (0-3432)22323
Галицька районна філія: (0-3431)21550
Городенківська районна філія: 0964816515, (0-3430) 25427
Долинська районна філія: (0-3477)27447, (03477)27484
Івано-Франківський МЦЗ: (0-342)511053
Калуська міськрайонна філія: 0988476977
Коломийська міськрайонна філія: (0-3433)46414, (0-3433)46415
Косівська районна філія: 0683890238, (03478)24882
Надвірнянська районна філія: (0-3475)23265
Рогатинська районна філія: (0-3435)24205, (0-3435)24208
Рожнятівська районна філія: 0957107452, (0-3474)20801
Снятинська районна філія: (0-3476)25045
Тисменицька районна філія: (0-3436)21005, 0503736098
Тлумацька районна філія: (0-3479)21231
Яремчанська міська філія: 0679612143
Телефони гарячої лінії Івано-Франківського обласного центру зайнятості:
(0342)755614
0666554033
19.02.2021
Засідання круглого столу на тему
«Легальна робота – соціальна захищеність і соціальна відповідальність»
З метою інформування роботодавців – суб’єктів господарювання, органів місцевого самоврядування щодо детінізації ринку праці в громадах, недопущення ними порушень законодавства про працю і зайнятість за ініціативи Тисменицької районної філії Івано-Франківського обласного центру зайнятості відбувся круглий стіл з головами об’єднаних територіальних громад, соціальними партнерами та роботодавцями на тему «Легальна робота – соціальна захищеність і соціальна відповідальність»
В заході також взяли участь: головний державний інспектор відділу з питань експертизи умов праці Управління Держпраці в Івано-Франківській області Оксана Острижнюк, провідний інженер з охорони праці Івано-Франківського ЦПТО Марія Вітовська.
Директор Тисменицької районної філії Петро Данилюк відкрив захід і акцентував увагу учасників на співпраці служби зайнятості з органами місцевого самоврядування щодо сприяння зайнятості населення, підвищенні результатів співпраці з роботодавцями, зокрема у питанні легалізації робочих місць, інформування служби зайнятості про вакантні посади, створення нових робочих місць.
О.Острижнюк детально проаналізувала вимоги трудового законодавства, та наголосили на недопустимості відсутності оформлення трудових відносин із найманими працівниками.
М.Вітовська ознайомила з організацією професійного навчання на замовлення роботодавців в Івано-Франківському ЦПТО ДСЗ, детально зупинилась на проведенні підвищенні кваліфікації за напрямом «Навчання посадових осіб та фахівців з питань охорони праці та основних положень правил безпеки.»
Зустріч пройшла в атмосфері ділового, професійного обговорення. На всі питання учасники круглого столу отримали вичерпні відповіді.
16.02.2021
Де можна пройти онлайн тестування для визначення
майбутнього професійного шляху?
Для того, щоб визначитися, який вид професійної діяльності вам більше підходить, оцінити власні здібності, інтереси та можливості, служба зайнятості пропонує пройти тестування на «Платформі з профорієнтації та розвитку кар’єри» (http://profi.dcz.gov.ua)».
«Рекомендуємо дану платформу тим, хто тільки починає свій кар’єрний шлях, адже завдяки вчасному тестуванню ви зможете обрати собі майбутній фах, зорієнтуватися в якій сфері шукати роботу. А тим, хто вже має фах завдяки тестуванню Soft Skills можна зрозуміти сильні сторони, конкурентні переваги та додаткові навички, якими бажано опанувати. Тим, хто планує відкрити власну справу – тестування допоможуть зрозуміти, чи маєте ви хист до підприємницької діяльності», – зазначає директор Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василь Цимбалюк.
Саме за допомогою цього сервісу можна скористатись 10 тестовими методиками на визначення стресостійкості та адаптативності, здатності до логічного мислення, комунікації та організаторських здібностей, схильності до підприємницької діяльності, аналітичних здібностей до певного виду професійної діяльності зареєстрованому користувачу надається можливість безкоштовно отримати послуги з профорієнтації у дистанційному форматі та зробити власну профорієнтацію.
А безпосередньо відвідавши службу зайнятості, можна пройти тестування на автоматизованому робочому місці «Профконсультант» та «Оптант-Плюс», яке є ефективним інструментом діагностики психологічних якостей, професійних інтересів і нахилів. Помічниками у прийнятті рішень щодо вибору професії стануть працівники служби зайнятості, які нададуть рекомендації, враховуючи індивідуальні уподобання людини, її життєву ситуацію та потреби ринку праці.
10.02.2021
Ринок праці у січні: підсумки місяця
В базі даних обласної служби зайнятості у січні 2021 року налічувалось 1978 вакансій. Кількість роботодавців, які співпрацювали з філіями обласного центру зайнятості та Івано-Франківським міським центром зайнятості, становила 957.
Протягом січня 2021 року статус безробітного мали 15,3 тис. осіб.
За сприяння служби зайнятості працевлаштовано 903 особи. На нові робочі місця з компенсацією витрат роботодавцю на оплату єдиного внеску працевлаштовано 53 безробітних, в тому числі 14 осіб, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 39 осіб, які працевлаштовані на нові робочі місця в пріоритетних видах економічної діяльності. Крім того, 21 особа була залучена до робіт тимчасового характеру.
З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців за сприяння служби зайнятості 658 безробітних проходили професійне навчання.
Кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами, у січні 2021 року становила 10,9 тис. осіб, з яких 10,0 тис. осіб мали статус зареєстрованого безробітного.
Станом на 1 лютого 2021 року кількість зареєстрованих безробітних становила 13,5 тис. осіб.
09.02.2021
Зустріч у Ямницькій територіальній громаді
Про послуги служби зайнятості, інноваційні підходи в її роботі, створення нових робочих місць, організацію громадських та інших робіт тимчасового характеру йшлося під час зустрічі директора Тисменицької районної філії Петра Данилюка та провідного фахівця з питань зайнятості відділу взаємодії з роботодавцями районної філії Оксани Протас з заступником голови Ямницької сільської ради Миколою Зелінським, яка відбулась 9 лютого 2021 року.
Обговорено шляхи подолання безробіття, розвитку малого підприємництва в сільській місцевості та перспективи економічного розвитку території громади.
П.Данилюк розповів про те, що служба зайнятості пропонує для роботодавців широкий спектр послуг щодо підбору персоналу, не зупиняється на традиційних формах роботи, а впроваджує нові механізми самопрезентації як роботодавців, так і шукачів роботи. Саме в діалозі із соціальними партнерами та роботодавцями можливо напрацювати дійсно нові аспекти подальшої співпраці, що в результаті допоможе роботодавцю отримати кваліфікованого співробітника, а безробітним – стабільну роботу.
Одним із актуальних питань, яке розглядалося на зустрічі, було питання щодо легалізації зайнятості населення громади. Було відзначено, що саме легалізація робочих місць та підвищення рівня заробітної плати є підґрунтям для поліпшення добробуту населення.
На завершення зустрічі учасники висловили сподівання щодо подальшого успішного розвитку громади.