101-У РІЧНИЦЮ ПРОГОЛОШЕННЯ ЗУНР ВІДЗНАЧИЛИ У ЯМНИЦЬКІЙ ГРОМАДІ

01 листопада 2019 р. з нагоди 101-ї річниці проголошення Західно-Української Народної Республіки у Ямницькій об’єднаній громаді пройшли урочиста хода, віче та патріотично-тематична зустріч для молоді.

У  Ямниці представники влади, духовенство, освітяни, працівники апарату сільської ради, активна молодь та громадськість села пройшли свічковою ходою від церкви св. Миколая до пам’ятника Січовим Стрільцям, щоб віддати шану невинно убієнним воїнам-захисникам. На заході були присутні голова Ямницької ОТГ Роман Крутий, заступник сільського голови Микола Зелінський, секретар Ямницької сільської ради ОТГ Юрій Проценко, а також депутат обласної ради, громадський діяч Роман Ткач.

Священики отець-митрат Богдан Курилів та отець Ярослав Рожак відслужили поминальну панахиду за усіма, хто віддав життя во ім’я незалежности України. Опісля біля монумента відбулось урочисте народне віче.

Перед учасниками зустрічі виступив депутат облради Роман Ткач. Він пригадав моменти одвічної боротьби нашого народу за свою соборність, зокрема – проголошення Західноукраїнської Народної Республіки як одну з найвизначніших подій в історії українського державотворення.

Вокалісти народної аматорської хорової капели “Дзвін” ім. Р. Долчука виконали гімн українських Січових стрільців “Ой, у лузі червона калина”, Державний Гімн України, стрілецькі пісні.

Завершилося вечірнє дійство покладанням свічок до пам’ятника Січовим Стрільцям.

ЯМНИЦЯ:

Згадували того дня важливі події української історії і в селі Сілець. У місцевій бібліотеці відбулась тематично-патріотична зустріч під назвою “Вісімнадцятого року листопад”.

Модерували захід завідувач бібліотеки Надія Шидивар та художній керівник будинку культури с. Сілець Галина Бибик. Учасники дійства із захопленням слухали поезії про листопадовий чин та переглядали презентацію, присвячену ЗУНР.

Наприкінці присутнім була запропонована письмова вікторина “Стежками історії ЗУНР”, під час якої активна молодь мала нагоду перевірити свою обізнаність в українській історії.

Крім того, в рамках заходу, була організована книжкова виставка “ЗУНР – провісниця держави Україна”.  Завершилося патріотичне дійство спільним виконанням Державного Гімну.

СІЛЕЦЬ: